WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ревматоїдний артрит, поліартрит, прогресуючий перебіг - Реферат

Історія хвороби: ревматоїдний артрит, поліартрит, прогресуючий перебіг - Реферат

ревматоїдному артриті, тоді як при ревматичному артриті вони проявляються лише у гострій фазі, а при деформуючому остеоартрозі- взагалі відсутні або слабо виражені. Ревматоїдгний артрит характеризується найінтенсивнішими болями, ревматичний артрит болючий тільки в період загострення, а при деформуючому остеоартрозі інтенсивність болю може бути мінімальною. При ревматоїдному артриті значно порушується функція суглобу, тоді як при ревматичному артриті - лише у гострій фазі, а при ДОА-незначно виражена порівняно з порушенням конфігурації.ревматичний артрит характеризується порівняно рідкими рецидивами, ДОА - поступовим, повільно прогресуючим перебігом, тоді як у даному випадку наявний найбільш характерний для ревматоїдного артриту прогресуючий з ремісіями та частими загостреннямиперебіг.ревматичний артрит постійно супроводжується ураженнями серця, чого немає у даному випадку.
Зміни з боку гострофазних показників крові супроводжують ревматоїдний артрит, ревматичний артрит вони супроводжують лише у гострій фазі, а ДОА нехарактерний змінами з боку крові..СРБ підвищений постійно при ревматоїдному артриті, при ревматичному артриті він виявляються лише у гострій фазі, а при ДОА не виявляється зовсім.
Проведена диференціальна діагностика дозволяє вірогідно виключити вищеперелічені хвороби.
Х Клінічний діагноз
На основі скарг хворої на болі в кульшових, колінних, гомілково-ступневих, променево-зап ястних суглобах, зменшення в них об єму активних та пасивних рухів, болючість при рухах, зміну конфігурації, набряк та припухлість м яких тканин над ними, появу ранкової скутості, що зникає приблизно через 1 годину з моменту появи, незначне підвищення температури, загальну слабкість, зниження апетиту, втрату працездатності через вищеперелічені скарги
Дані анамнезу захворювання: хворіє протягом 7-ми років, знаходиться на диспансерному обліку в ревматолога з приводу виявленого ревматоїдного поліартриту.
В ревматологічному відділенні ТМЛ №2 на стаціонарному лікуванні знаходиться четвертий раз внаслідок наростаючої симптоматики захворювання, крім того лікувалася амбулаторно диклофенаком натрію.
Даних об єктивного обстеження: Обє м рухів в суглобах: в правому кульшовому: згинання 100 , розгинання 180 , відведення 40 , приведення 20 ,внутрішня ротація 20 , зовнішня 40 ; в лівому кульшовому згинання 80 , розгинання 180 , відведення 40 , приведення 30 , зовнішня ротація 50 , внутрішня 20 . В правому колінному суглобі рухи супроводжуються хрустом, болючі, згинання 80 , розгинання 180 , зміна конфігурації суглобів, набряк м яких тканин над ними, наявність ревматичних вузликів в білясуглобовій області;
Лабораторно: позитивні ревмопроби, підвищення ШОЕ, лейкоцитоз 10,6 *109/л, СРБ"+";
Інструментально:н а рентгенограмі обох кистей остеопороз кісток зап ястя, з просвітленням в кістках дистального ряду, рстеопороз епіфізів п ястних кісток і пальців, на рентгенограмі гомілково-ступневих суглобів відмічається субхондральний остеопороз кісток, зменшена суглобова щільність І плюснофалангового суглобу, на рентгенограмі колінних суглобів субхондральний остеопороз, крайові кісткові розростання, зменшення висоти суглобових щілин, на рентгенограмі кульшових суглобів визначається склероз і потовщення замикальних пластинок, крайові кісткові вирости, зменшення висоти суглобових щілин , можна виділити наступні клінічні симптоми:
Суглобовий синдром (як ведучий),
Інтоксикаційний синдром.
І поставити клінічний діагноз:
Ревматоїдний артрит, поліартрит, прогресуючий перебіг, активність І ступеню в поєднанні з ДОА. Рентгенологічно ІІ ступінь, з ФНС ІІ ступеню правого колінного, променево зап ястного, лівих гомілково-ступневого та ІІІ п ястно-фалангових суглобів.
ХI Принципи лікування та профілактики
Режим хворого;
раціональний режим праці і відпочинку, сприятливе психоемоційне навколишнє середовище, збалансоване повноцінне харчування, збагачене вітамінами. Санація всіх вогнищ інфекції та догляд за ротовою порожниною.
2.медикаментозне лікування має кілька грунтовних напрямків:
-системне лікування різними лікарськими засобами;
-локальна терапія;
-екстракорпоральні засоби;
-ортопедичне лікування (синовектомія, артропластика, ендопротезування);
-медична та соціальна реабілітація;
-фізіотерапевтичне лікування та ЛФК;
-санаторно-курортне лікування.
Першим ступунем у лікуванні РА є використання нестероїдних протизапальних препаратів. Показано їх використання у випадку РА без вісцеритів. Найширше використання у лікуванні РА в останній час набули такі з них: диклофенак натрію, ібупрофен, індометацин, флугалін, перклюзон; нині широко використовують ретардні форми нестероїдних протизапальних препаратів. У період вираженого загострення бажано використовувати парентеральне призначення цих та піразолонових препаратів. Одночасно в фазі стійкого больового синдрому додатково використовують ненаркотичні знеболювальні засоби. Як допоміжну терапію слід широко використовувати креми та мазі з протизапальним ефектом.
Кортикостероїди мають найзначніший протизапальний ефект. Для лікування РА використовують різні протизапальні стероїдні препарати: преднізолон, метилпреднізолон, тріамцинолон, бетамезон, дексаметазон.
Призначення кортикостероїдів повинно бути обгрунтованим. Показниками до призначення є:
Значна активність РА;
Неефективність інших засобів;
Наявність вісцеритів;
Генералізований (з вісцеритами) процес;
Псевдосептичний варіант РА;
відсутність обмежень до терапії кортикостероїдами.
Обмеженнями до використання кортикостероїдів є: наявність виразкової хвороби, цукрового діабету, важкого перебігу гіпертонічної хвороби
Недостатності кровообігу ІІБ стадії, активного туберкульозу, значного остеопорозу.
Лікування даного хворого
1) Режим - палатний.
2)Дієта №10 за Певзнером
3)Медикаментозне лікування:
Rp.:Sol.Natrii diclophenaci 1% - 1 ml
D.S.Внутрішньом язево 2 рази в день
#
Rp.:Tab.Prednisoloni 0,005 №60
D.S.Вживати по 4 таблетки зранку і 2 в обід.
#
Rp.: Sol. Dymedroli 0,1% - 1 ml
D.S.внутрішньм язево 1 раз в день.
#
Rp.:Sol.Cianocobolamini 0,01%--1ml
D.t.d.№20 in ampul
S.Вводити по 1мл в/м 1раз у день
#
Rp.:Sol.Acidi ascorbinici 5 %--1ml
D.t.d.№10 in ampul
S.Вводити по 1мл в/в 1раз у день,попередньо розвівши у 200мл 5 %
глюкози повільно крапельно.
#
Rp.:Sol.Piridoxini hidrochloridi 5 %--1ml
D.t.d.№10 in ampul
S.Вводити по 1мл в/м 1раз у день.
Фізпроцедури:
1.Масаж попереково-крижового відділу хребта;
2.Ампліпульс на кульшові суглоби , через

 
 

Цікаве

Загрузка...