WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби: пієлонефрит - Реферат

недостатня маса дитини при народженні та асфіксія легкого ступеня; пневмонія, якою перехворіла дівчинка у 2,5 роки, часті ГРВІ.
Status praesens subjectivus.
Зі слів дівчинки висип її не турбує. Зміни пігментації шкіри не виявляла. Підвищена пітливість, сухість шкіри, біль, свербіння видимих слизових оболонок, кровоточивість ясен не спостерігала. Облисіння, надмірне оволосіння, а також зміни властивостей нігтів (ламкість, потовщення, зміна форми і кольору) дитина не відмічає.
Зі слів дівчинки болючість, набрякання, зміна кольору шкіри над периферичними лімфатичними вузлами її не турбують. Деформації та набряку суглобів не виявляла. Біль в кістках та в суглобах не турбує. Скутості в суглобах, обмеження рухів не відмічала.М'язової слабкості, тремору кінцівок, некоординовані рухи, зміни ходи, судоми дитина не спостерігала.
Зі слів дівчинки болі в ділянці серця, за грудиною, головний біль в ділянці потилиці, запаморочення, мерехтіння перед очима, шум у вухах її не турбують. Задишки, втомлюваності, сповільнення росту, схуднення не виявляє.
Кашлю дитина не спостерігала. Зі слів дівчинки дихання через ніс вільне, виділень з носа немає; носові кровотечі відсутні. Біль у грудній клітці не турбує.
Дитина відмічає зниження апетиту. Біль у животі, присмак у роті, відрижка, нудота, блювання дитину не турбують. Затрудненого ковтання та зміни частоти випорожнень, їх характеру і кольору, біль під час дефекації не спостерігала.
Дитина скаржиться на біль в попереку та внизу живота, які тривають постійно та посилюються під рухів. Сечопуск почащений (12-14 на добу), болючий. Відмічається нічне нетримання сечі. Сеча мутна. Відмічається незначна пастозність повік.
Зі слів дівчинки настрій у неї стабільний, не плаксива, не дратівлива; засинання не порушене. Послаблення або відсутності рухів у кінцівках не виявляє. Відставання в розвитку мови у порівнянні з ровесниками, її порушень не відмічає. Похолодання кінцівок, відчуття "мурашок" на шкірі, заніміння кінцівок не спостерігає. Зі слів дівчинки зміни зору, слуху, чутливості, смаку, нюху немає.
Status praesens objectivus.
Загальний огляд. Стан хворої середньої важкості. Свідомість ясна. Поведінка адекватна. Положення в ліжку пасивне.
Тілобудова симетрична. Тип конституції нормостенічний.
Показники Фактичні дані Належні дані за емпіричними формулами Належні дані за сигмальними таблицями Належні дані за центильними таблицями
Маса тіла, г
Зріст, см
Обвід голови, см
Обвід грудей, см
Обвід плеча, см
Обвід стегна, см
Обвід гомілки, см
Індекс Ерісмана 2.
На основі даних анамнезу, а також результатів антропометрії можна встановити, що розвиток дитини гармонійний, відповідає середньому розвитку згідно віку.
Шкіра і слизові оболонки. Шкіра бліда. Відмічається наявність численних невусів діаметром 1-2 мм по всій шкірній поверхні тіла.
Поверхня шкіри суха. Еластичність збережена. Пітливість підвищена. Температура шкіри на симетричних ділянках на дотик однакова.
Дермографізм не порушений (деталізація в розділі "Нервова система"). Температурна, больова і тактильна чутливість збережена.
Стан капілярів задовільний (проба щипка, молоточковий симптом, феномен "джгута" негативні).
Волосяний покрив розвинений нормально. Волосся блискуче, не січеться, еластичне.
Нігті трапецієвидної форми, блідо-рожевого кольору, поперечні полоси, плями відсутні. Поверхня гладка.
Слизова оболонка ротової порожнини блідо-рожевого кольору, чиста. Кон'юнктива блідо-рожева, склери білі, виділень немає.
Підшкірно-жирова клітковина. Товщина складки на рівні пупка та під кутами лопаток близько 1,5 см, на плечах - 0,7 см, на стегнах - 1,7 см; розподілена рівномірно.
Тургор м'яких тканин нормальний.
Відмічається пастозність повік.
Лімфатична система. Пальпуються підщелепні лімфатичні вузли розмірами 0,3 мм, не болючі, поверхня гладка, шкіра над ними не змінена, еластичної консистенції, рухомі, з оточуючими тканинами не спаяні. Видимого набряку підшкірної жирової основи навколо лімфовузлів, нориць, некрозів, абсцесів, виразок, рубців в ділянках лімфовузлів немає.
Мигдалики не збільшені. Слизова оболонка над ними рожева, без крововиливів та осуги.
М'язова система. Ступінь розвитку м'язів середній. Тонус нормальний. М'язи розвинені симетрично. Пасивні і активні рухи збережені у повному об'ємі. Сила м'язів справа і зліва 4 бали ( ). При пальпації м'язи не болючі, ущільнень по їх ходу немає. Симптоми Маслова, Шлезінгера негативні. Феномени Люста, Труссо, Хвостека від'ємні.
Кісткова система. Обвід голови 50 см (відповідає віку). Форма голови орто- і мезоцефалічна. Потилиця звичайна. Розм'якшення швів черепа не відмічається.
У дитини 19 зубів. Зуби каріозні. Зубна формула:
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Епігастральний кут 90 . Грудна клітка циліндричної форми. Надключичні та підключичні ямки виражені несильно. Ребра помірно скошені. Лопатки помірно виступають. Хребет і форма спини нормальні. Кістки тазу не деформовані. Кінцівки розвинені симетрично, пропорційно. Плоскостопості немає.
При пальпації кістки не болючі, без дефектів.
Суглоби при огляді нормальної форми і розмірів. Набряків над суглобами, деформацій, зміни кольору шкіри над суглобами та навколо них не виявлено.
При пальпації суглоби та навколосуглобові тканини не болючі, зміни температури немає.
Серцево-судинна система. При огляді видимої пульсації сонних артерій, набрякання шийних вен, венозної пульсації, серцевого горба не виявлено. Симптом Мюссе негативний. Розширених і повнокровних судин не виявлено.
Верхівковий поштовх розміщений в ділянці V міжребер'я на 1 см назовні від лівої серединно-ключичної лінії, локалізований, площею 1 1 см, помірної сили, висоти, резистентності, позитивний. Пульс на променевих артеріях синхронний, частота 108 ударів за хвилину, ритмічний, задовільного наповнення, помірного напруження і величини, форма пульсу не порушена. Число коливань судинної стінки відповідає кількості серцевих скорочень.
Визначається пульсація периферичних артерій: сонних, скроневих, пахвових,

 
 

Цікаве

Загрузка...