WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : закритий перелом плеча - Реферат

Історія хвороби : закритий перелом плеча - Реферат

скелетного витягу. Для цього руку поміщають на відвідну шину і накладають скелетний витяг за ліктьовий із силою тяги 4-5 кг. Незалежно від рівня перелому плече необхідно відвести на 90 і вивести вперед від фронтальної площини на 30-40. При цьому центральний і периферичний уламки на шині встановлюють в одній площині. Зрощення косих і гвинтоподібних переломів відбувається протягом 1,5-2 міс, поперечних - за 2-2,5 міс.
З перших днів лікування на відвідній шині признають рухи в суглобах кисті і пальців, з 10-го дня - в ліктьовому суглобі. При репозиції методом скелетного витягу слід остерігатися пере розтягнення уламків, бо це може спричинити інтерпозицію м'яких тканин.
Оперативне лікування показане при неуспішності консервативної репозиції, при інтерпозиції м'яких тканин, пошкодженні променевого нерва. При клінічній картині пошкодження променевого нерва закрита репозиція протипоказана.
Для остеосинтезу при косих та гвинтоподібних переломах, як фіксатори, використовують дріт, гвинти, для фіксації поперечних і косопоперечних переломів - штифти, пластини, балки Климова.
При переломах верхньої третини плечової кістки використовують передньозовнішній доступ, при переломах середньої і нижньої третини - зовнішній доступ.
При застосуванні зовнішнього доступу у нижній третині, перед виділенням уламків, доцільно від сепарувати променевий нерв і взяти його на держалку, попередньо ввівши тонкою голкою під периневрій 5 мл 2% розчину новокаїну. При інтрамедулярному остеосинтезі штифтом, він може бути введений ретроградно (з місця перелому вверх і назад), прямим методом - зверху вниз (через великий горбик) або знизу вверх (із задньозовнішньої поверхні дистальної частини плечової кістки). при фіксації пластинками їх слід фіксувати, як мінімум, 4-ма шурупами, які повинні обов'язково проходити через обидва кортикальні шари кістки. Після операції кінцівку фіксують торакобрахіальноюгіпсовою пов'язкою в положенні відведення під кутом 90 терміном на 1,5-2 міс.
В даній ситуації доцільно застосувати стабільний остеосинтез із екстрамедулярними фіксаторами, оскільки має місце поперечний перелом плечової кістки в нижній третині зі зміщенням уламків вздовж осі. При цьому необхідно врахувати попередню травму цієї плечової кістки - поздовжній перелом (у 1996 р.), а також відсутність ефекту консервативної терапії.
Після виконання остеосинтезу рекомендується фіксація кінцівки торакобрахіальною гіпсовою пов'язкою в положенні відведення під кутом 90 терміном на 2 міс.
Рухи в пальцях кисті починати з 2-го дня після операції.
Розробка ліктьового суглоба - після зняття гіпсової пов'язки.
Щоденник
1.12.2001 р. Стан середньої важкості. Скарги на ниючі постійні болі в руці вище ліктьового суглоба, меншої інтенсивності, ніж до накладання гіпсової лангети. Локально: зменшення набряку, припухлості, болю при пальпації.
Рекомендації: при виникненні больових відчуттів - дом'язево
Sol. Analgini 50% - 1,0 ml, Sol. Dimedroli 2% - 1,0 ml.
T - 36,7 , АТ - 120/80 мм. рт. ст., ЧСС - 80/хв., ЧД - 17/хв.
Зі сторони внутрішніх органів патології не виявлено. Фізіологічні відправлення 1 раз на добу, сечовипускання вільне.
3.12.2001 р. Стан середньої важкості. Скарги на ниючі болі в правій руці зберігаються. Локально: набряк зберігається, при пальпації - болючість середньої інтенсивності; порушення сну.
Рекомендації: перед сном седативні засоби - сироп Valverde 2 ст. ложки.
T - 36,6 , АТ - 120/80 мм. рт. ст., ЧСС - 76/хв., ЧД - 17/хв.
Живіт м'який, не болючий. Зі сторони внутрішніх органів патології не виявлено.
Стілець 1 раз на добу, без особливостей; сечовиділення без особливостей.
4.12.2001 р. Стан без динаміки. Турбують болі руки, тривалі, ниючі, інтенсивні, погіршення сну внаслідок больового синдрому. Локально: без позитивної динаміки - припухлість, набряк, ціанотичність, болючість зберігається на попередньому рівні.
T - 36,6 , АТ - 120/80 мм. рт. ст., ЧСС - 74/хв., ЧД - 16/хв. Живіт м'який, не болючий. З боку інших органів і систем скарг немає.
Рекомендації: оперативне лікування - стабільний остеосинтез із екстра медулярними фіксаторами.
Зняття больового синдрому: Traumeel - 2,0 ml дом'язево 1 раз на добу.
Епікриз
Хворий Скоромeк Степан Михайлович, 1950 р. н., поступив 26.11.2001 р. з бригадою швидкої допомоги в травматологічне відділення 8-ї міської лікарні зі скаргами на болі в правій руці вище ліктя, ниючі, інтенсивні, посилюються до вечора; неможливість повного згинання в лікті та розгинання, піднімання руки вище горизонтального рівня через посилення болю; що пов'язує з сильним ударом об край ванни при падінні; в анамнезі - поздовжній перелом плечової кістки правої руки (в 1996 р.). Об'єктивно виявили: припухлість, набряк, локальну інтенсивну болючість, ціанотичність шкіри в ділянці нижньої третини правої плечової кістки, крепітацію при пальпації, обмеження об'єму рухів у ліктьовому суглобі; при рентгенологічному дослідженні: на рентгенограмах у передній та боковій проекціях чітко візуалізується поперечний перелом у нижній третині діалізу плечової кістки із зміщенням уламків. Ефекту від консервативного лікування був відсутній, тому 5.12.2001 р. прооперований з приводу поперечного перелому плечової кістки у нижній третині зі зміщенням уламків.
Виконано стабільний остеосинтез із екстра медулярними пластинними фіксаторами.
Рекомендації: фіксація руки торакобрахіальною пов'язкою в положенні відведення під кутом 90 терміном на 2 міс.
Рухи в пальцях починати з 3-го дня після операції. Після зняття гіпсової пов'язки - почати розробку ліктьового суглобу. Масаж та лікувальну фізкультуру проводити в кабінеті ЛФК за місцем проживання.
При виникненні болю - доцільно місцево застосовувати знеболююче "Ben Gay" і обмежити фізичне навантаження на руку.

 
 

Цікаве

Загрузка...