WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат

Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі - Реферат


Історія хвороби: гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі
Клінічний діагноз:
Гостра бактеріальна лівобічна бронхопневмонія з локалізацією в нижній долі,
перебіг середньої важкості. Дихальна недостатність І ступеня.
Bronchopneumonia bacteriacae sinistrolateralis focalis acuta, cursus media.
Insufficientia respiratoria gradus I.
?
Загальні відомості про хворого (Praefatio)
Прізвище, ім'я, по батькові -.
Вік - 24 роки.
Не працює.
Місце проживання - м
Дата госпіталізації - 11.03.2001 року.
Ким направлена - міською поліклінікою №3
Скарги хворого (Mоlestia aegroti)
При поступленні хвора скаржилася на підвищену температуру 38,8 С, періодичний кашель з пога-ним відходженням невеликої кількості (10 15 мл) в'язкого слизистого харкотиння; легку задишку на вдосі при фізичному навантаженні, на слабкість в усьому тілі, головний біль, зниження працездатності, в'ялість, недомагання, нічну пітливість.
Історія даного захворювання (Anamnesis morbi)
Вважає себе хворою з кінця лютого, після перенесеного грипу. Захворювання почалося поступово з появою температури, близько 37,0 С. З'явився періодичний помірний кашель, який зникав при вжи-ванні теплого пиття. Згодом кашель посилився, з'явилась незначна кількість (10 15 мл) в'язкого сли-зистого харкотиння, головний біль, загальна слабкість, зниження апетиту, недомагання. Вдома прий-мала гарячий чай із трав та аспірин. 7.03 звернулася за медичною допомогою в міську поліклініку №3. Хворій було зроблено ренгенівське дослідження органів грудної порожнини, на якому було виявлено чіткі множинні вогнища затемнення в нижньому поверсі лівого легеневого поля на фоні підсиленого легеневого малюнка та виставлено діагноз лівобічної пневмонії, з локалізацією в нижній долі. Від гос-піталізації хвора відмовилася. 11.03 стан хворої погіршився, температура зросла до 38,8 С, хвора зму-шена була знов звернутися за медичною допомогою у міську поліклініку №3 звідки її було направлено на госпіталізацію в міську лікарню №3.
Опитування по системах органів (Status praesens subjectivus)
Дихальна система (Systema respiratoria). Дихання через ніс дещо утруднене, відчуття сухості в горлі та за грудиною відсутні. Болю в грудній клітці не відчуває. У хворої наявний періодичний кашель (tusis periodica) з поганим відходженням незначної кількісті (10 15 мл) в'язкого слизистого харкотиння; кровохаркання не спостерігається. Є легка задишка на вдосі при фізичному навантаженні та незначна нічна пітливість; температура 37,5 С.
Серцево-судинна система (Systema cardiovascularia). Болі в ділянці серця відсутні, серцебиття не виникає. Перебоїв в роботі серця не відчуває. Є легка задишка на вдосі при фізичному навантаженні. Ядуха, набряки, переміжна кульгавість в хворої відсутні.
Травна система (Apparatus digestorii). Апетит знижений, страх перед вживанням їжі відсутній. Спрагу, сухість в роті, гіркий присмак в роті, біль та печію в язиці не відмічає. Випиває 1,0-1,5 л рідини на добу. Слиновиділення звичайне. Ковтання і проходження їжі по стравоходу вільне, безболісне. Болі в животі відсутні. Блювота, нудота не спостерігаються. Інколи після прийому їжі виникає відрижка повітрям. Печія в роті відсутня. Здуття живота не спостерігається, відходження газів вільне, бурчання в животі, тенезми відсутні. Стілець регулярний, раз в день, 100-150 г, оформлений, темного кольору без домішок крові. Свербіння, болю в ділянці заднього проходу немає.
Органи сечовиділення (Systema uropoeticum). Болі в ділянці попереку відсутні. Сечопуск вільний, безболісний. Частота сечопуску: вдень - 4-5 разів, вночі - немає або не більше 1-го разу. Кількість сечі - 1,0-1,2 л/добу. Сеча солом'яно-жовтого кольору, без запаху, прозора. Мимовільний сечопуск запе-речує.
Ендокринна система (Systema endocrinica). Порушення росту і будови тіла відсутні, хвора астенічної конституції. Розлади у статевому дозріванні, зміну ваги заперечує. Шкіра нормально зволожена, без рубців. Волосяний покрив без порушень, розвинений по жіночому типу.
Локомоторний аппарат. Болі в суглобах, кістках, м'язах відсутні. Суглоби нормальної конфігурації і розмірів, рухи в них є в повному обсязі, припухлості не спостерігаються. Болі в хребті при рухах не виникають.
Нервова система і органи чуття. У хворої наявний головний біль малої інтенсивності, головокру-жіння відсутнє. Сон неспокійний, з сновидіннями, працездатність знижена. Корчі, парестезії, запаморо-чення, втрату свідомості не відзначає. Зір, слух, нюх, відчуття смаку нормальне.
Історія життя хворої (Anamnesis vitae)
Хвора народилася в 1977р в місті Тернополі. Росла і розвивалася нормально в задовільних мате-ріально-побутових умовах. Дитячими інфекційними хворобами не хворіла. До школи пішла в 6 років, навчання давалося неважко. Після закінчення 9-ти класів навчання поступила в ПТУ. Після закінчення ПТУ за спеціальністю ніде не працювала.На даний момент також не працює.
Проживає в задовільних житлово-побутових умовах, харчується регулярно в домашніх умовах, па-лить (4-5сигарет на день), алкоголем, кавою не зловживає.
В дитинстві часто хворіла на ГРВІ, бронхіти, пневмонію. Контакт із туберкуьозними, інфекційними хворими заперечує. Фактори ризику СНІДу заперечує. На сифіліс не хворіла. Оперативні втручання, гемотрансфузії хворій не проводилися.
Хвора не одружена, дітей немає. Місячні регулярні, раз в 29 днів, тривалість 2-3 дні.
Спадковий та алергологічний анамнез не обтяжливий.
Об'єктивне обстеження хворої (status praesens оbjectivus)
Загальний огляд (Inspectio). Загальний стан хворої середньої важкості, свідомість заторможена. Хвора займає активне положення в ліжку. Вираз обличчя стомлений. Будова тіла астенічна, стан жив-лення задовільний. Ріст 170 см, вага 65 кг. Температура тіла 37,5 С.
Шкіра блідо-рожевого забарвлення, помірно зволожена, еластична, без наявності висипань, рубців, крововиливів, розчухів, пролежнів. Шкірні покриви обличчя бліді. Волосяний покрив розвинений за жіночим типом, волосся не ламке. Нігті блідо-рожеві, не крихкі, без посмугованості. Слизові оболонки губ, ротової порожнини блідо-рожеві, без висипань.
Підшкірно-жирова клітковина мало розвинена, товщина жирової складки в ділянці передньої черев-ної стінки 0,5 см. Набряки підшкірної клітковини, її крепітація відсутня.
Периферичні лімфатичні вузли при пальпації не збільшені, не болючі, не з'єднані між собою та з навколишніми тканинами, шкіра над ними не змінена. Місцеве підвищення температури шкіри над лімфатичними вузлами не спостерігається.
М'язи розвинені рівномірно, при пальпації не болючі, без ущільнень. М'язевий тонус збережений. Кістки симетричні, форма черепа нормальна, без наявності кісткових дефектів та шрамів. Паталогічні викривлення хребта відсутні, пальці у формі "барабанних паличок" не спостерігаються. Грудна клітка, таз, кінцівки нормальної форми. Болючість припальпації і перкусії кісток не спостерігається. Окістя без нерівностей і потовщень. Суглоби нормальної конфігурації, болючість при пальпації і рухах відсутня. Об'єм активних і пасивних рухів у суглобах нормальний.
Обличчя симетричне, носогубні складки нормально виражені. Гіперемії щік, висипань немає. Очні щілини звичайні, очні яблука займають правильне положення, повіки без

 
 

Цікаве

Загрузка...