WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат

Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат

паталогічних змін. Склери бі-лого кольору, без крововиливів, з помірним розвитком судин. Кон'юктива рожевого забарвлення, без висипань і рубців. Зіниці симетричні, звичайної форми і величини. Пряма і співдружня реакція зіниць на світло збережена. Ніс звичайної величини, правильної форми. Шкірні покриви вух рожевого забар-влення. Виділення із зовнішніх слухових ходів відсутні.
Дихальна система (Systema respiratorium). Грудна клітка астенічного типу - видовжена, вузька, плоска, надчеревний кут <90 , над- і підключичні ямки добре виражені, ребра в бокових відділах займають більш вертикальне положення, міжреберні проміжки розширені, лопатки криловидно відстають від грудної клітки, м'язи плечового поясу розвинуті слабо, плечі опущені. Розширення поверхневих вен в ділянці грудної клітки не спостерігається. Хребет без паталогічних викривлень. Обидві половини грудної клітки симетрично буруть участь в акті дихання, тип дихання змішаний, частота дихальних рухів -26/хв. У хворої наявна легка задишка з утрудненим вдохом, яка виникає при фізичному навантаженні. Дихання ритмічне, глибоке. При пальпації болючості в різних ділянках грудної клітки, вздовж ребер і міжребер'ях немає, грудна клітка еластична, шум тертя плеври не відчувається. Голосове тремтіння підсилене в нижніх відділах грудної клітки зліва. При порівняльній перкусії легень спостерігається тимпанічний перкуторний звук з притупленням в нижніх відділах лівої половини грудної клітки. Над простором Траубе збережений тимпанічний звук. При топографічній перкусії верхівки легень знаходяться на 3см вище ключиць спереду, і на рівні остистого відростка сьомого шийного хребця ззаду; ширина полів Креніга 5см. Нижня межа легень:
Топографічні лінії Справа Зліва
Пригрудинна лінія П'яте міжребер'я -
Середньоключична лінія Шосте ребро -
Передня пахвова лінія Сьоме ребро Сьоме ребро
Середня пахвова лінія Восьме ребро Восьме ребро
Задня пахвова лінія Дев'яте ребро Дев'яте ребро
Лопаткова лінія Десяте ребро Десяте ребро
Прихребтова лінія Остистий відросток XI грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця
Активна екскурсія легень по задній пахвовій лінії справа - 6см і зліва - 6см.
Активна екскурсія легень (по задній пахвовій лінії)
Справа, см Зліва, см
На вдосі 3 6
На видосі 3 2
Сумарна 6 5
При аускультації над легенями вислуховується везикулярне дихання. В нижніх відділах лівої половини грудної клітки вислуховуються послаблене везикулярне дихання, крепітація; посилена бронхофонія. Шум тертя плеври хрипи не вислуховуються.
Серцево-судинна система (Systema cardiovascularia). Пульс пальпується на променевих артеріях обох рук, частота 100 за хвилину; ритмічний, швидкий, задовільного наповнення і напруження, нор-мальної величини. Дефіциту пульсу немає. Серцевий горб відсутній. Верхівковий поштовх локалізу-ється в п'ятому міжребер'ї на 1,5 см медіальніше лівої середньоключичної лінії, локалізований, площею 1.5х1,5см, позитивний, слабкий. Видимої пульсації в ділянці серця, великих шийних судин та в епігастральній ділянці, видимої пульсації печінки та тремтіння грудної клітки не відмічаються. Перкуторно межі відносної і абсолютної серцевої тупості:
Межі тупості Відносної Абсолютної
Права межа На 1см вправо від зовнішнього краю грудини в IV міжребер'ї Лівий край грудини
Ліва межа На рівні п'ятого міжребер'я медіальніше від середньо-ключичної лінії на 1см На 2см досередини від лівої середньо-ключичної лінії в п'ятому міжребер'ї
Верхня межа Верхній край третього ребра по парастернальній лінії. Верхній край четвертого ребра
Розміри поперечника відносної тупості - 13 см. Ширина судинного пучка в другому міжребер'ї - 6 см. При аускультації ритм серцевої діяльності правильний, ЧСС - 100 за хв. Вислуховуються два тони. Перший тон звучний, найкраще прослуховується на верхівці серця. Другий тон найкраще чути на основі серця; розщеплення та роздвоєння тонів, патологічних додаткових тонів, шумів серця не спостерігається.
Органи травлення (Apparatus digestorii). Запах із рота відсутній. Язик рожевий, сухий, сосочки нор-мально виражені, нальоту, виразок та тріщин немає. Зуби сановані. Зубна формула:
8 7 6 5* 4 3 2 1* 1 2 3* 4 5 6 7 8
8 7* 6* 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6* к 8
* - пломба, к - коронка.
Ясна рожевого забарвлення, не кровоточать, гнійних виділень не спостерігається. Слизова оболонка м'якого піднебіння і зіва червона, суха, без наявності тріщин та ерозій. Піднебінні мигдалики почерво-нілі та дещо збільшені.
Живіт звичайної величини та форми, без вип'ячувань, симетричний. Пупок нормальний, грижі від-сутні, розширення підшкірних вен в ділянці живота не спостерігається. Видима на око перестальтика відсутня, рубці, висипання, гіперпігментація шкірних покривів ділянки живота відсутня. Передня че-ревна стінка рівномірно бере участь в акті дихання. При поверхневій пальпації болючість, зон гіпер-естезій, напруження м'язів передньої черевної стінки не виявлено. Симптом подразнення очеревини негативний. Розходження прямих м'язів живота, грижі, пухлини не виявлені. При глибокій пальпації за Образцовим і Стражеско сигмовидна кишка промацується у лівій здухвинній ділянці на протязі 20 см у вигляді щільного, гладкого циліндра товщиною 2 см, який легко зміщується (в межах 3 см), не болить і не бурчить при пальпації. Сліпа кишка пальпується у правій здухвинній ділянці у вигляді гладкого, помірно-напруженого циліндра, розширеного донизу, діаметром 2-3 см, не болючого, помірно рухомого (в межах 2 см), який бурчить при пальпації. Червоподібний відросток не пальпується. Кінцевий відділ клубової кишки промацується у правій клубовій ділянці у вигляді м'якого, не болючого, легко перестальтуючого, пасивно рухомого циліндра товщиною в мізинець. Висхідна і низхідна частини ободової кишки пальпуються відповідно у правій та лівій бокових ділянках живота у вигляді еластичних , неболючих, середньої щільності циліндрів, товщиною 2,5 см, що не бурчать, легко рухомі при пальпації. Поперечна ободова кишка промацується по обидва боки від білої лінії живота у вигляді гладкого помірної щільності, не болючого, легко рухомого циліндра, товщиною 2,5 см, що не бурчить при пальпації. Пальпаторно нижня межа шлунка визначається на 2-3 см вище пупка по обидва боки від серединної лінії живота. Пальпується велика кривизна у вигляді м'якого, еластичного, не болючого, рухомого валика. В ділянці передньої стінки шлунка, великої та малої кривизни ущільнень, пухлин не виявлено. Воротар знаходиться в трикутнику, утвореному нижнім краєм печінки справа відсерединної лінії, серединною лінією і поперечною лінією, проведеною на 3-4 см вище пупка. Пропальповується у вигляді неболючого тяжа, що слабко перистальтує. При перкусії живота звук в усіх ділянках тимпанічний, вільної рідини в усіх ділянках не виявлено. При аускультації живота перистальтичні шуми збережені.
Видиме збільшення печінки і її пульсація не спостерігається. При пальпації нижній край печінки не виступає з-під нижнього краю правої реберної дуги, м'який, заокруглений, неболючий, поверхня глад-ка. Край печінки заокруглений, м'який, не болючий, поверхня гладка.
Межі печінки (перкуторно):
Верхня:
Права білягрудинна лінія - верхній край шостого ребра;
Права середньоключична лінія - шосте ребро;
Права передня пахвова лінія -

 
 

Цікаве

Загрузка...