WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

оперативним лікуванням.
При пухлині дуоденопанкреатичної зони жовтяниця наростає на фоні відносно задовільного самопочуття хворого. Рано з'являється свербіння шкіри, як і у Алли Василівни . Больовий синдром при наявності пухлини значно виражений, оперізуючого характеру, однак він може бути відсутній. При ураженні пухлиною великого соска дванадцятипалої кишки жовтяниця переміжна, часті кишкові кровотечі, швидко наростає анемія. Потрібно враховувати вік хворих, прогресуюче змарніння, пронос, відразу до м'ясної їжі. Подібна симптоматика у нашої хворої відсутня. При наявності пухлини симптом Курвуазьє досить часто виявляють із запізненням. Внаслідок метастазів промацується велика горбаста печінка , чого не спостерігається у випадку з даною хворою. В аналізі крові нейтрофільний лейкоцитоз і збільшена ШОЕ. Активність амінотрансфераз, на відміну від ВГ( і , на відміну з випадком у курованої хворої), залишається у межах норми або незначно підвищується. Цінним є дослідження цих ферментів у розведеній ізотонічним розчином натрію хлориду (1:10) сироватці крові (низька активність при механічній жовтяниці, висока-при ВГ). Для обтурації жовчних шляхів характерно збільшення показників активності гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази і рівня холестерину ( але, на жаль, у Алли Василівни ці показники не визначались).
Тимолова проба, при пухлині дуоденопанкреатичної зони, як правило, залишається нормальною( що також є відмінною ознакою). Цінні дані можуть дати рентгенологічне, термографічне, ультразвукове обстеження, фібродуоденоскопія, сканування печінки, лапароскопія. А, отже, щоб з впевністю виключити подібні захворювання, доцільно призначити Аллі Василівні згадані дослілження.
З наведеної диференціальної діагностики ВГ з механічною жовтяницею видно, що вона може складати значні труднощі і потребувати інструментальних досліджень. Разом з тим пізня діагностика може негативно вплинути на результати лікування. Тому хворі з підозрою на механічну жовтяницю підлягають негайній госпіталізації.
З епідеміологічних міркувань у сумнівних випадках їх доцільно направити в інфекційний стаціонар.
КІНЦЕВИЙ ДІАГНОЗ:
На підставі отриманих даних:
СКАРГИ
на жовтяницю, відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, зниження апетиту, відразу до їжі, на нудоту, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення сну, підвищення температура тіла до 37.4 -37.7С
Анамнезу даного захворювання:
Дату виникнення перших ознак хвороби вказати затрудняється , оскільки початок захворювання поступовий. Захворювання пов'язує із оперативним втручанням (3 місяці тому було проведено екстерпацію матки). Приблизно місяць тому відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, порушення сну, запамороченням.Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, з 19.02.01 - відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, субфебрилітет, 22.02.01. - висипання у вигляді кропивниці, а 24.02.01 -пожовтіння шкіри.
Розладів випорожнень не було.
епідеміологічного анамнезу:
джерелом інфекції можє бути хвора людина з безжовтяничною, субклінічною, інапарантною формою ВГ -Б, здоровий носій інфекції,
механізм і фактори передачі інфекції - парентеральний(переливанні донорської крові та її препаратів,чи через інструменти, забруднені інфікованою кров'ю.)
сприйнятливість організму - висока.
Контактів з хворими людьми не було.
Захворюванню сприяло оперативне втручання та численні парентеральні втручання, що проводились 3 місяці тому.
Даною хворобою хворіє вперше.
Анамнезу життя: В жовтні 2000 року була маткова кровотеча, діагностовано фіброміому матки, з приводу чого в листопаді 2000 року було проведено екстерпацію матки). Контакту з інфекційними хворими не було. Професійних шкідливостей немає. Алергологічний анамнез не обтяжений.
Даних об'єктивногое обстеження:
Загальний стан: середньої тяжкості. t- 37. 2. Шкіра і видимі слизові жовтушні. Язик вологий, з білим нальотом. При пальпації живіт м який,
очеревини відємні, перистальтика вислуховується на всьому протязі.
Суглоби: періодично хвора відчуває помірний біль в суглобах, ломоту, але біль не пов'язаний з рухами, рухи у повному обсязі, шкіра над суглобами не змінена, набряків немає.
Випорожнення - сформовані, знебарвлені, без домішок, регулярні,
1 -2 р/д, сеча темна (кольору пива) .
гіпербілірубінемія,( за рахунок прямої фракції),
білірубін загальний-265/76 ммоль/л (в нормі - до 20. 5 мкмоль/л)
прямий-247.64 ммоль/л (в нормі - 0.9 -4.3 мкмоль/л)
непрямий - 18.12 ммоль/л (в нормі - 1.2 - 12.0 мкмоль/л)
тимолова проба - 10.56 ОД (в нормі - 0 - 4 ОД)
АлАТ -2.95 ммоль/л (в нормі - 0.1 - 0.7ммоль/л)
А також після проведеної дифдіагностики і виключенням захворювань з подібною симптоматикою,
У курованої хворої можна діагнозтувати:
Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості..
ПЛАН ЛІКУВАННЯ:
Хворі на ВГ підлягають лікуванню в інфекційних стаціонарах
Режим ліжковий
Дієта - стіл №5 по Певзнеру
Показана дієта до повного одужання і не менше ніж 3-6 міс після виписування з лікарні. Оптимальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів 1:1:4. Більшість білків раціону вводять з молочно-рослинними продуктами, решту - у вигляді м'яса (кріль, телятина, риба). З жирів показані тільки рослинні та вершкове масло. Вуглеводів багато в білому хлібі, цукрі, вівсяній, гречаній та манній кашах, картоплі, меді, фруктах, варенні, компотах. Дуже корисні продукти з великим вмістом вітамінів А, С, К, групи В, потреба в яких зростає при репаративних процесах у печінці. При низькому вмісті вітамінів у продуктах показано введення їх у вигляді офіцинальних препаратів, краще перорально. Рекомендується пити більше рідини.
Поява апетиту свідчить про позитивні зрушення у перебігу хвороби і є сигналом для розширення дієти. Харчування реконвалесцентів має бути різноманітним і в кількісному відношенні наближатися до фізіологічної норми. Однак необхідновсіляко запобігати переїданню, бо вживання великої кількості їжі, навіть дієтичної, є частою причиною загострення ВГ при затяжній реконвалесценції. Виключають екстрактивні речовини (бульйони), смажені та жирні страви, маринади, прянощі. Алкоголь заборонено вживати в будь-якому вигляді. Якщо організм не сприймає страв, які містять лактозу та сахарозу (свіжі молочні продукти, цукор, фрукти), вживання сиру за 1 год до їх прийому поліпшує засвоєння дисахаридів й усуває явища недостатності кишкових дисахаридаз - метеоризм, бурчання, біль у животі.Має значення не тільки дієта, але й режим харчування, оскільки їжа є найсильнішим фізіологічним стимулятором травних залоз. Дрібнопорційне харчування (4-5 разів на день) сприяє нормалізації жовчовиділення та усуненню застою в жовчовивідних шляхах. При хорошому самопочутті дієту поступово розширюють
У медикаментозній терапії ВГ неможливо назвати кардинальний засіб, здатний зупинити патологічний

 
 

Цікаве

Загрузка...