WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат


пе періоду Нетривалий (від декіль-кох днів до 1-2 тиж) Тривалий (більше 1 міс)
На Наявність загострень,
р рецидивів, ускладнень Нехарактерні Часті
На Наслідки хвороби Одужання Можливий перехід у
хронічний гепатит
Су Супутні захворювання Рідко Інфекція-мікст
Гіп Гіпербілірубінемія Невисока або помірна,
швидко знижується Тривалий час
наростає, висока,
схильна до повторних
підвищень
У курованої хворї інкубаційний період був довготривалим . Початок захворювання поступовий. Захворювання пов'язує із оперативним втручанням (3 місяці тому було проведено екстерпацію матки). Приблизно місяць тому відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, підвищення температура тіла до 37.4 -37.7C ,відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, а 24.02.01 -пожовтіння шкіри.
Розладів випорожнень ознобу, катаральних явищ не було.
Шлях зараження у курованої хворї - парентеральний (при переливанні донорської крові та її препаратів,чи через інструменти, забруднені інфікованою кров'ю. Контактів з хворими людьми не було. Гіпербілірубінемія - висока(білірубін загальний-265/76 ммоль/л
прямий-247.64 ммоль/л, непрямий - 18.12 ммоль/л.
Отже, за даними анамнезу хвороби, епіданамнезу, та даними об'єктивного обстеження - у курованої хворї гепатит В, хоча для достовірної діагностики варто визначити маркери гепатитів.
При підозрі на ревматизм у випадку артралгій необхідно враховувати властиві йому попередні ангіни, гострий початок хвороби, множинні ураження суглобів з місцевими запальними змінами і порушенням функцій, дані про ендоміокардит, ваду серця. Допомагають діагностиці результати досліджень крові: нейтрофільний лейкоцитоз, збільшення ШОЕ, позитивні ревмопроби .У курованої хворої початок хвороби був поступовим, подібних симптомів: попередні ангіни, ураження суглобів з місцевими запальними змінами і порушенням функцій ( а лише артралгії), даних про ендоміокардит, чи ваду серця - немає, але, на жаль, ревмопроби курованій хворій не проводились.
Жовтянична форма лептоспірозу, на відміну від ВГ, починається раптово з ознобу, гіпертермії, яка не зникає з появою жовтяниці, супроводжується різко вираженими міалгіями, особливо болем у литкових м'язах, тахікардією, схильністю до колапсу, геморагічних явищ, ниркової недостатності. У курованої хворої ні один з цих симптомів не спостерігався. З лабораторних тестів важливе значення мають нейтрофільний лейкоцитоз, різко збільшена ШОЕ, підвищення концентрації сечовини, креатиніну, залишкового азоту в крові, нормальна або незначно підвищена активність амінотрансфераз. У сечі знаходять значну кількість білка, еритроцитів, лейкоцитів, циліндрів. Високочутлива і специфічна реакція мікроаглютинації лептоспір курованій хворій не проводилась, але враховуючи, клінічні й наявні лабораторні дані , а також дані епіданамнезу, діагноз лептоспірозу, як і ревматизму у курованіої хворої можна виключити.
Значні труднощі становить диференціація вірусних і токсичних гепатитів. Дуже важливими є свідчення про контакт із отрутою (чотирихлористий вуглець, дихлоретан, вінілхлорид), розвиток анурії. Подібних даних в анамнезі у курованої хворої немає. Концентрація білірубіну в крові й активність амінотрансфераз при обох видах гепатитів підвищуються. Однак при токсичному гепатиті білкові фракції сироватки крові та осадові проби залишаються в межах норми, а вміст креатиніну, сечовини й активність лужної фосфатази в крові значно підвищуються.
Медикаментозні жовтяниці, що їх спричинили гепатотропні лікарські препарати (фтивазид, ПАСК, аміназин, імунодепресанти, деякі антибіотики, оральні контрацептиви, фторотановий наркоз та ін.), відрізняються від ВГ відсутністю переджовтяничного періоду, торпідним перебігом жовтяниці за типом холестазу із значним підвищенням активності лужної фосфатази крові. Жовтяниця зникає після відміни препарату.
Курована хвора ніяких препаратів не приймала, а отже й діагноз медикаментозної жовтяниці можна виключити.
При диференціальній діагностиці з гемолітичною жовтяницею потрібно мати на увазі, що остання виникає при гемолітичних анеміях, різних інтоксикаціях, гемотрансфузіях. Вона характеризується довготривалим хвилеподібним перебігом, нерідко - з дитинства. У хворого можна виявити ознаки анемії - виражену слабкість, блідість, тахікардію, а також значне збільшення селезінки. Печінка нормальних розмірів, жовтяниця виражена слабо. Сеча залишається світлою або забарвлена уробіліном у червоний (цегляний) колір, у ній білірубін не визначається. Випорожнення темно-коричневі (гіперхолія). Гіпербілірубінемія обумовлена вільним білірубіном, активність амінотрансфераз нормальна. Аналіз крові свідчить про значне зниження вмісту гемоглобіну і еритроцитів, високий ретикулоцитоз, знижену осмотичну стійкість еритроцитів.
У даної хворої гемотрансфузія проводилась 3 місяці тому, ( в листопаді 2000 року ), а жовтяниця виникла лише 24.02.01, збільшення селезінки не спостерігається, натомість збільшена печінка, болюча при пальпації, жовтяниця виражена, сеча темна.Гіпербілірубінемія обумовлена непрямим білірубіном, активність амінотрансфераз підвищена. Аналіз крові в нормі.
Підпечінкова механічна жовтяниця найчастіше виникає при жовчнокам'яній хворобі або злоякісних новоутвореннях. У першому випадку вона з'являється після приступу жовчної кольки, супроводжується ахолією, має перехідний характер, швидко зникає після зняття больового синдрому. В анамнезі е дані про приступи болю в правому підребер'ї з іррадіацією під праву лопатку. Вони, як правило, зв'язані з порушенням дієти, фізичними або емоційними перевантаженнями. Пальпаторно визначається болючість в епігастральній ділянці та правому підребер'ї, нерідко - збільшений болючий жовчний міхур. У зв'язку з розвитком реактивного гепатиту може збільшуватись печінка. В крові визначається нейтрофільний лейкоцитоз, збільшена ШОЕ. Активність сироваткових амінотрансфераз, на відміну від ВГ, підвищена незначно, показник тимолової проби в нормі, що є відмінними ознаками в порівнянні з результатами обстежень Алли Василівни. А крім того , у курованої хворої приступу жовчної кольки в анамнезі не було, біль в правому підребер'ї помірної інтенсивності, іррадіації під праву лопатку не відмічалось. Пальпаторно - збільшений болючий жовчний міхур не визначається. Допомагає в діагностиці ультразвукове дослідження жовчного міхура. Останній, у випадку підпечінкової механічної жовтяниці виглядає як ехонегативне утворення з нерівномірно ущільненими і потовщеними стінками. Ехоструктура вмісту міхура неоднорідна, з включеннями різної щільності і ультразвуковою "доріжкою" за ними. Потрібно пам'ятати, що диференціальна діагностика жовчнокам'яної хвороби дуже відповідальна, бо діагностична помилка приводить до запізнення з

 
 

Цікаве

Загрузка...