WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

Запах з рота відсутній.
Огляд живота:
Живіт звичайної форми та величини, бере участь в акті дихання, видима перистальтика відсутня. Живіт симетричний. По черевній стінці венозні коллатералі відсутні. Рубців та висипань не виявлено.
Огляд ануса:
Зяяння, випадіння слизової, наявність тріщин відсутні. Папул, варикозно розширених вен та глистів немає.
Поверхнева пальпація:
Пальпаторно живіт м'який, неболючий, гіперестезії немає. Розходження прямих м'язів живота відсутні. Пухлини, грижі - відсутні. Відсутність м'язевого захисту передньої черевної стінки. Симптоми Щоткіна-Блюмберга та болючість в точці Мак-Бурнея негативні.
Методична глибока ковзна пальпація по Образцово-Стражеско:
Сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді рухомого, неболючого, гладкого циліндра діаметром 2 см., який не бурчить.
Сліпа кишка пальпується в правій клубовій ділянці у вигляді циліндра товщиною близько 3 см, гладка, безболісна, малорухома, не бурчить. Поперечна ободова кишка пальпується на 2 см вище від пупка у виглядім'якого циліндра, діаметром 2 см, досить рухома, неболюча, не бурчить. Висхідна ободова кишка пальпується в правій боковій ділянці живота у вигляді нерухомого, гладкого, неболючого циліндра діаметром 2,5 см., не бурчить. Нисхідна ободова кишка пальпується у лівій боковій ділянці живота у вигляді м'якого циліндра товщиною близько 2 см, гладка, безболісна, не бурчить.
Шлунок:
Велика кривизна шлунка пальпується на 4 см вище пупка у вигляді валика, який лежить на хребті та по обидві сторони від нього. При пальпації не болючий, без видимої перистальтики. Пілорус не пальпується.
Пальпація печінки:
Нижній край печінки виступає з під реберної дуги на 2 см., він округлий, гладкий, еластичної консистенції. Симптом Ортнера, Кера, Мерфі, Мосі-Георгієвського - негативні.
Селезінка: не пальпується.
Підшлункова залоза: не пальпуються. Симптом Мейо-Робсона - негативний.
Перкусія живота:
При перкусії над черевною порожниною відмічається тимпанічний перкуторний звук. Ознаки балотування відсутні. Наявність скупчення вільної рідини в черевній порожнині методом флюктуації не відмічається. При аускультації над черевною порожниною прослуховується перистальтика кишечника. Частота випорожнень - один раз на добу. Стілець оформлений, без патологічних домішок.
Сечовидільна система:
Огляд:
При огляді набряки на кінцівках, обличчі, крижовій ділянці, в низу живота не спостерігається. Посмикування м'язів, шумне дихання, запах сечі та аміаку з рота не відмічається. Випинання, почервоніння та пастозність в поперековій ділянці відсутні. Випинань нижньої частини живота немає. Нирки не пальпуються. Болючості при пальпації ділянки сечового міхура та в точках сечоводів відсутні. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Частора сечопуску в денний час - 6-7 разів, вночі - немає. Денне чи нічне нетримання сечі відсутнє. Болючості при сечопуску немає. Добовий діурез - 1,2 л.
Огляд зовнішніх статевих органів:
Ступінь розвитку статевих органів відповідає віку.
Ендокринна система: вираз обличчя звичайний, передня поверхня шиї не потовщена, не деформована. Щитовидна залоза не пальпується.
Нервова система:
Свідомість ясна, повна, розвиток вищої нервової діяльності відповідає віку, інтелект нормальний. Емоційна настроєність позитивна, сон спокійний, апетит збережений. Добре контактує з іншими пацієнтами та лікарями. Відсутні стигми дизембріогенезу. Ширина очних зіниць нормальна, ністагму немає, зорове та слухове зосередження добре. Зіниці середньої величини, реакція на світло збережена і співдружна.
Моторні та психічні функції на час обстеження задовільні. Координація збережена. Болючості при натисканні на переферичні нерви не відмічається. Симптоми Ласега, Сікара, Мацкевича, Нері, посадки - негативні. Больова, тактильна, температурна та вібраційна чутливість збережена. Рогівковий, кон'юктивальний, глотковий, шкіри, черевні (верхній, середній та нижній сухожилкові) та надкістничні рефлекси збереженні. Ригідності потиличних м'язів немає. Симптоми Керніга та Брудзінського негативні.
Вегетативна нервова система:
Дермографізм білого кольору, виникає через 14 секунд. Зникає через 2 хвилини. Не виступає над рівнем шкіри.
Рефлекс Даньїні-Ашера позитивний. Ортостатичний рефлекс негативний. Парези, паралічі, гіпотонії або гіперкінезії не відмічається.
VI. Попередній діагноз
(Diagnosis praeliminaris)
На основі скарг хворого на болі в гомілково-ступневих, колінних, ліктьових суглобах, зменшення об*єму рухів, загальне нездужання, підвищення температури тіла до 37,5 С, головний біль, погіршання самопочуття, зниження апетиту
Дані Anam. morbi: дитина хворіє на протязі 1дня. Захворювання почалось гостро, кілька днів перед цим хлопчик переніс ГРВІ. Спочатку з'явивлися симптоми загального нездужання: підвищення температури тіла до 37,5 С, головний біль, погіршання самопочуття, зниження апетиту, потім приєдналися болі в суглобах та обмеження об*єму рухів.
Дані An. vitae: починаючи з 3-річного віку хлопчик періодично хворів на ГРВІ з приводу чого лікувався стаціонарно.
Алергологічний, епідеміологічний та спадковий анамнез не обтяжені. Контакти з хворими на туберкульоз батьки заперечують.
Дані об'єктивного обстеженння: загальний стан хворого середньої важкості. Положення в ліжку активне. Шкіра бліда,; кон'юнктива блідого кольору, слизові блідо-рожеві,. Грудна клітка симетрична. Допоміжна мускулатура не приймає участь в акті дихання.. Частота дихання - 24/хв.. Перкуторно над легенями визначається ясний легеневий звук.
Гомілково-ступневі, колінні, ліктьові деформовані, шкіра над ними припухла, гіперемійована, об*єм активних та пасивних рухів обмежений. Суглоби болючі при пальпації.
Діяльність серця ритмічна, тони приглушені, чисті. Відмічається розширення меж серця в поперечнику. Аускультативно вислуховується систолічний шум у ІІІ міжребер*ї та в V точці.ЧСС дорівнює 81 уд. за хвилину. АТ=120/80 мм. рт. ст. Живіт при пальпації м'який, неболючий, приймає участь в акті дихання. Нирки не пальпуються, симптом Пастернацького негативний. Фізіологічні випорожнення в межах норми.
Можна виділити
інтоксикаційний синдром: загальне нездужання, підвищення температури тіла до 37,5 С, головний біль, погіршання самопочуття, зниження

 
 

Цікаве

Загрузка...