WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби: хронічний пієлонефрит - Реферат

не змінена, пульсація судин шиї не помітна, яремні вени не набухлі.
Пальпація. При пальпації ділянки серця відчувається верхівковий поштовх у V міжребер'ї на 1 см від лівої серединно-ключичної лінії, середньої висоти, помірної сили.
Перкусія.
Границі серця
відносної тупості абсолютної тупості
Права 1 см вправо від правого краю грудини лівий крайгрудини
Ліва 1 см до середини від лівої серединно-ключичної лініїї співпадає з відносною
Верхня нижній край III ребра нижній край IV ребра
Судинний пучок не виходить за краї грудини. Талія серця у вигляді тупого кута
Аускультація. Тони серця чисті, звучні, ритмічні, інтенсивність І тону на верхівці і біля основи мечоподібного паростка однакова. Інтенсивність ІІ тону на аорті і легеневій артерії однакова.
Пульс ритмічний, 72 за одну хвилину, середнього наповнення та напруження. Артеріальний тиск на плечових артеріях справа 120/70, зліва 120/75 мм. рт. ст.
Система органів травлення
Огляд. Язик вологий, чистий. Зуби не змінені. Ясна бліді, чисті, не кровоточать. Зів чистиий, блідий. Мигдалики звичайних розмірів, рожеві. Задня стінка глотки гладка, бліда. Живіт звичайної овальної форми, не збільшений в об'ємі.
Пальпація. При поверхневій пальпації живіт м'який, не болючий, розходжень м'язів не виявлено, симптоми подразнення очеревини від'ємні.
Глибока пальпація:
- сигмоподібна кишка пальпаторно гладка, щільна, не бурчить, товщиною біля 3 см;
- сліпа кишка пальпаторно гладка, не болюча, еластична, бурчить, товщиною біля 4 см, зміщується до 2 см;
- кінцева частина клубової кишки пальпаторно товщиною біля 1,5 см, гладка, не болюча, еластична, бурчить при надавлюванні;
- поперечно-ободова кишка не пальпується;
- велика кривизна шлунка не пальпується;
- воротар не пальпується.
Перкусія. Над животом тимпанічний звук. Симптом флюктуації від'ємний.
Аускультація. Над кишківником прослуховуються перистальтичні шуми.
Печінка
Границі по Курлову: І точка - нижній край V ребра, 2-а - нижній край ребрової дуги, 3-я -на рівні першої точки, 4-а - на межі верхньої і середньої третини відстані між мечоподібним паростком і пупком, 5-а в місці прикріплення VIIІ ребра, відстань між першою та другою точками 9 см, між третьою та четвертою- 8 см, між третьою та п'ятою - 7 см.
При пальпації нижній край печінки по краю ребрової дуги, еластичний, загострений, рівний, не болючий, поверхня його гладка.
Точка жовчевого міхура не болюча. Жовчевий міхур не пальпується. Підшлункова залоза не пальпується, ділянка пальпації не болюча.
Поперечник селезінки перкуторно визначається між IX та XI ребрами. Селезінка не пальпується.
Стілець оформлений, 1 раз в добу.
Сечовидільна система
Сечовипускання вільне, ніктурія (3-4 рази в ночі). Відзначається підвищений тонус м'язів правої поперекової ділянки. Зовнішнє вічко уретри не гіперемійоване.
Пальпація. Нирки не пальпуються. Ділянка пальпації правої нирки болюча. Симптом Пастернацького позитивний з правого боку. Позитивний симптом Тофіло справа (в положенні на спині хворий згинає ногу в кульшовому суглобі і прижимає стегно до живота, при наявності пієлонефриту посилюється біль в поперековій ділянці, особливо якщо глибоко вдихнути).
Ендокринна система
Щитоподібна залоза не пальпується. Очні симптоми, тремор рук відсутні. Первинні та вторинні статеві ознаки відповідають віку та статі.
Нервово-психічна сфера
Сухожильні рефлекси симетричні, чутливість збережена, патологічних рефлексів не виявлено. В просторі та часі орієнтується правильно. Маячних ідей та суіцидальних думок не проявляє, галюцинацій не виявлено. Поведінка адекватна, мислення логічне.
Попередній діагноз
На основі скарг (постійний біль ниючого характеру в правій поперековій ділянці, виділення мутної сечі, ніктурія (3-4 рази в ночі), відчуття ознобу, зниження працездатності), анамнезу захворювання (перенесла гострий пієлонефрит в 15-ти річному віці, спровокований циститом, передчасне припинення прийому антибіотиків на 4-ому тижні лікування (звичайно антибіотикотерапія при гострому пієлонефриті проводиться на протязі 6-ти тижнів), періодична поява болей в правій поперековій ділянці з підвищенням температури до 37,50С, що пов'язується із переохолодженням), анамнезу життя (наявність спадкової обтяженості - бабця по материнській лі нії хворіла хронічним пієлонефритом), даних об'єктивного спостереження (блідість шкіри та видимих слизових оболонок, пастозність обличчя, підвищення тонусу м'язів правій поперековій ділянці, зниження маси тіла (59 кг при зрості 165 см), підвищення температури до 37,80С, болючість правої нирки при пальпації, позитивний симптом Пастернацького справа, позитивний симптом Тофіло справа) можна поставити діагноз: хронічний правосторонній пієлонефрит.
План обстеження
1. Загальний аналіз крові.
2. Загальний аналіз сечі.
3. Кал на яйця глист.
4. RW.
5. Визначення бактеріурії - проба з трифенілтетразолія-хлоридом та визначення чутливості до антибіотиків.
6. Проба по Нечипоренку.
7. Проба по Зимницькому.
8. Біохімічне дослідження крові (сіалові кислоти, фібрин, серомукоїд, креатинін, сечовина, С-реактивний протеїн, АЛТ, АСТ).
9. Протеїнограма.
10. Імунологічне дослідження крові.
11. Визначення електрофоретичної рухомості лізоцима сечі в поліакриламідному гелі.
12. Дослідження сечі по Штернгеймеру-Мальбіну.
13. Екскреторна урографія.
14. Хромоцистоскопія.
15. УЗД нирок.
Обгрунтування призначеного обстеження
Призначення загального аналізу крові дозволяє підтвердити наявність запального осередку в організмі та визначити рівень реактивності організму при даному захворюванні; загальний аналіз сечі визначає ураження сечовидільної системи; кал на яйця глист- обов'язкове призначення на виявлення яєць глистів в калі; RW- серологічна діагностика сифілісу; визначення бактеріурії- для встановлення бактеріального фактора в захворюванні, ідентифікація збудника та визначення його чутливості до антибактеріальних препаратів; проба по Нечипоренко- підрахунок кількості лейкоцитів та еритроцитів в 1 мл ранішньої сечі, для визначення фази запалення; проба по Зимницькому- для визначення порушення концентраційної здатності нирок; біохімічне дослідження крові- для підтвердження запального та деструктивного процесів, креатинін та сечовина- для визначення ниркової недостатності; протеїнограма- для

 
 

Цікаве

Загрузка...