WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат


Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит
Клінічний діагноз: Первинно-хронічний гломелуронефрит, фаза загострення. Сечовий і нефротичний синдром. Хронічна ниркова недостатність ІІІ ступеня.
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, фаза загострення. Активна виразка задньої стінки цибулини дванадцятипалої кишки ceредніх розмірів.
Morbus ulserosus duodeni gravitatis mediae in statio axecerbationis, ulcus activatum bulbi duodeni
Куратор студент Пасічник І.І.
3-го курсу лікувального факультету
7 групи
Початок курації: 01.03.2002р.
Закінчення курації: 07 .03.2002р.
Тернопіль 2002
Розпитування хворого. Іnterrogatio.
1. Загальні відомості про хворого. Рraefatio.
Прізвище, ім'я, по-батькові: Рудак Богдан Ярославович
Вік: 30.03.1947р.н.;
Місце роботи: пенсіонер
Місце проживання:м.Тернопіль вул. Миру, 10/40;
Дата поступлення 18.02.2002р.
Направлений: дільничним терапевтом поліклінічного відділу міської лікарні №3
2. Скарги хворого. Molestia aegroti.
На головний біль, безсоння, загальну слабкість, задишку, яка виникає при фізичному навантаженні, набряки на обличчі, під очима, на ногах, біль в животі, в епігастрії, що з'являється при вживанні їжі, нудоту, блювоту, сухість і свербіння шкіри
3. Історія захворювання. Аnamnesis morbi.
Перші ознаки захворювання з'явились 5 років тому, коли виявили підвищенний артеріальний тиск. Згодом з'явились головний біль, зниження працездатності, задишка, яка виникала при фізичному навантаженні, набряки на обличчі, під очима, на ногах. В березні 2000р. лікувався в ТОКЛ , в нефрологічному відділенні, де встановили діагноз хронічний гломелуронефрит хронічна ниркова недостатність ІІ ступеня. З цього часу хворий періодично (два рази в рік) лікується в стаціонарі. Останній раз ІХ-Х 2001р. в ТОКЛ, де активізувалась вирозка дванадцятипалої кишки, яка ускладнилась кровотечою. Погіршення стану хворого відмітилось протягом останнього місяця, коли з'явились головні болі, безсоння, загальна слабкість, задишка, набряки на обличчі, під очима, на ногах, біль в животі, в епігастрії, що з'являється при вживанні їжі, нудоту, блювоту, сухість і свербіння шкіри. З приводу чого був госпіталізований. За час лікування в стаціонарі стан хворого покращився: зникли нудота, блювота, сухість і свербіння шкіри, зменшились набряки, головні болі.
4.Опитування по системах. Status praesens subjectivus.
Сечовидільна система. Systema uropoeticum.
Відмічаються тупі ниючі болі в поперековій ділянці. Сечопуск вільний, неболючий, кількість сечі, що виділяється за добу - збільшена, сеча без патологічних домішок. Сеча прозора, солом`яного кольору, запах специфічний. Мимовільного сечопуску немає.
Серцево-судинна система. Systema cardiovascularia.
Болі в ділянці (cardialgia) серця відсутні. Під час нападів гіпертензії хворий відчуває серцебиття (palpitatio cordis), яке є постійним, середньої інтенсивності, зникає після нападу гіпертензії. Наявні постійні набряки (oedema) на обличчі, під очима, на ногах. Є задишка (dyspnoe), яка виникає при фізичному навантаженні. Перебої в серці (cor palpitationis irregularis) не турбують, ядуха (asthma), переміжна кульгавість(claudicatio intermittens) відсутні.
Дихальна система. Systema respiratorium.
Дихання через ніс, вільне. Голос звичайний. Непокоїть відчуття сухості в горлі. Болі (dolor) в грудній клітці не має. Є задишка (dyspnoe), яка виникає при фізичному навантаженні. Кашель (tussis) не турбує. Лихоманки (febris), підвищеної пітливості (hyperhidrosis), нічних потів (sudor nocturnus) не відмічається.
Органи травлення. Apparatus digestorii.
Апетит (appetitus) збережений, відмічається спрага (sites) сухость в роті. Кількість випитої за день рідини - до 1.5л. Слинотеча (salivatio), (siccitas in ore), болі та печія в язиці не турбують. Гіркота в роті (amarities ore) не виникає.Ковтання та проходження їжі по стравоходу не утруднене.Турбують періодичні ниючі болі в епігастрії, які виникають переважно через 2-2,5 години після їди, середньої інтенсивності. Наявна нудота (nausea), яка передує блювоті.Блювота (vomitus) не приносить полегшення. Появу нудоти і блювоти хворий не пов'язує з прийомом їжі. Блювотні маси складаються з їжі та мають вигляд кавової гущі з аміачним запахом. Відрижка повітрям (regurgitatio aere), печія, здуття живота (meteorismus), бурчання в животі відсутні. Стілець регулярний, оформеної консистенції, в перші дні перебування в стаціонарі кал мав дьогтеподібне забарвлення, на даний момент - коричневий, без патологічних домішок. Свербіння, болі в ділянці заднього проходу не турбують.
Ендкринна система. Systema endocrinica.
Порушень в рості не виявлено. Вага нормальна. Шкіра бліда, чиста, без висипань, крововиливів, розчухів, пролежнів. Вологість шкіри знижена на долонях і стопах, тургор і еластичність м'яких тканин збережені. Ріст волосся за чоловічим типом. Гіпертрихозу, дифузного чи вогнищевого облисіння, підвищеної ламкості волосся не виявлено.
Локомоторна система. Systema locomotorica.
Болі в суглобах, кістках, м'язах - відсутні. Припухлість, деформація суглобів, болі при рухах в хребті - відсутні.
Нервова система та органи чуття.
Відмічаються головокружіння, головні болі високої інтенсивності, зникають після нападу гіпертензії. Відмічається також зниження працездатності, безсоння, шум в вухах, запаморочення. Корчі, парестезії, втрата свідомості відсутні. Зір, слух, смак відчуття запаху збереженні.
5. Анамнез життя. Anamnesis vitae.
Фізичний і психічний розвиток хворого в дитинстві був задовільним і відповідав віку. Навчання почав з 6 років, яке давалось легко. Закінчив Львівський юридичний університет, працював юристом. Наявні шкідливі звички - куріння, вживання алкоголю. Харчувався хворий протягом життя не адекватно, не регулярно. Пацієнт переніс такі захворювання: вірусний гепатит А, аппендицит, пахова пряма кила. Алергічних реакцій,спадкових хвороб у хворого і його родичів немае.
Об'єктивне обстеження хворого.Status praesens objiectivus.
Загальний огляд. Inspectio.
Загальний стан хворого важкий. Свідомість ясна, положення в ліжку активне. Вираз обличчя спокійний. Хворий нормостенічної тілобудови. Ріст - 177см; маса тіла - 72 кг; t - 36,7 С.
Шкіра бліда, чиста, без висипань, крововиливів, розчухів, пролежнів немае. Вологість шкіри знижена на долонях і стопах, тургор і еластичність м'яких тканин збережені.
Волосся сиве, ріст за чоловічим типом. Гіпертрихозу, дифузного чи вогнищевого облисіння, підвищеної ламкості волосся

 
 

Цікаве

Загрузка...