WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: відсутність зору - Реферат

Історія хвороби: відсутність зору - Реферат

Історія хвороби: відсутність зору
Паспортна частина.
Прізвище:
Ім"я: Михайло
По-батькові: Миколайович
Стать: чол.
Вік: 63р.
Освіта: середня
Місце роботи: пенсіонер
Адреса: Тернопільська обл.,
Дата поступлення: 13.11.00р.
Скарги хворого
Хворий скаржиться на відсутність зору на лівому і правому оці.
Анамнез захворювання
Вважає себе хворим на протязі останніх 5-и років, коли вперше відмітив зниження гостроти зору на лівому оці. Рік тому почав знижуватися зір на правому оці. За допомогою не звертався.
13.11.00р.звернувся в поліклініку обл.лікарні зі скаргами на відсутність зору зі збереженим світлосприйняттям. Був направлений на стаціонарне лікуваня в ТОКЛ.
Анамнез життя
Ріс і розвивався в задовільних матеріально-побутових умовах. У фізичному і розумовому розвитку не відставав.Туберкульоз, хв.Боткіна, інші інфекційні захворювання у себе і родичів заперечує.Спадковий і алергологічний анамнез не обтяжений.Шкідливі звички:палить,вживає алкоголь(по святам).В 1999р.переніс лівосторонню пневмонію.
Об"ктивне обстеження
Загальний стан хворого задовільний.Свідомість ясна.Положення в ліжку активне.Хворий нормостенічної тілобудови,помірного живлення,ріст-168см,вага-64кг.Шкіра та видимі слизові блідо-рожевого кольору,без патологічних змін.
Опорно-руховий апарат.Кінцівки пропорційні,без патологічних змін.Активні і пасивні рухи в суглобах в повному об"ємі.Суглоби звичайної конфігурації.Ступінь розвитку м"язів задовільний.Тонус збережений.Розвиток м"язів тіла симетричний.Болючості і ущільнень по ходу м"язів при пальпації не спостерігається.
Органи дихання. Дихання через ніс вільне.Обидві половини грудної клітки приймають участь в акті дихання в однаковому об"ємі.Грудна клітка циліндричної форми,без деформацій.Голосове тремтіння виражене помірно над симетричними ділянками легень.Перкуторно:над поверхнею легень ясний легеневий звук.Аускультативно:дихання везикулярне;хрипів,шуму тертя плеври не вислуховується.Бронхофонія симетрична на обох половинах.ЧД-19/хв.
Органи кровообігу. Верхівковий поштовх локалізований в 5-му міжребер"ї по середньоключичній лінії, площою 2см.кв., задовільної сили, висоти, резистентності, позитивний. Пульс синхронний, ритмічний, задовільного наповнення, напруження і величини, рівномірний. ЧСС-78/хв.. Перкуторно: межі абсолютної та відносної тупості серця без змін. Аускультативно: діяльність серця ритмічна, тони звучні, чисті. А/Т-130/80 мм рт.ст.
Органи травлення.Смак не змінений. Язик чистий, вологий.Живіт звичайної форми, симетричний.
При поверхневій пальпації болючості, ущільнень не виявлено. При глибокій методичній пальпації за Образцовим-Стражеско патологічних змін не виявлено.
Нервова система.Свідомість ясна. Мисленя логічне. Настрій звичайний.Головокружінь немає, головні болі рідко. Сон збережений. Координація рухів не порушена. Рефлекси збережені. Пам"ять на теперішні та минулі події збережена. Менінгіальні с-ми не виявлені.Смак, нюх не порушені.
Фізіологічні відправлення.Сечопуск денний з частотою 5-6 разів на добу. Випорожнення 1 раз на добу, без патологічних домішок, оформлений.
Обстеження очей
Ліве око
А-Функція лівого ока.
Гострота зору: visus OS=1/ proectio licis certa.
Поле зору:за допомогою сферопериметра визначили поле зору(м-д периметрії).
Кольоросприйнятя:проби на кольори(білий, червоний, зелений)позитивні.
Б- Рефракція.Вид рефракції визначити не вдалося, так як гострота зору не піддається корекції
В-Дані об"єктивного обстеження.
Повіки: шкіра повік тонка, не болюча, легко збирається в складку. Ширина очної щілини 17мм. При погляді вперед верхня повіка злегка прикриває верхній сегмент рогівки, нижня не доходить до лімба на 1,5мм. Зовнішній кут очної щілини гострий, внутрішній підковоподібно-зігнутий.Очна щілина мигдалевидної форми. Повіки звичайної форми і величини, краї рівні, дещо набряклі. Інтермаргінальний простір має вигляд смужок із рівною, гладкою поверхнею. Вії рідкі, середньої довжини, ростуть правильно, назовні від очного яблука в два ряди. Ф-ція кругового мязу ока, мязу Горнера, мязу, що піднімає верхню повіку не порушена.
Сльозовідвідний канал.В медіальному куті очної щілини по задньому ребрі інтермаргінального простору на вершині слізного сосочка чітко виражені слізні точки, які щільно прилягають до очного яблука. При надавлюванні на ділянку слізного мішка виділень із слізних точок немає.
Кон"юктива повік: блідо-рожева, чутлива, волога.
" перехідних складок: блідо-рожева, чутлива, волога, прозора.
" очного яблука: прозора, волога, чутлива.
Гіперемії, фолікулів, рубців, патологічних виділень із кон"юктиви повік, перехідних складок очного яблука не спостерігається.
Дослідження методом боковоого освітлення.
Рогівка.Вертикальний діаметр 10мм.,горизонтальний - 12мм., сферичної форми, прозора, чутлива.
Передня камера. Глибока, волога її прозора.
Райдужка.сірого кольору, дистрофічна,поверхня її з ажурним малюнком.
Зіниця: округлої форми,розміщена в центрі райдужки,сірого кольору,реагує на світло.
Дослідження в прохідному світлі.
Кришталик розміщений центрально,сіро-бурого кольору з перламутровим відтінком,тінь від райдужки не визначається,не рухомий.
Дані біомікроскопії: в кришталику під капсулою ділянки коркової гомогенізації і одиничні дрібні округлі, білого кольору субкапсулярні бляшки.Пластинчата дисоціація не виявляється.
Дані офтальмоскопії:очне дно не офтальмоскопується.
Положення очного яблука в орбіті: розміщене в центрі кісткової основи орбіти, рухомість збережена в повному об"ємі.
Внутрішньоочний тиск: пальпаторно не збільшене Тн, тонометрично-24 мм рт.ст.
Попередній діагноз:Зріла вікова катаракта лівого ока.
Праве око
А-Функція правого ока.
Гострота зору: visus OD=0,03,не коригується????????????????????????
Поле зору: за допомогою сферопериметра визначили поле зору(м-д периметрії).
Кольоросприйнятя: :проби на кольори(білий, червоний,

 
 

Цікаве

Загрузка...