WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби: пієлонефрит - Реферат

тилу ступні, стегнових.
Артеріальний тиск 100/50 мм рт.ст., що відповідає нормі даного віку (норму артеріального тиску для дітей після року визначаємо за формулою: систолічний - 90+2n, де n - кількість років; діастолічний - 1/2-1/3 систолічного, отже, систолічний тиск дорівнює 90+2 5,5=101, діастолічний 30-50 мм рт.ст.).
Межі відносної серцевої тупості:
Назва межі У дитини В нормі
Права На 1 см назовні від правої стернальної лінії На 1 см назовні від правої стернальної лінії
Ліва На 1 см назовні від лівої серединно-ключичної лінії На 1 см назовні від лівої серединно-ключичної лінії
Верхня ІІ міжребер'я ІІ міжребер'я
Межі абсолютної серцевої тупості:
Назва межі У дитини В нормі
Права На лівій стернальній лінії На лівій стернальній лінії
Ліва На лівій серединно-ключичній лінії На лівій серединно-ключичній лінії
Верхня ІІІ ребро ІІІ ребро
Поперечник серця 9 см, ширина судинного пучка 6 см.
І тон найкраще вислуховується на верхівці, ІІ тон - на основі серця (в ІІ міжребер'ї зліва). І тон довгий, гучний, гудучий, низький. ІІ тон - короткий, м'який, ляскаючий, високий. Шуми не аускультуються.
Дихальна система. Шкіра носогубного трикутника, нігтьових пластинок, дистальних частин кінцівок бліда. Висипань на шкірі та слизових оболонках немає. Пінисті виділення в куточках рота, кивальні рухи голови в такт дихання відсутні.
Дихання через ніс вільне, виділень з носа немає. Перенісся звичайне. Симптом"тремтіння крил носа" негативний. Дихання "загнаного звіра" відсутнє.
Слизова оболонка ротової порожнини, зіву та мигдаликів рожевого кольору, чиста, без гіперемії, висипань, нашарувань, кровоточивості не виявлено.
Голос дзвінкий. Кашлю та задишки немає.
Шия нормальної довжини. Шийні м'язи у акті дихання участі не беруть.
Грудна клітка циліндричної форми, обидві половини симетричні. Дихальні рухи рівномірні на симетричних ділянках грудної клітки, міжреберні проміжки при диханні не втягуються. Тип дихання змішаний. Дихання спокійне, вільне, майже безшумне. Частота 32 дихальних руха за хвилину.
Акроціанозу, пальців у формі "барабанних паличок" і нігтьових пластинок у вигляді "годинникових скелець" не виявлено.
При натискуванні в ділянці гайморових та лобних пазух, а також в місцях виходу міжреберних нервів в передніх, латеральних та вертебральних точках не виявлено.
Грудна клітка еластична. Голосове тремтіння рівномірне.
Шуму тертя плеври, плеску рідини, підшкірної емфіземи не виявлено.
При порівняльній перкусії грудної клітки на симетричних ділянках визначається ясний легеневий звук.
Нижня межа правої легені: по середньо-ключичній лінії - VІ ребро, по передній аксилярній - VІІ ребро, по середній аксилярній - VІІІ ребро, по задній аксилярній - ІХ ребро, по лопатковій - Х ребро, по паравертебральній - остистий відросток ХІ грудного хребця.
Нижня межа лівої легені відходить від грудини на висоті ІV ребра і опускається вниз, по передній аксилярній - VІІІ ребро, по середній аксилярній - ІХ ребро, по задній аксилярній - Х ребро, по лопатковій - ХІ ребро, по паравертебральній - остистий відросток ХІ грудного хребця.
Рухомість нижнього краю легень:
Топографічні лінії Права легеня Ліва легеня
Вдих Видих Сумарна Вдих Видих Сумарна
Середньо-ключична 2 2 4 2 2 4
Середня аксилярна 3 3 6 3 3 6
Лопаткова 2 2 4 2 2 4
Висота стояння верхівок спереду - на 2 см вище від середини ключиці, ззаду - на рівні остистого відростка VІІ шийного хребця. Ширина полів Креніга справа і зліва 5 см.
Дихання пуерильне. Хрипи, шум тертя плеври, крепітація не вислуховується. Бронхофонія не змінена на всьому протязі легень. В ділянці яремної ямки, над manubrium sterni, а також в міжлопатковій зоні на рівні І-ІІ грудних хребців вислуховується бронхіальне дихання.
Травна система. Слизова оболонка щік, піднебіння, ясен, язика, зіва, мигдаликів, задньої стінки глотки рожевого кольору, волога, без нашарувань.
Живіт округлої форми, приймає незначну участь у акті дихання. Видима перистальтика відсутня. Анус не зяє, випадіння слизової оболонки прямої кишки, тріщини, папули, варикозно розширені вени не виявлені.
При поверхневій пальпації м'язи передньої черевної стінки не напружені, живіт не болючий. Розходження прямих м'язів живота, пухлини, кісти не виявлені. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Болючості в точці Мак-Бурнея немає.
Глибока пальпація: сигмовидна кишка пальпується в лівій клубовій ямці, циліндричної форми, діаметр 2 см, поверхня гладка, щільнуватої консистенції, рухлива, не болюча, не бурчить. Сліпа кишка пропальповується в правій клубовій ямці , циліндричної форми, діаметр 3 см, поверхня гладка, м'якої консистенції, мало рухлива, не болюча, бурчить. Поперечно-ободова, висхідна та низхідна ободові кишки пальпуються у вигляді циліндрів діаметром 2,5 см, поверхня гладка, м'якої консистенції, рухливі, не болючі, не бурчать. Симптом Менделя негативний.
Печінка еластичної консистенції, не болюча, поверхня гладка. Нижній край виступає з-під реберної дуги на 1,5 см. край гострий, рівний, не болючий. Симптоми Ортнера, Кера, Мерфі, Мюсі-Георгієвського негативні.
Селезінка і підшлункова залоза не пальпуються. Симптом Мейо-Робсона негативний. Болючості в зоні Шоффара немає.
Перкуторний звук тупий, вільна рідина в черевній порожнині не визначається. Випорожнення 1 раз на добу, стул м'якої консистенції, оформлений, без домішок. Аускультуються "кишкові" шуми незначної інтенсивності.
Сечовидільна система. Набряків на обличчі, кінцівках, в крижовій ділянці, внизу живота немає. Визначається пастозність повік. Посмикування м'язів, слідів розчухів, носових кровотеч, запаху сечі та аміаку з рота не виявлено. Поперекова ділянка та нижня частина живота не випинає.
Визначається болючість при пальпації нирок, але нирки не пальпуються. Болючості в точках сечоводів немає. Симптом Пастернацького позитивний з обох сторін.
Пальпація в ділянці сечового міхура болюча. Частота сечопуску 12-14 разів за добу, болючий. Відмічається нічне нетримання сечі.
Ендокринна система. Вираз обличчя страждальний. Очні симптоми Грефе, Мебіуса, Штельвага негативні.

 
 

Цікаве

Загрузка...