WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

система:
М'язи рівномірно розвинуті, симетричні, тонус збережений. Функціональна здатність м'язів нормальна, рухи можливі в повному об'ємі, парезів та паралічів не виявлено. М'язева сила достатня, м'язи неушкоджені. При пальпації неболючі. Ущільнень, затвердінь в м'язах при пальпації не виявлено. Симптом Люста-Шлезінгера, феномен Люста, Труссо не відмічається.
Кістково-суглобова система:
Величина черепа відповідає віку. Форма голови мезоцефалічна. Потилиця не плеската, горбів немає. Пальпаторно кістки черепа нерозм'якшені, шви закриті. Зуби в задовільному стані.
Зубна формула: 6 5 4 3 2 1 і 1 2 3 4 5 6
6 5 4 3 2 1 і 1 2 3 4 5 6
О - карієс.
Форма грудної клітки циліндрична. Деформації грудної клітки відсутні. Величина епідгастрального кута дорівнює 90°. Тип конституції - нормостенічний. Деформації та викривлень хребта не виявлено. Форма спини нормальна. Деформація, аплазія кісток таза - відсутні. Кістки верхніх та нижніх кінцівок симетричні. Наявність плоскостопості не виявлено. Болючості кісток при пальпації і перкусії не відмічається. Гомілково-ступневі, колінні, ліктьві суглоби деформовані, шкіра над ними припухла, відмічається почервоніння. Об'єм активних і пасивних рухів обмежений. Відмічається локальне підвищення температури над ділянками суглобів. Амплітуда пасивних рухів обмежена.
Серцево-судинна система:
При огляді серцевого горба немає. поштовх верхівки серця не відмічається. Пульсація сонних артерій, набрякання шийних вен та венозної пульсації не відмічається. Симптом Моссе негативний. Пульсація печінки не відмічається. Розширення поверхневих вен в ділянці серця не спостерігається.
Пальпація. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї по лівій середньоключичній лінії. Площа верхівкового поштовху складає 3 х 3 см. Помірної сили, помірної висоти, резистентний, позитивний. Котяче муркотіння відсутнє. Пульс на променевих артеріях синхронний. Частота 81 удар на хвилину. Помірного напруження, задовільного наповнення, достатньої величини. Число коливань суднної стінки на одне скорочення серця - 1.
Пульс вислуховується і пальпується на усіх основних артеріях(сонних, скроневих, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньогомілкових, на тильній стороні стопи).
Атеріальний тиск на плечовій артерії.
Максимальний - 120 мм. рт. ст.
Мінімальний - 80 мм. рт. ст.
Середньовікове систол. 90 + 2n = 110 мм. рт. ст. діастол. 60 + n = 70 мм. рт. ст.
Верхнє пограничне систол. 105 + 2n = 125 мм. рт. ст. діастол. 75 +n = 85 мм. рт. ст.
Нижнє пограничне систол. 75 + 2 n = 95 мм. рт. ст. діастол. 45 + n = 55 мм. рт. ст.
Межі відносної серцевої тупості
У хворого В нормі
Права на 0,5 см назовні від linea sternalis dextra на 0,5 см назовні від linea sternalis dextra
Верхня Верхній край третього ребра верхній край третього ребра
Ліва на 0,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra на 0,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra
Межі абсолютної серцевої тупості
У хворого В нормі
Права по linea sternalis sinistra по linea sternalis sinistra
Верхня Третє міжребер'я третє міжребер'я
Ліва на 1,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra на 1,5 - 2 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra
Аускультація серця:
При аускультації серця вислуховуються І та ІІ тони. Тони чисті, приглушені, ритмічні. Наявність акцентів, розщеплень, роздвоєнь тонів не відмічається. Частота серцевих скорочень становить 81 уд/хв. Перший тон найкраще вислуховується на верхівці серця, він довгий, низький. Другий тон найкраще вислуховується на основі серця, він короткий та високий. При аускультації серця вислуховується систолічний шум в ІІІ міжребер*ї та в V точці. Позасерцеві шуми не прослуховуються. При аускультації судин (сонної, підключичної, стегнової артерії та яремних вен) шуми відсутні.
Дихальна система:
Ціанозу носогубного трикутника не відзначається. Кивальні рухи голови в такт диханню не спостерігаються. Носове дихання вільне. Виділення з носа відсутні. Голос дзвінкий.. Ядухи немає.
Статичний огляд:
Грудна клітка конічної форми. Обидві половини симетричні. Тип конституції - нормостенічний. Втяжіння в місці кріплення діафрагми та западіння грудини не спостерігається.
Динамічний огляд:
Дихальні рухи на симетричних ділянках грудної клітки рівномірні. В акті дихання допоміжна мускулатура участі не бере. Тип дихання - змішаний. Задишкавідсутня. Приймають участь обидві половини грудної клітки. Дихання хворого має частоту 24 дихальних рухів за хвилину.. Стридор відсутній.
Пальпація:
Пальпаторно болючість при надавлюванні в ділянці гайморових та лобних пазух не відзначається не відмічається. Деформація кісткового каркасу грудної клітки не виявляється. При пальпації міжреберних проміжків болючості та пастозності немає. Голосове тремтіння рівномірне з обох боків. Шум тертя плеври не відчувається.
Перкусія:
При порівняльній перкусії над легенями прослуховується ясний легеневий звук .
Топографічна перкусія легень
Місце перкусії Права легеня Ліва легеня
Парастернальна V ребро -
Середньоключична VI ребро -
Передня пахвинна VII ребро VII ребро
Середня аксілярна VIII ребро VIII ребро
Задня аксілярна IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Біляхребтова Остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижніх країв легень
Частина легені Права Ліва
Топографічна лінія На вдиху на видиху cумарна на вдиху на видиху Сумарна
l. medioclaveicularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 __ __ __
l. axillaris media 3 - 4 3 - 4 6 - 8 3 - 4 3 - 4 6 - 8
l. scapularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 2 - 3 2 - 3 4 - 6
Висота стояння верхівок спереду - 2 см над ключицею. Ззаду на рівні остистого відростка VII шийного хребця.
Ширина полів Креніга справа і зліва - 3 см.
Аускультація:
В легенях вислуховується жорстке дихання. Наявні сухі, свистячі хрипа над всією поверхнею легень. Крім того вислуховуються дрібноміхурцеві хрипи в задніх відділах легень. Шум тертя плеври і крепітація відсутні.
Травна система:
Слизова оболонка ротової порожнини блідо-рожевого кольору, волога, без висипань. Язик: нормальних розмірів, вологий, без тріщин, вкритий сосочками. Зів, піднебінні мигдалики, задня стінка глотки кольору, без нашарувань.

 
 

Цікаве

Загрузка...