WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит. - Реферат

Історія хвороби: гострий некалькульозний катаральний холецистит. - Реферат

контурів. Активні та пасивні рухи виконуються в повному об'ємі. Болючості при пальпації та рухах не виявлено.
М'язи
загальний розвиток задовільний, тонус знижений. При пальпації болючості, ущільнень, пухлин, атрофій, гіпертрофій та м'язових гриж не відмічалось.
Органи дихання:
Грудна клітка циліндрична, лопатки добре прилягають до неї. Змішаний тип дихання, з участю обох половин грудної клітки. Дихання ритмічне, 18 дихальних рухів на хвилину, неглибоке. При глибокому вдиху міжреберні проміжки не змінюються.
Грудна клітка неригідна. Голосове тремтіння однакове на симетричних ділянках грудної клітки.
При порівняльній перкусії - ясний легеневий звук, однакової гучності, симетричний в обох легенях. Верхівки легень - на рівні VII шийного хребця ззаду, на 2 см вище середини ключиць спереду. Поля Креніга - 3 см.
Нижня межа легень: справа зліва
по парастернальній лінії V ребро
по середньоключичній лінії VІребро
по передній аксилярній лінії VІІ ребро VІІ ребро
по середній аксилярній лінії VІІІ ребро VІІІ ребро
по задній аксилярній лінії ІХ ребро ІХ ребро
по лопатковій лінії Х ребро Х ребро
по паравертебральній лінії - ХІ грудний хребець ХІ грудний хребець
Рухомість країв легень - 5 см.
При порівняльній аускультації дихання в обох легенях ослаблене везикулярне, хрипів та шуму тертя плеври не виявлено.
Проба Штанге - 20 сек. Проба Генча - 10 сек.
Органи кровообігу:
Пульс на симетричних артеріях однаковий, хорошого наповнення, ритмічний, частота - 65 уд/хв, помірного напруження, повний, рівномірний, нормальної форми, без наявності пульсуючих вип'ячувань та інфільтратів артеріальних стовбурів. Візуально пульсації артерій не виявляється.
Артеріальний тиск:
Систолічний - 120 мм рт.ст.
Діастолічний - 80 мм рт.ст.
Пульсовий - 50 мм рт.ст.
На шиї, грудній клітці, передній черевній стінці та на кінцівках поверхневі вени не розширені. Пульсації вен не виявлено.
В межах серця вип'ячувань немає, серцевий поштовх не виражений, верхівковий поштовх помірної сили, величиною 1х1 см, розміщений в V міжребер'ї на 1см досередини від лівої середньоключичної лінії. Пульсацію сонної артерії в районі яремної ямки не помітно; в епігастральній області пульсації не виявлено.
Перкуторно:
Серцева тупість: Межі:
права ліва верхня
відносна в ІV міжребер'ї на 1 см вправо від правого краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої середньоключичної лінії верхній край ІІІ ребра
абсолютна в ІV міжребер'ї по правому краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої середньоключичної лінії верхній край ІV ребра по лівій парастернальній лінії.
Аускультація: тони серця ослаблені. Патологічні шуми діяльності серця не вислуховувались.
Шлунково-кишковий тракт:
живіт плоский, без вип'ячувань. Видимої перистальтики не виявляється. Передня черевна стінка бере невиражену участь в акті дихання. Біль не посилюється приглибокому диханні, кашлі.
При поверхневій орієнтовнії пальпації - живіт м'який, чутливий у верхньому поверсі живота більше справа, симптоми подразнення очеревини негативні. Пупкове кільце без змін. Стегнове і пахвинні кільця не пальпується. Розходження прямих м'язів живота і білої лінії не виявлено.
Дані глибокої, методичної, ковзної пальпації по методу Образцова-Стражеско:
Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здухвинній ділянці.
Сліпу кишку пропальпувати не вдалось.
Висхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, неболюча, м'яка, малорухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій латеральній ділянці.
Поперечна ободова кишка - пропальпувати не вдалось.
Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Наявності інфільтратів та пухлин не виявлено.
Шлунок - нижня межа перкуторно-аускультативно - на 5 см вище пупка. Пропальпувати нижню межу та пілоричний відділ не вдалось. Болючості та видимої перистальтики не помічено.
Печінка - нижній край печінки пальпується на 4 см нижче реберної дуги, помірно болючий, завкруглений, рівний.
Перкуторно межі печінки:
верхня по правій парастернальній лінії - V міжребер'я;
правій середньоключичній лінії - VI ребро;
правій передній пахвовій лінії - VII ребро;
нижня по правій передній пахвовій лінії - на 1 см нижче X ребра;
правій середньоключичній лінії - на 5 см нижче реберної дуги;
правій парастернальній лінії - на 4 см нижче реберної дуги;
серединній лінії - на 4 см нижче мечевидного відростка;
лівій парастернальній лінії - 1 см нижче реберної дуги;
ліва по лівій реберній дузі - на 1 см назовні від лівої парастернальної лінії.
Розміри печінки по Курлову 13, 12, 10 см.
Жовчний міхур не пальпується. Симптом Кера слабко позитивний. Симптоми Мерфі, Ортнера, Мюсі-Георгієвського, Боаса негативні.
Підшлункова залоза не пальпується, при спробі пропальпувати болючості не виявлено. Симптоми Мейо-Робсона, Роздольського, Керте, Холстеда негативні.
Селезінка пальпується на 1 см нижче реберної дуги, неболюча, поверхня, доступна пальпації, гладка. Перкуторно розмір 7 5 см.
Перкусія простору Траубе дає гучний тимпанічний звук, при перкусії живота визначається тимпанічний звук різних відтінків.
Прекуторно вільної рідини в черевній порожнині не виявлено.
Аускультація кишківника: перистальтика задовільна.
Анус і пряма кишка:
гемороїдальних вузлів, інфільтратів, гнійників, кондилом, тріщин, нориць та випадання слизової прямої кишки не виявлено. Пальцеве дослідження: тонус сфінктера збережений, стінки гладкі, не інфільтровані, без пухлиноподібних утворів.
Сечовидільна система:
Нирки, сечоводи та сечовий міхур пропальпувати не вдалось, симптом Пастернацького негативний.
Нервова система:
Зіниці однакових розмірів, реакція на світлоадекватна і співдружна, корнеальний рефлекс позитивний. М'язи потилиці не ригідні. симптом Керніга негативний. Больова, тактильна, температурна чутливість збережена, зон гіперестезії, паралічів та парезів не виявлено.
Дермографізм - білий, шириною 0.5 см, не виступає над поверхнею шкіри, зникає на 15-ій сек.
VIII. ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ (DIAGNOSIS PRUELIMINARIS)
На основі скарг хворої на на постійну легку важкість у правому підребер'ї, часом неінтенсивний поколюючий біль в епігастрії та правому підребер'ї, неінтенсивний зуд шкіри, відсутність апетиту, сухість і наявність гіркого присмаку у роті, загальну слабкість, періодичну (3-5 разів на добу) короткотривалу нудоту;
даних анамнезу захворювання: Захворювання почалось поступово. Приблизно в середені лютого хвора відмічала зниження апетиту, слабкість. Через 5-7 днів з'явилась постійна помірна важкість у правому підребер'ї та гіпо-, а потім і ахолчний кал. Зв'язок болю з їжею не прослідковувався, тому що хвора їла зовсім мало. Тоді ж з'явився помірний зуд шкіри, сухість легкий гіркий присмк у роті. Температури не було. Через кілька днів після появи болю родичі хворої помітили жовтушність склер і шкіри. Сеча потемніла безпосередньо перед появою жовтяниці. Звернулась в сільську амбулаторію (23.02), де їй порадили

 
 

Цікаве

Загрузка...