WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ревматоїдний артрит, поліартрит, прогресуючий перебіг - Реферат

Історія хвороби: ревматоїдний артрит, поліартрит, прогресуючий перебіг - Реферат

чистий, вологий, сосочковий апарат збережений. Запах з рота відсутній.
Мигдалики блідо-рожевого кольору, не виступають за межі піднебінних дуг, вологі, чисті.
Зубна формула: 8 7 6 5 4 3 2 1 / 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 / 1 2 3 4 5 6 7 8
О - пломба
- зуби відсутні.
Шия симетрична, пропорційна, не потовщена .Пульсації сонних і яремних вен не відмічається.
2. Серцево-судинна система
При огляді шиї пульсації і набухання яремних вен, потиличної пульсації сонних артерій не відмічається. При огляді ділянки серця патологічна пульсація не виявлена. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї на 1 сантиметр медіальніше від лівої середньоключичної лінії. Площа верхівкового поштовху складає 2 х 2 см.
Пальпаторно-систолічного чи діастолічного тремтіння грудної клітки під час серцевої діяльності не виявлено.
Перкуторні межі відносної тупості серця
Права межа розміщується на один сантиметр назовні від правого краю грудини у IV міжребер ї. Ліва - на 1 см до середнини від лівої середньоключичної лінії у V міжребер ї. Верхня розміщена по верхньому краю ІІІ ребра.
Межі абсолютної тупості серця
Права межа серця розміщена по лівому краю грудини. Ліва - на 1,5 см до середини від лівої середньоключичної лінії у V міжребер ї. Верхня - на рівні хряща IV ребра. Розмір поперечника судинного пучка становить 6 см. Розмір поперечника серця дорівнює 13 см. При аускультації тони серця чисті, гучні. Частота серцевих скорочень правильна. Серцеві і позасерцеві шуми не прослуховуються. Пульс вислуховується і пальпується на усіх основних артеріях (сонних, скроневих, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньогомілкових, на тильній стороні стопи). На правій і лівій променевих артеріях частота пульсу рівна - 80 ударів за хвилину. Пульс синхронний, ритмічний, помірного наповнення і напруження. При дослідження вен нижньої кінцівки варикозного розширення не виявлено. Артеріальний тиск рівний: 110/70 мм. рт. ст. Пульсовий тиск становить 40 мм. рт. ст. При аускультації черевного відділу аорти, клубових і стегнових артерій шум не прослуховується.
3. Органи дихання
Грудна клітка нормостенічної форми. Лопатки знаходяться на одному рівні. В акті дихання приймають участь обидві половини грудної клітки. Епігастральний кут становить близько 90 . Тип дихання - черевний. Частота дихальних рухів 19 за хвилину. Пальпаторно болючість грудної клітки не відмічається. Резистентність збережена. Голосове тремтіння не змінене. При порівняльній перкусії над легенями прослуховується ясний легеневий звук. Висота стояння верхівок легень знаходиться на рівні VII шийного хребця; з переду верхівки легень на три сантиметри вище ключиці. Ширина полів Креніга зправа та зліва - 4,5 см.
Нижня межа легень
Місце перкусії Права легеня Ліва легеня
Парастернальна V ребро -
Середньоключична VI ребро -
Передня пахвинна VII ребро VII ребро
Середня аксілярна VIII ребро VIII ребро
Задня аксілярна IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Біляхребтова Остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижніх країв легень
Частина легені Права Ліва
Топографічна лінія на вдиху на видиху cумарна На вдиху на видиху сумарна
l. medioclaveicularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 __ __ __
l. axillaris media 3 - 4 3 - 4 6 - 8 3 - 4 3 - 4 6 - 8
l. scapularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 2 - 3 2 - 3 4 - 6
Рухомість нижнього краю легень по середній аксілярній лінії з обох сторін 6 см. Аускультативно над всією поверхнею легень вислуховується везикулярне дихання. Хрипів, крепітації, шуму тертя плеври не спостерігається.
4. Органи черевної порожнини
Форма живота звичайна, округлої форми. Черевна стінка приймає участь в акті дихання і при цьому болі не відчуваються. Живіт симетричний. По черевній стінці венозні коллатералі відсутні.
Поверхнева порівняльна пальпація:
Відсутність м'язевого захисту передньої черевної стінки. Симптоми очеревини та болючість відсутні. Зовнішнє кільце пахвинного каналу і стегновий канал в нормі. Розходження прямого м'яза живота відсутнє. Біла лінія живота без змін.
Методична глибока ковзна пальпація по Образцово-Стражеско:
Сигмовидна кишка пальпується вище пупартової зв'язки зліва, кишка циліндричної форми, щільна, гладка, безболісна, не бурчить, товщиною 2 сантиметри. Сліпа кишка пальпується латеральніше пупка, кишка циліндричної форми, товщиною близько 3 см, гладка, безболісна, малорухома, не бурчить. Червоподібний відросток не пальпується. Висхідна і нисхідна частини ободової кишки - у вигляді м'якого циліндра товщиною близько 4 см, гладка, безболісна, не бурчить і досить рухома. Поперечно ободова частина товстої кишки пальпується у вигляді циліндра в діаметрі 5 см, гладка, безболісна, рухома, не бурчить, м'якої консистенції.
Шлунок:
Велика кривизна шлунка пальпується на 2 см вище пупка. При пальпації не болючий, без видимої перистальтики. Пілорус не пальпується.
Печінка: нижній край не виступає з-під реберної дуги. Край гострий, м який, неболючий при пальпації. Перкуторно розміри печінки по Курлову рівні - 10 см, 9 см, 8 см. Жовчний міхур, підшлункова залоза не пальпується. При перкусії над черевною порожниною відмічається тимпанічний перкуторний звук. Перкуторно межі великої кривизни шлунка на 2 см вище пупка. Наявність скупчення вільної рідини в черевній порожнині методом флюктуації не відмічається. При аускультації над черевною порожниною прослуховується перистальтика кишечника. Перистальтика не посилена без голосного бурчання. Інші звукові явища над черевною порожниною не вислуховуються.
VII Попередній діагноз
(Diagnosis praeliminaris)
На основі скарг хворої на болі в кульшових, колінних, гомілково-ступневих, променево-зап ястних суглобах, зменшення в них об єму активних та пасивних рухів, болючість при рухах, зміну конфігурації, набряк та припухлість м яких тканин над ними, появу ранкової скутості, що зникає приблизно через 1 годину з моменту появи, незначне підвищення температури, загальну слабкість, зниження апетиту, втрату працездатності через вищеперелічені скарги; Обє м рухів в суглобах: в правому кульшовому: згинання 100 , розгинання 180 , відведення 40 , приведення 20 ,внутрішня ротація 20 , зовнішня 40 ; в лівому кульшовому згинання 80 , розгинання 180 , відведення 40 , приіедення 30 , зовнішня ротація 50 , внутрішня 20 . В правому колінному суглобі рухи супроводжуються хрустом, болючі, згинання 80 , розгинання 180 .
Дані анамнезу захворювання: хворіє протягом 7-ми років, знаходиться на диспансерному обліку в ревматолога з приводу виявленого ревматоїдного поліартриту.
В ревматологічному відділенні ТМЛ

 
 

Цікаве

Загрузка...