WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит - Реферат

Історія хвороби: ревматизм, первинний ревмокардит, поліартрит
I Загальні відомості про хвору дитину.
(Praefatio)
Прізвище:
Ім'я:
По-батькові: І
Вік дитини: 10 років
Дата і місце народження: 23.03.90, м. Тернопіль.
Адреса проживання:м.Тернопіль,
Дані про батьків:
мати:, 35 років, домогосподарка
батько: 39 років, не працює.
Дитячий заклад, що відвідує дитина: Тернопільська міська школа №11.
Під наглядом якого лікувального закладу перебувала дитина: дільничного педіатра.
Дата вступу в клініку: 16.11.2000р.
ІІ. Скарги хворого в день курації
(Milestia aegrotti)
Хворий скаржився на болі в гомілково-ступневих, колінних, ліктьових суглобах, зменшення об*єму рухів, загальне нездужання, підвищення температури тіла до 37,5 С, головний біль, погіршання самопочуття, зниження апетиту.
ІІІ Анамнез захворювання
(Anamnesis morbi)
Дитина хворіє на протязі 1 дня. Захворювання почалось гостро. За декілька днів до цього пацієнт переніс ГРВІ. Спочатку з'явивлися симптоми загального нездужання: підвищення температури тіла до 37,5 С, головний біль, погіршання самопочуття, зниження апетиту, потім приєдналися болі в суглобах та обмеження об*єму рухів.
IV. Анамнез життя
(Anamnesis vitae)
Обстежуваний є другою дитиною в сім'ї від другої вагітності, других пологів. Вік матері на час вагітності: 25 років. Гестози, екстрагенітальну патологію, перенесені гострі інфекційні захворювання, вживання медикаментів під час вагітності заперечує. Під час вагітності умови праці та побуту вагітної були задовільними. Шкідливі звички мати хлопчика заперечує (куріння, вживання спиртних напоїв, наркотиків). Харчувалася в домашніх умовах 3-4 рази на день.
Пологи по рахунку - другі. Пологи пройшли без ускладнень. Дитина народилась доношеною без ознак асфіксії. Маса - 3,400кг, ріст - 51 см, окружність грудної клітки -32 см, окружність голови 34см.
Період новонародженості протікав без особливостей. До грудей прикладена дитина була через 3 години після пологів. Пупковий залишок відпав на 5 день. На момент виписки з пологового будинку пупкова ранка зажила. Транзиторні стани протікали без особливостей. Дитина була виписана з пологового будинку на 8 день. Хлопчик знаходився на природньому вигодовуванні до трьох місяців життя, а потім був переведений на штучне вигодовування (суміш "Малютка"). Харчові добавки та прикорми вводились в належні строки.
Фізичний розвиток дитини по вікових періодах проходив згідно віку. Психомоторний розвиток дитини також проходив згідно віку. На даний час дитина добре говорить, мова виразна, запас слів достатній. В школі навчається добре. Зі слів матері хлопчик з 3 років часто хворів простудними захворюваннями. Останнім захворюванням хлопчика, що передувало даній хворобі, був грип.
Профілактичні щеплення проводились згідно календаря щеплень.
Наявна алергічна реакція на оксоциклін. Наявність алергічних захворювань у його батьків та родичів мати хворого заперечує.
Епідеміологічний анамнез:
контакти з інфекційними хворими чи з хворими з клінічно схожими захворюваннями заперечує. Стан здоров'я осіб, з ким спілкувалася дитина, задовільний. Зі слів матері, хлопчик дотримується санітарно-гігієнічних правил. Перенесення під час вагітності інфекційних захворювань мати заперечує.
Сімейний анамнез:
стан здоров'я батьків задовільний. Вік матері - 35 років. Вагітностей було дві, закинчились фізіологічними пологами. В сім'ї дві дитини. Зі слів матері, вона хворіла на грип та інші простудні звхворювання. В дитинстві перенесла кір. Захворювання на даний час та шкідливі звички заперечує. На даний час є домогосподаркою.
Вік батька - 39 років. Стан здоров'я задовільний. Наявна шкідлива звичка - тютюнопаління. На даний час батько не працює.
Матеріально-побутові умови сім'ї задовільні. Дитина живе з батьками. Відвідує середню школу. Вдома дитину виховували батько та мати разом. Дитина має окрему кімнату та окреме ліжко. Хлопчик забезпечений білизною та одягом згідно сезону. Режиму дня в сім'ї дотримуються. Тривалість сну хлопчика - 9 годин. Фізичне та учбове навантаження - помірне.
V. Об'єктивне обстеження хворого
(Status praesens obgectivus)
Загальний стан хворого задовільний, свідомість ясна. Поведінка хворого адекватна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя звичайний.
Оцінка антропометричних даних
Показник У хворого Норма Відхилення в абс. знач. Відхилення в %
Маса 34 35 1КГ 2,5%
Зріст 144 142 2СМ 1,5%
Обвід голови 52 53,6 1,6СМ 3%
Обвід грудей 68 66 1СМ 1,5%
Індекс фізичного розвитку 97,1% _____ ______ 2,9%
Проаналізувавши вищевказані показники можна зробити висновок, що суттєвих відхилень від норми не спостерігається.
Шкірні покриви та слизові оболонки:
Шкіра блідого кольору, висипів на шкірі та слизових немає. Блідість в ділянці носогубного трикутника. Поверхня шкіри м'яка. Еластичність шкіри збережена, вологість нормальна. Температура шкіри на симетричних ділянках однакова. Чутливість шкірних покривів (температурна, тактильна, больова) збережені. Стан капілярів задовільний, проба щипка, молоточковий симптом негативні.
Ріст і розвиток волосся нормальні, локальне чи тотальне облисіння відсутні. Розвиток брів та вій задовільні, волосся еластичне. Новоутворень на шкірі не виявлено. Нігті звичайної форми, колір блідий, неламкі, потовщення, плями, вищербленість вільного краю, наявність поперекової посмугованості не спостерігається.
Слизова оболонка ротової порожнини, ясен блідо-рожевого кольору, волога, без висипань. Кровоточивості, набряклості, пліснявки не відмічається. Кон'юктива очей блідого кольору, не набрякла.
Підшкірна клітковина:
Товщина складки по боках від пупка становить 1,5 см. По боках грудини на рівні сосків - 1,5 см. Під кутами лопаток - 1 см. На плечах - 1 см. На стегнах - 1см. Підшкірна клітковина рівномірно розподілена, не ущільнена, не болюча, не інфільтрована. Набряки та пастозність: повік, обличчя, тулуба, кінцівок - відсутні. Тургор м'яких тканин збережений.
Лімфатична система:
Пальпуються підщелепні підборідочні передні шийні, задні шийні, пахові та пахвинні лімфатичні групи (по 2-3 лімфатичні вузли). Вони поодинокі, щільноеластичної консистенції, не спаяні між собою та навколишніми тканинами. Шкіра над ними не змінена.
М'язова

 
 

Цікаве

Загрузка...