WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби: хронічний пієлонефрит - Реферат

в обох легенях жорстке дихання, в нижніх правої легені - слабковиражені вологі дрібнобульбашкові хрипи. Бронхофонія помірно ослаблена. Шуму тертя плеври не вислуховується.
Проба Штанге - 30 сек. Проба Генча - 15 сек.
2.3 СЕРЦЕВО-СУДИННА СИСТЕМА (SYSTEMA CARDIOVASCULARIA)
Пульс на симетричних артеріях однаковий, хорошого наповнення, ритмічний, частота - 85 уд/хв, помірного напруження, повного наповнення, помірно високий. Пульсуючих вип'ячувань та інфільтратів артеріальних стовбурів не виявлено.
В межах серця вип'ячувань немає, серцевий поштовх не виражений, верхівковий поштовх помірної сили, величиною 1х1 см, розміщений в V міжребер'ї на лівій середньоключичній лінії. В положенні лежачи на спині помітно пульсацію сонної артерії. В епігастральній області пульсації не виявлено.
На шиї розширених вен не помітно. На грудній клітці, передній черевній стінці та на верхніх кінцівках поверхневі вени не розширені. На гомілках виявляються помірно розширені, непокручені поверхневі вени.Пульсації вен не виявлено.
Перкусія:
Серцева тупість: Межі:
права ліва верхня
Відносна в ІV міжребер'ї на 1 см вправо від правого краю грудини. в V міжребер'ї на лівій середньоключичній лінії верхній край ІІІ ребра по лівій парастерналь-ній лінії.
Абсолютна в ІV міжребер'ї по правому краю грудини. в V міжребер'ї на лівій середньоключичній лінії верхній край ІV реб-ра по лівій парастер-нальній лінії.
Аускультація: перші тони серця та другий тон над легеневим стовбуром приглушені. Над аортою - акцент другого тону. Патологічні шуми серця не вислуховувались. ЧСС - 85 за хв.
Артеріальний тиск:
Систолічний - 180 мм рт.ст.
Діастолічний - 100 мм рт.ст.
Пульсовий - 135 мм рт.ст.
2.4. ОРГАНИ ТРАЛЕННЯ (APPARATUS DIGESTORII)
Язик вологий, не збільшений, не обкладений, рожевого кольору, з мало вираженими сосочками, без виразок і тріщин. Ясна рожеві, без виразок, некровотвчиві.
Зуби:
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Позначення:
7- пломба Х - відсутній
5 - карієс
Піднебінні мигдалики - рожево-червоного кольору, не виступають за дужки. Зів та піднебіння рожеві, без висипок та виразок. Запаху з рота не відчувається.
Живіт округлий. Видимої перистальтики не виявляється. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання, при цьому не болить. При кашлю біль не виникає. Розширених підшкірних вен не відмічається. Висипань та рубців немає.
При поверхневій орієнтовній пальпації - живіт м'який, болючий в ділянці епігастрію, симптоми подразнення очеревини негативні. Зовнішнє кільце пахового і стегнового каналів не пальпується. Пупок втягнутий, щільний. Розходження прямих м'язів живота і білої лінії не виявлено. Симптом кашльового поштовху негативний.
Дані глибокої ковзної пальпації за Образцовим-Стражеско:
==> Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 1.5 см, не болюча, м'яка, рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здухвинній ділянці.
==> Сліпа кишка і червоподібний відросток не пальпуються
==> Висхідна ободова кишка - не пальпується.
==> Поперечноободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в епігастральній ділянці.
==> Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Наявності інфільтратів та пухлин не виявлено.
Шлунок - нижня межа перкуторно-аускультативно - на 4 см вище пупка. Пропальпувати нижню межу та пілоричний відділ шлунку не вдалось.
Перкусія простору Траубе дає гучний тимпанічний звук, при перкусії живота визначається тимпанічний звук різних відтінків.
Вільної рідини в черевній порожнині не виявлено.
Збільшення печінки візуально не виявляється, пульсації її - теж. Пальпаторно: нижній край печінки по правій середньоключичній лінії знаходиться на 3 см нижче реберної дуги. Поверхня печінки, доступна пальпації, і нижній край гострі, гладкі, щільні. Перкуторно межі: верхня чітко не визначається, нижня - не виступає з-під реберної дуги. Жовчний міхур не пальпується, не болючий. Симптоми Курвуазьє, Ортнера, Менделя, Мюсі-Георгієвського (френікус-симптом), Мерфі негативні.
Підшлункова залоза не пальпується, неболюча. Точка Мейо-Робсона неболюча.
Селезінка не пальпується, не болюча. Перкуторно - поздовжній розмір - 6 см, поперечний - 4 см.
Аускультація кишківника: перистальтика задовільна.
Сечовидільна система:
Змін шкіри поперекової ділянки не виявлено. Вибухання ділянки нирок не відмічається. Нирки, сечоводи та сечовий міхур не вдалось пропальпувати. Симптом Пастернацького негативний.
Ендокринна система
Щитовидна залоза: пальпується перешийок, не болюча. Очні симптоми негативні.
Нервова система і органи чуття
Інтелект, пам'ять збережені. Орієнтація в часі, просторі та своїй особі - теж. Контакт з хворим легкий, поведінка при обстеженні адекватна. Сон добрий. Координація рухів добра. На зниження зору не скаржиться. Слух, нюх та смак, тактильна чутливість збережена.
Дермографізм - білий, зникає на 15-ій с, на 30-ій с переходить в червоний, розлитий, шириною 0.3 см, не виступає над поверхнею шкіри.
3. ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ З ВИДІЛЕННЯМ ОСНОВНИХ СИНДРОМІВ
(DIAGNOSIS PRAELIMINARIS)
На основі скарг хворого на болі в епігастрії не постійного характеру, а також голодні нічні болі, які проходять після прийняття їжі, на печію, нудоту.
даних анамнезу захворювання: зі слів хворого дане захворювання почалось у грудні 1999 року з появи пастозності обличчя та набряків на ногах, з'являлись вони переважно ввечері і вранці зменшувались. Незабаром став помічати набряклість по всьому тілу, особливо на обличчі, шиї, руках, ногах. З часом набряки наростали. Повідомив,що за 2-3

 
 

Цікаве

Загрузка...