WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний лімфолейкоз - Реферат

Історія хвороби: хронічний лімфолейкоз - Реферат


Історія хвороби: хронічний лімфолейкоз
Паспортна частина
(Praefatio)
Прізвище:
Ім'я:
По-батькові:
Вік: 55 років
Стать: чоловіча
Освіта: середня спеціальна
Професія: шофер
Місце роботи: не працює (інвалід ІІ групи, посвідчення №187602)
Адреса: Тернопільська обл.
Дата поступлення в стаціонар:
8.02.1999р.
ІІ Скарги хворого
При поступленні у стаціонар хворий скаржився на значне збільшення лімфатичних вузлів, що мішали при рухах головою і спричиняли значний дискомфорт, незначне підвищення температури та пітливість, що особливо підвищилась останнім часом. Загальну слабкість, головокружіння та доволі відчутне зниження апетиту.
ІІІ Історія даного захворювання
Різник Омелян Петрович вважає себе хворим з серпня 1998 року, коли вперше звернувся в ТОКЛ з приводу пневмонії. Поряд з цим з*явилися незначні утворення округлої форми, неболючі, на симетричних ділянках шиї, на які хворий не звертав уваги. Під час проведення планового обстеження в загальному аналізі крові виявлено високий лейкоцитоз, значний лімфоцитоз, а також значне зниження гранулоцитів і еритроїдних елементів. По показах госпіталізований у гематологічне відділення ТОКЛ з діагнозом хронічний лімфолейкоз, де лікувався стаціонарно. Приймав мієлосан і преднізолон. Стан хворого покращився. Після проведеного лікування в задовільному стані виписаний додому, де продовжив лікування амбулаторно лейкераном. Двічі на рік хворий проходить обстеження в гематологічному відділенні ТОКЛ. В даний час перебуває на черговому лікуванні у зв*язку з погіршенням загального стану з метою досягнення компенсації захворювання і покращення здоров я.
ІV Розпитування по органах та системах
Система органів дихання:
Самопочуття хворого задовільне. Дихання через ніс вільне. Відчуття сухості в носі немає. Виділення з носа та носові кровотечі відсутні. Біль в гортані при розмові не турбує. Голос тихий. Болю в ділянці грудної клітки немає. При незначному фізичному навантаженні виникає задишка змішаного характеру, яка у стані спокою зникає. Кашель не турбує, кровохаркання не спостерігалось, харкотиння не виділяється.
Система органів кровообігу:
Серцебиття і перебої в роботі серця не відмічається. Болі в ділянці серця та за грудиною відсутні. Відчуття пульсації в різних частинах тіла та набряків немає.
Система органів травлення:
Апетит задовільний. Відчуття смаку не порушене. Сухість в роті, спрага, слинотеча відсутні. Болю та втомлюваності при пережовування немає. Ковтання твердої і рідкої їжі не утруднене. Відрижка, печія та нудота не турбують. Блювання і болі в животі заперечує. Відходження газів вільне. Дефекація самостійна, щоденна. Стілець оформлений, звичайного кольору, без домішок слизу та крові. Тенезми, нетримання калу, болі в ділянці анального отвору під час акту дефекації не турбують.
Сечостатева система:
Болі в поперековій ділянці та над лобком відсутні. Сечоспуск вільний, неболючий, 6-7 разів на день. Нетримання сечі, сечоспуск вночі заперечує. Сеча солом'яно-жовтого кольору, без осаду, звичайного запаху. Болі в ділянці зовнішніх статевих органів відсутні.
Опорно-руховий апарат
Болі в м'язах, суглобах, кістках, у ділянці хребта не турбують. Переміжної кульгавості та викривлень хребта немає.
Нервова система та органи відчуття
Характер врівноважений, пам'ять відмінна, сон спокійний, поверхневий. Хворий адекватно реагує на співрозмовника та оточуючих його людей. Безсоння не турбує. Зір, слух, нюх, тактильна чутливість в нормі. Хворого турбують періодично інтенсивні головні болі, також головокружіння та шум у вухах. Хворий непрацездатний по причині даного захворювання.
Шкіра та її придатки
Скарги на підвищену пітливість, що триває тижнями. Волосся розвинуте по чоловічому типу, не ламке, не випадає. Нігті не деформовані, без пігментації.
Маса тіла не змінюється і становить 78 кг.
V Анамнез життя
Різник Омелян Петрович народився 10.12.1944р. в сім ї селянина. Ріс та розвивався у задовільних матеріально-побутових умовах. У фізичному та розумовому розвитку від ровесників не відставав. Закінчивши середню школу, продовжив навчання в Заліщицькій автошколі.
Трудову діяльність розпочав у двадцять один рік, після повернення з армії. До недавнього часу працював шофером у місцевому колгоспі. Санітарні умови праці задовільні.
Захворювань дитинства не пам'ятає.
Часто хворіє простудними захворюваннями. Хворобу Боткіна, туберкульоз, цукровий діабет, венеричні захворювання, психічні захворювання в себе та членів сім'ї заперечує. Травм, поранень не відмічалось. Алергічних реакцій на харчові продукти, побутові речовини та після приймання лікарських препаратів не відмічав. Спадковий анамнез не обтяжений. Одружений, дружина Тетяна Омелянівна, батько двох дітей. Шкідливі звички заперечує. Сучасні умови проживання задовільні.
VIОб єктивний стан хворого
1. Загальний огляд
Загальний стан середньої важкості, вигляд хворого відповідає вікові. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя звичайний. Осанка пряма. Хода рівна. Будова тіла нормостенічна. Ріст-176см, вага - 78 кг.
Шкіра:
Суха, блідо жовтушного кольору, без ділянок пігментації і депігментації, без висипань і крововиливів. Новоутворень на шкірі не виявлено.
Шкіра на дотик підвищеної вологості. Еластичність та тургор знижені.
Волосяний покрив по чоловічому типу.
Нігті звичайної форми, блідо-рожевого кольору.
Підшкірно-жирова клітковина помірно виражена по всьому тілу. Товщина жирової складки в ділянці реберної дуги та під ребрами становить 1,4 см. Набряків не виявлено.
Лімфатичні вузли: шийні, підщелепні, пахові та пахвові сильнозбільшені та видимі на відстані. При пальпації лімфатичні вузли рухливі, не болючі, м якоеластичної консистенції, не спаяні між собою та оточуючими тканинами. Шкіра над ними не змінена, блідо-жовтушнього кольору, без тріщин, виразок та нориць. Шийні і підщелепні лімфовузли з обох сторін шиї симетрично збільшені та досягають розмірів перепелиного яйця, округлої форми, розміром 3,5*4 см. Пахові та пахвові лімфовузли поодинокі, овальної форми, розміром 2*2 см. Підключичні, надключичні, ліктьові збільшені незначно, овальної форми, розміром 1*1,5 см.
Голова відповідає пропорціям тіла, симетрична, мезоцефалічної форми.
Вираз обличчя спокійний, зосереджений, лице симетричне.
Вуха без особливостей, блідого кольору.
Очі симетричні, екзофтальм, енофтальн, ністагм при огляді очних яблук не виявлено. Крововиливи відсутні.
Щитовидна залоза нульового ступеня, важко пальпується у зв язку з великими розмірами підщелепних та шийних лімфатичних вузлів.
Порожнина рота: слизова оболонка блідо-рожевого кольору, волога, без виразок, тріщин та рубців. Крововиливів та герпетичних висипань не виявлено. Язик блідо-рожевого кольору, чистий, вологий, сосочковий апарат збережений. Запах з ротавідсутній.
Мигдалики блідо-рожевого кольору, значно виступають за межі піднебінних дуг, вологі, чисті.
Зубна формула: 8 7 6 5 4 3 2 1 / 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 / 1 2 3 4 5 6 7 8
О - пломба
- зуби відсутні.
Шия симетрична, пропорційна, однак потовщена у зв язку із збільшенням лімфатичних вузлів. Пульсації сонних і яремних вен не відмічається.
2. Серцево-судинна система
При огляді шиї пульсації і набухання яремних вен, потиличної пульсації сонних артерій не відмічається. При огляді ділянки серця патологічна пульсація не виявлена. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї на 1 сантиметр медіальніше від лівої середньоключичної лінії. Площа верхівкового поштовху складає 2 х 2 см.
Пальпаторно-систолічного чи діастолічного тремтіння грудної клітки під час серцевої діяльності не виявлено.
Перкуторні межі відносної тупості серця
Права межа розміщується на один сантиметр

 
 

Цікаве

Загрузка...