WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний лімфолейкоз - Реферат

Історія хвороби: хронічний лімфолейкоз - Реферат

назовні від правого краю грудини у IV міжребер ї. Ліва - на 1 см до середнини від лівої середньоключичної лінії у V міжребер ї. Верхня розміщена по верхньому краю ІІІ ребра.
Межі абсолютної тупості серця
Права межа серця розміщена по лівому краю грудини. Ліва - на 1,5 см до середини від лівої середньоключичної лінії у V міжребер ї. Верхня - на рівні хряща IV ребра. Розмір поперечника судинного пучка становить 6 см. Розмір поперечника серця дорівнює 13 см. При аускультації тони серця чисті, гучні. Частота серцевих скорочень правильна. Серцеві і позасерцеві шуми не прослуховуються. Пульс вислуховується і пальпується на усіх основних артеріях (сонних, скроневих, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньогомілкових, на тильній стороні стопи). На правій і лівій променевих артеріях частота пульсу рівна - 80 ударів за хвилину. Пульс синхронний, ритмічний, помірного наповнення і напруження. При дослідження вен нижньої кінцівки варикозного розширення не виявлено. Артеріальний тиск рівний: 110/70 мм. рт. ст. Пульсовий тиск становить 40 мм. рт. ст. При аускультації черевного відділу аорти, клубових і стегнових артерій шум не прослуховується.
3. Органи дихання
Грудна клітка нормостенічної форми. Лопатки знаходяться на одному рівні. В акті дихання приймають участь обидві половини грудної клітки. Епігастральний кут становить близько 90 . Тип дихання - черевний. Частота дихальних рухів 19 за хвилину. Пальпаторно болючість грудної клітки не відмічається. Резистентність збережена. Голосове тремтіння не змінене. При порівняльній перкусії над легенями прослуховується ясний легеневий звук. Висота стояння верхівок легень знаходиться на рівні VII шийного хребця; з переду верхівки легень на три сантиметри вище ключиці. Ширина полів Креніга зправа та зліва - 4,5 см.
Нижня межа легень
Місце перкусії Права легеня Ліва легеня
Парастернальна V ребро -
Середньоключична VI ребро -
Передня пахвинна VII ребро VII ребро
Середня аксілярна VIII ребро VIII ребро
Задня аксілярна IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Біляхребтова Остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижніх країв легень
Частина легені Права Ліва
Топографічна лінія на вдиху на видиху cумарна на вдиху на видиху сумарна
l. medioclaveicularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 __ __ __
l. axillaris media 3 - 4 3 - 4 6 - 8 3 - 4 3 - 4 6 - 8
l. scapularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 2 - 3 2 - 3 4 - 6
Рухомість нижнього краю легень по середній аксілярній лінії з обох сторін 6 см. Аускультативно над всією поверхнею легень вислуховується везикулярне дихання. Хрипів, крепітації, шуму тертя плеври не спостерігається.
4. Органи черевної порожнини
Форма живота звичайна, округлої форми. Черевна стінка приймає участь в акті дихання і при цьому болі не відчуваються. Живіт симетричний. По черевній стінці венозні коллатералі відсутні.
Поверхнева порівняльна пальпація:
Відсутність м'язевого захисту передньої черевної стінки. Симптоми очеревини та болючість відсутні. Зовнішнє кільце пахвинного каналу і стегновий канал в нормі. Розходження прямого м'яза живота відсутнє. Біла лінія живота без змін.
Методична глибока ковзна пальпація по Образцово-Стражеско:
Сигмовидна кишка пальпується вище пупартової зв'язки зліва, кишка циліндричної форми, щільна, гладка, безболісна, не бурчить, товщиною 2 сантиметри. Сліпа кишка пальпується латеральніше пупка, кишка циліндричної форми, товщиною близько 3 см, гладка, безболісна, малорухома, не бурчить. Червоподібний відросток не пальпується. Висхідна і нисхідна частини ободової кишки - у вигляді м'якого циліндра товщиною близько 4 см, гладка, безболісна, не бурчить і досить рухома. Поперечно ободова частина товстої кишки пальпується у вигляді циліндра в діаметрі 5 см, гладка, безболісна, рухома, не бурчить, м'якої консистенції.
Шлунок:
Велика кривизна шлунка пальпується на 2 см вище пупка. При пальпації не болючий, без видимої перистальтики. Пілорус не пальпується.
Печінка: нижній край виступає з-під реберної дуги на 6см. Край гострий, м який, чутливий при пальпації. Перкуторно розміри печінки по Курлову рівні - 16 см, 15 см, 14 см. Жовчний міхур, підшлункова залоза не пальпується. Перкуторно селезінка між ІХ та ХІІ ребрами. Поперечник становить 8 см, поздовжньо - 14 см.
При перкусії над черевною порожниною відмічається тимпанічний перкуторний звук. Перкуторно межі великої кривизни шлунка на 2 см вище пупка. Наявність скупчення вільної рідини в черевній порожнині методом флюктуації не відмічається. При аускультації над черевною порожниною прослуховується перистальтика кишечника. Перистальтика не посилена без голосного бурчання. Інші звукові явища над черевною порожниною не вислуховуються.
VII Попередній діагноз
(Diagnosis praeliminaris)
На основі скарг хворого на значне збільшення лімфатичних вузлів, що мішали при рухах головою і спричиняли значний дискомфорт, незначне підвищення температури та пітливість, що особливо підвищилась останнім часом. Загальну слабкість, головокружіння та доволі відчутне зниження апетиту.
Дані анамнезу захворювання: хворіє протягом 2-х років, знаходиться на диспансерному обліку в гематолога з приводу виявленого у нього хронічного лімфолейкозу (на основі клінічних і лабораторних обстежень: у ЗАК значний лейкоцитоз за рахунок дозріваючих та функціонально неповноцінних лімфоцитів.
В гематологічному відділенні ТОКЛ на стаціонарному лікуванні знаходиться четвертий раз внаслідок наростаючої симптоматики захворювання, крім того лікувався амбулаторно лейкераном.
На основі даних об єктивного обстеження: значне збільшення підщелепних та шийних лімфовузлів, що досягають значних розмірів - 4*4,5 см, збільшення пахових та пахвових лімфовузлів розміром 2*2,5 см округлої форми. При пальпації дані вузли не болючі, не спаяні між собою і з оточуючими тканинами, м яко еластичної консистенції, рухливі. Шкіра над ними блідо-жовтушнього кольору без виразок та нориць. Пальпаторно нижнійкрай печінки гострий, гладкий, чутливий при пальпації, виступає з-під реберної дуги на 6 см. Розміри печінки по Курлову:
середньоключична лінія права - 16 см;
серединна передня - 15 см;
ліва реберна дуга - 14 см.
Значне збільшення селезінки +8 см.
Враховуючи вищевказане можна виділити наступні синдроми:
синдром лімфоаденопатії (як ведучий),
синдром гепатомегалії,
синдром спленомегалії.
І поставити попередній діагноз: хронічний лімфолейкоз .
VIII План обстеження
I. Загальний аналіз крові.
II. Загальний аналіз сечі.
III. Біохімічний аналіз крові (вміст глюкози, білку, білірубіну, сечовини)
IV. Аналіз калу на я/г.
V. Група крові та резус-належність.
VI. Реакція Васермана.
VII. Рентгенографія органів грудної клітки.
VIII. УЗД органів черевної порожнини.
IX. Біопсія лімфатичних вузлів.
X. Дослідження вмісту в крові імуноглобулінів.
XI. Стернальна пункція.
XII. Коагулограма.
Лабораторне дослідження.
І. Загальний аналіз крові(10.02.2000)
Форменні елементи крові Показники хворого Норма
Гемоглобін 84 г/л 140-160 г/л
Еритроцити 2,7 х 1012/л 3,9 - 5,0 х 1012/л
Колірний показник 0,9 0,85 - 1,05
Ш. О. Е. 10 мм/год 2 - 15 мм/год
Лейкоцити 135 х 109/л 4,0 - 9,0 х 109/л
Нейтрофіли: __ __
Паличкоядерні 1% 1 - 6%
Сегментоядерні 3% 47 - 72%
Еозинофіли 0% 0,5 - 5%
Лімфоцити 94% 19 - 31%
Моноцити 2% 3 - 11%
ІІ. Загальний аналіз сечі. (10.02.2000)
Кількість 110 мл
Реакція Сл.кисла
Колір Жовтий
Прозорість Злегка мутна
Питома вага 1,020
Епітелій плоский Поодинокий
Лейкоцити Поодинокі
Солі сечової кислоти Зрідка
ІІІ. Біохімічний аналіз крові. (10.02.2000)
Елементи крові Показники хворого Норма
Глюкоза 4,0 ммоль/л 3,33-5,55 ммоль/л
Білі рубін.

 
 

Цікаве

Загрузка...