WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат

Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат

масаж грудної клітки.
V. Санаторно-курортне лікування. Хворі, що перенесли пневмонію направляються в місцеві санаторії, а також на кліматичні курорти з сухим і теплим кліматом (Ялта, Гурфуз). Хворі, що перенесли пневмонію, але страждають астенізацією направляються на курорти з гірсьуим кліматом (Кавказ, Киргизія).
VI. Первинна і вторинна профілактика. Під час диспансерного нагляду проводиться комплекс лікувально-профілактичних заходів: щоденна ранкова гімнастика, дихальні вправи, масаж, сауна, при необхідності - фізіотерапія, рекомендується приймання адаптогенів, та інших лікарських препаратів, що підвищують імунну та загальнобіологічну реактивність. Необхідно також провадити здоровий спосіб життя, підтримувати фізичну активність; боротися з професійними шкідливостями і факторами, що викликають подразнення і пошкодження дихальних шляхів; не палити; своєчасно і ефективно лікувати респіраторні захворювання.
Епікриз (Epicrisis)
Хвора Шавро Оксана Миколаївна, 24 роки, що проживає за адресою: м. Тернопіль, вулиця Південна, 20, лікувалася з 11.03.2001 по20.03.2001 в міській лікарні №3 з приводу гострої вогнищевої пневмонії.
При поступленні хвора скаржилася на підвищену температуру 38,8 С, періодичний кашель з поганим відходженням невеликої кількості (10 15 мл) в'язкого слизистого харкотиння; легку задишку на вдосі при фізичному навантаженні, на слабкість в усьому тілі, головний біль, зниження працездатності, в'ялість, недомагання, нічну пітливість.
Вважала себе хворою з кінця лютого, після перенесеного грипу. Захворювання почалося поступово з появою температури, близько 37,0 С. З'явився періодичний помірний кашель, який зникав при вживанні теплого пиття. Згодом кашель посилився, з'явилась незначна кількість (10 15 мл) в'язкого слизистого харкотиння, головний біль, загальна слабкість, зниження апетиту, недомагання. Вдома приймала гарячий чай із трав та аспірин. 7.03 звернулася за медичною допомогою в міську поліклініку №3. Хворій було зроблено ренгенівське дослідження органів грудної порожнини, на якому було виявлено чіткі множинні вогнища затемнення в нижньому поверсі лівого легеневого поля на фоні підсиленого легеневого малюнка та виставлено діагноз лівобічної пневмонії, з локалізацією в нижній долі. Від госпіталізації хвора відмовилася. 11.03 стан хворої погіршився, температура зросла до 38,8 С, хвора змушена була знов звернутися за медичною допомогою у міську поліклініку №3 звідки її було направлено на госпіталізацію в міську лікарню №3.
При обєктивному обстеженні загальний стан середньої важкості, температура тіла 37,5 С, ЧСС 100/хв; наявний періодичний кашель з поганим відходженням незначної кількості (10-15 мл) в'язкого слизистого харкотиння; є легка задишка з утрудненим вдохом, яка виникає при фізичному навантаженні; часте дихання - 26 дихальних рухів за хвилину; при перкусії - притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах лівої половини грудної клітки, при аускультації - послаблене везикулярне дихання в нижніх відділах грудної клітки зліва, крепітація, посилена бронхофонія; пальпаторно - посилене голосове тремтіння в цій ділянці;
Хворій було проведено наступні методи дослідження та лабораторні аналізи:
" Рентгенографія органів грудної порожнини
(7.03.2001)
Виявлено чіткі множинні вогнища затемнення в нижньому поверсі лівого легеневого поля на фоні підсиленого легеневого малюнка. Корені лівої легені розширені, синуси вільні.
______________________________________________________________________________________
" Загальний аналіз крові (12.03.2001)
Еритроцити- 3,0 Т/л
Гемоглобін - 90 г/л
Колірний показник - 0,9
Лейкоцити - 11,6 Г/л
Еозинофіли - 2%
Базофіли - 0%
Паличкоядерні - 7%
Сегментоядерні - 65%
Лімфоцити - 17%
Моноцити - 7%
ШОЕ - 17 мм/год.
" Загальний аналіз сечі (12.03.2001)
Кількість - 100мл
Колір - солом'яно-жовтий
Прозорість - прозора
Густина - 1019 г/л
Реакція - слабко-кисла
Лейкоцити - 0-1- в полі зору
Еритроцити - 0-1 в полі зору
Циліндри - відсутні
Плоский епітелій - поодинокі в полі зору
Бактерії - помірна кількість
Білок - не виявлено
" Біохімічний аналіз крові (12.03.2001)
Глюкоза - 3, 5ммоль/л.
Загальний білірубін - 18, 5мкмоль/л.
Сечовина - 4ммоль/л.
Холестерин - 5, 2ммоль/л.
Загальний білок - 66, 6г/л.
" Аналіз калу на яйця глистів (12.03.2001)
Яйця глистів не виявлено.
" Аналіз крові на цукор (12.03.2001)
Цукор - 5,8 ммоль/л.
" Групова і Rh-належність (12.03.2001)
I (0) група, Rh(+).
" Реакція Вассермана (12.03.2001) - негативна.
" Аналіз харкотиння (12.03.2001)
Виявлено золотистий стафілокок
" ЕКГ (12.03.2001):
Ритм синусовий правильний, ЧСС - 94/хв, дифузних змін міокарда немає (без змін).
Було виділено наступні синдроми:
- синдром вогнищевого ущільненнялегеневої тканини (чіткі множинні вогнища затемнення в нижньому поверсі лівого легеневого поля на фоні підсиленого легеневого малюнка),
- інтоксикаційний синдром (субфебрильна температура, тахіпное (26/хв), ЧСС 100/хв, головні болі, в'ялість, недомагання, загальне нездужання).Та поставлено заключний діагноз:
Гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі, перебіг середньої важкості. Дихальна недостатність І ступеня. (Bronchopneumonia bacteriacae sinistrolateralis focalis acuta, cursus media. Insufficientia respiratoria gradus I.)
Хворій було проведено наступне лікування:
1) Режим палатний (ліжковий).
2) Дієта-стіл №15, збагачена вітаміном С.
3) Rp.: Cephazolini 1000000 OD
D. t. d. N. 30
S. Вміст флакону розчинити в 5 мл фізрозчину.
Вводити вутрішньом'язево по 1000000 OD 3 рази на день.
4) Rp.: Tab. Biseptoli-480 N. 20
D. S. По одній таблетці 2 рази в день.
5) Rp.: Tab. Bromhexini 0,5 N. 20
D. S. По одній таблетці 3 рази в день.
6) Rp.: Sol. Levamizoli 0,05 N. 20
D. S. По одній таблеті в день
7) Rp.: Dragee Acidi Ascorbinici 0,05 N. 50
D. S. По одному драже 2 рази в день.
8) Rp.: Tab. Calcii gluconatis 0,5 N. 20
D. S. По одній таблетці 3 рази в день.
9) Лікувальна фізкультура
10)Інгаляції з евкаліптом.
В результаті проведеного лікування хвора одужала і була виписана з лікарні. Хворій було рекомендовано кинути палити, та вжити профілактичних заходів, щодо профілактики респіраторних захворювань.
?
Використана література
1. Окороков А.Н. Диагностика болезней внутренних органов: Практ. руководство. В 3 томах. Т 1.-М.:Медицинская литература, 1999.
2. Окороков А.Н. Лечение болезней внутренних органов: Практ. руководство. В 3 томах. Т 1.-М.:Медицинская литература, 1999.
3. Чиркин М.Е. Окороков А.Н. Диагностический справочник терапевта. - Минск.:Медицинская литература, 1999.
4. Пропедевтика внутренних болезней / Под ред. В.Х.Василенко, А.Л.Гребенева.- М.:Медицина, 1989.
5. Методичні вказівки студентам для самопідготовки до практичних занять з пропедевтики внутрішніх хвороб. Курація хворих і написання навчальної історії хвороби. / Під ред. А.В.Епішина.-Тернопіль.: Поліграфіст, 1998.
6. Класифікація захворювань внутрішніх органів. /Посібник/ Під ред. А.В.Епішина.-Тернопіль.: Поліграфіст, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...