WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: відсутність зору - Реферат

Історія хвороби: відсутність зору - Реферат

на яйця глистів.
7. Мазок з кон"юктиви та посів на чутливість до антибіотиків.
8. УЗД внутрішніх середовищ ока.
9. Тонометрія.
10. Консультація терапевта, стоматолога, ендокринолога.
Диференціальний діагноз
За спільним симптомом (зниження гостроти зору)захворювання нашого хворого слід продиференціювати з такими захворюваннями: Помутніння скловидного тіла, і відкритокутовою катарактою.
Заключний діагноз
Для лівого ока
" На основі скарг хворого на відсутність зору на лівому оці;
" На основі анамнезу захворювання: Вважає себе хворим на протязі останніх 5-и років, коли вперше відмітив зниження гостроти зору на лівому оці. Рік тому почав знижуватися зір на правому оці. За допомогою не звертався.13.11.00р.звернувся в поліклініку обл.лікарні зі скаргами на відсутність зору зі збереженим світлосприйняттям. Був направлений на стаціонарне лікуваня в ТОКЛ.
" На основі даних обстеження ока: Гострота зору: visus OS=1/ proectio licis certa.
Кольоросприйнятя:проби на кольори(білий, червоний, зелений)позитивні.Вид рефракції визначити не вдалося, так як гострота зору не піддається корекції Повіки звичайної форми і величини, краї рівні, дещо набряклі.Передня камера глибока, волога її прозора.Райдужка сірого кольору, дистрофічна,поверхня її з ажурним малюнком.Зіниця округлої форми,розміщена в центрі райдужки,сірого кольору,реагує на світло.Кришталик розміщений центрально,сіро-бурого кольору з перламутровим відтінком,тінь від райдужки не визначається,не рухомий.Дані біомікроскопії: в кришталику під капсулою ділянки коркової гомогенізації і одиничні дрібні округлі, білого кольору субкапсулярні бляшки.Пластинчата дисоціація не виявляється.Дані офтальмоскопії:очне дно не офтальмоскопується.Положення очного яблука в орбіті: розміщене в центрі кісткової основи орбіти, рухомість збережена вповному об"ємі.Внутрішньоочний тиск: пальпаторно не збільшене Тн, тонометрично-24 мм рт.ст.
" На основі проведеної диференціальної діагностики;
" Можна поставити заключний діагноз: Зріла вікова катаракта лівого ока.
Для правого ока
" На основі скарг хворого на відсутність зору на правому оці;
" На основі анамнезу захворювання: Вважає себе хворим на протязі останніх 5-и років, коли вперше відмітив зниження гостроти зору на лівому оці. Рік тому почав знижуватися зір на правому оці. За допомогою не звертався.13.11.00р.звернувся в поліклініку обл.лікарні зі скаргами на відсутність зору зі збереженим світлосприйняттям. Був направлений на стаціонарне лікуваня в ТОКЛ.
" На основі даних обстеження ока:гострота зору: visus OD=0,03,не коригується????????? Кольоросприйнятя: :проби на кольори(білий, червоний, зелений)позитивні.Вид рефракції визначити не вдалося, так як гострота зору не піддається корекції.Повіки звичайної форми і величини, краї рівні, дещо набряклі. Інтермаргінальний простір має вигляд смужок із рівною, гладкою поверхнею.Передня камера не рівномірної глибини, волога її прозора.Райдужка.сірого кольору, дистрофічна,поверхня її з ажурним малюнком, частковий іридодонез.Зіниця: округлої форми,розміщена в центрі райдужки,сіруватого кольору,реагує на світло.Кришталик частково зміщений,сіро-бурого кольору з перламутровим відтінком,тінь від райдужки не визначається.
Дані біомікроскопії: в кришталику під капсулою ділянки коркової гомогенізації і одиничні дрібні округлі, білого кольору субкапсулярні бляшки.Пластинчата дисоціація не виявляється.
Дані офтальмоскопії: :очне дно не офтальмоскопуєтьсяПоложення очного яблука в орбіті: розміщене в центрі кісткової основи орбіти, рухомість збережена в повному об"ємі.
Внутрішньоочний тиск : пальпаторно не збільшене Тн, тонометрично-23мм рт.ст.
" На основі проведеної диференціальної діагностики;
" Можна поставити заключний діагноз: Зріла вікова ускладнена катаракта правого ока, підвивих кришталика.
Лікування
1. Режим палатний.
2. Дієта №15.
3. Хірургічне лікування.
Даному хворому необхідне оперативне лікування, оскільки, гострота зору правого ока 0,03, а лівого-1/ proectio licis certa, а також враження катарактою обох очей, що є перешкодою працездатності в побуті.
Операція повинна бути виконана в плановому порядку.
" Передопераційна підготовка включає в себе консультацію спеціалістів - терапевта, стоматолога, ендокринолога, при необхідності проводять корекцію виявленої патології( санація зубів, лікування бронхіту, нормалізація артеріального тиску),а також здача аналізів згідно плану обстеження.
" Операція : інтракапсулярна екстракція катаракти на правому оці. При максимальному розширенні зіниці оголюють склеру в верхньозовнішньому і верхньовнутрішньому квадранті очного яблука. На відстані 4мм від лімба паралельно йому проводять наскрізний розріз склери довжиною 3-3.5 мм,а потім накладають попередній п-подібний шов, переферичніше розрізу проводять профілактичну кріопексію склери.Потім склеральний розріз заглиблюють до судинної оболонки і ножицями Ваннас вскривають останню. Так як наявна сублюксація кришталика, то через розріз в плоскій частині ціліарного тіла зі сторони , де видно екватор кришталика, в порожнину ока вводять двоякогострий ніж і розсікають ним капсулу кришталика в ділянці його екватора. Потім ніж пересувають до центра кришталика, створюючи канал, в який потім вводять наконечник ленсектома.Після видалення центральної частини кришталика видаляють його кортикальні шари, в останню чергу - передню і задню капсулу. На місце кришталика можна ввести інтраокулярні лінзи або проводити корекцію контактними лінзами або окулярами.
" В післяопераційному періоді в око закапують 30% сульфацил натрію через кожну годину на протязі доби, а потім 5-6 разів на доьу, розчин антибіотиків( із врахуванням чутливості мікрофлори конюктиви до антибіотиків), гідрокортизон у розичні,1% соляно-кислий хінін.
Rp.: Sol.Gentamycini sulfatis 0,1% - 10 ml
D.S.По одній краплі в кожне око
4 рази на добу
Rp.: Sol. Natrii sulfacili 30% - 10 ml
D.S.По дві краплі в кожне око

 
 

Цікаве

Загрузка...