WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

жовтянична форма
Дані лабораторних методів обстеження:
26.02.01 Загальний аналіз крові:
НВ-100г/л
Е- 3.49 Т/л
КП - 0.9
Lе- 4.1 Г/л е-0, п- 5%, с - 45%, л- 39%, м- 11%. ШОЕ -10 мм/год
26.02.01 біохімічний аналіз крові
білірубін загальний-265/76 ммоль/л
прямий-247.64 ммоль/л
непрямий - 18.12 ммоль/л
глюкоза -4.75 ммоль/л
сечовина-3.14ммоль/л
креатинін-0.074 ммоль/л
білок - 73.2 г/л
тимолова проба - 10.56
сулемова проба -1.58
АлАТ - 2.95
26.02.01 загальний аналіз сечі
к-сть- 130 мл
колір - темно-жовтий
реакція -слабокисла
Е - 1 -2 в п/з
Lе - 1-2 в п/з
епітелій- плоский невелика к- сть
солі-уратів невел к-сть
цукор не знайдено
білок-0.041г/л
Клінічний діагноз
На підставі отриманих даних:
СКАРГИ
на жовтяницю, відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, зниження апетиту, відразу до їжі, на нудоту, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення сну, підвищення температура тіла до 37.4 -37.7С
Амнезу даного захворювання:
Дату виникнення перших ознак хвороби вказати затрудняється , оскільки початок захворювання поступовий. Захворювання пов'язує із оперативним втручанням (3 місяці тому було проведено екстерпацію матки). Приблизно місяць тому відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, порушення сну, запамороченням.Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, з 19.02.01 - відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, субфебрилітет, 22.02.01. - висипання у вигляді кропивниці, а 24.02.01 -пожовтіння шкіри.
Розладів випорожнень не було.
епідеміологічного анамнезу:
джерелом інфекції можє бути хвора людина з безжовтяничною, субклінічною, інапарантною формою ВГ -Б, здоровий носій інфекції,
механізм і фактори передачі інфекції - парентеральний(переливанні донорської крові та її препаратів,чи через інструменти, забруднені інфікованою кров'ю.)
сприйнятливість організму - висока.Контактів з хворими людьми і тваринами не було. Умови харчування задовільні, в домашніх умовах.
Санітарно-гігієнічних навиків дотримується.
Ектопаразитів не виявлено.
Захворюванню сприяло оперативне втручання та численні парентеральні втручання, що проводились 3 місяці тому.
Даною хворобою хворіє вперше.
Анамнезу життя: В жовтні 2000 року була маткова кровотеча, діагностовано фіброміому матки, з приводу чого в листопаді 2000 року було проведено екстерпацію матки). Контакту з інфекційними хворими не було. Професійних шкідливостей немає. Алергологічний анамнез не обтяжений.
Даних об'єктивного обстеження:
Загальний стан: середньої тяжкості. t- 37. 2. Шкіра і видимі слизові жовтушні. Язик вологий, з білим нальотом. При пальпації живіт м який,
очеревини відємні, перистальтика вислуховується на всьому протязі.
Суглоби: періодично хвора відчуває помірний біль в суглобах, ломоту, але біль не пов'язаний з рухами, рухи у повному обсязі, шкіра над суглобами не змінена, набряків немає.
Випорожнення - сформовані, знебарвлені, без домішок, регулярні,
1 -2 р/д, сеча темна (кольору пива) .
білірубін загальний-265/76 ммоль/л (в нормі - до 20. 5 мкмоль/л)
прямий-247.64 ммоль/л (в нормі - 0.9 -4.3 мкмоль/л)
непрямий - 18.12 ммоль/л (в нормі - 1.2 - 12.0 мкмоль/л)
сечовина-3.14ммоль/л
креатинін-0.074 ммоль/л
тимолова проба - 10.56 ОД (в нормі - 0 - 4 ОД)
АлАТ -2.95 ммоль/л (в нормі - 0.1 - 0.7ммоль/л)
У курованої хворої можна виділити оснрвні симптоми та синдроми:
Жовтяниця, свербіння шкіри, кропивниця, тривалий субфебрилітет, гепатомегалія, гіпербілірубінемія,( за рахунок прямої фракції), уробілінурія ,синдром цитолізу, диспептичний (незначно виражений), артралгічний, астено-вегетативний.
Ці синдроми вкладаються в КЛІНІЧНИЙ ДІАГНОЗ:
Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості..
План обстеження:
- Загальний аналіз крові (зміни гемограми при ВГ проявляються помірною лейкопенією з лімфо- і моноцитозом; ШОЕ нормальна або знижена).
- Загальний аналіз сечі
- Аналіз сечі на уробілін та жовчні пігменти
- Аналіз калу на стеркобілін
- Кал на яйця глистів
- Біохімічний аналіз крові:- вміст білірубіну і його фракцій, визначення активності АлАТ і АсАТ, показника тимолової та сулемової проби, сироваткового альбуміну, активність загальної лактатдегідрогенази
Найчутливішими методами діагностики ВГ можна вважати імуноферментний і радіоімунний. Виявлення з їх допомогою у крові хворого антитіл до вірусу гепатиту А класу lgM (для ретроспективних досліджень - антитіл класу lgG) дозволяє розпізнати гепатит A, HBsAg і анти-HBs, анти-НВс - гепатит В. Такі методи імунологічної діагностики, як реакція преципітації в гелі та імуноелектроосмофорез, також високоспецифічні, але малочутливі, їх використовують переважно з метою виявлення HBsAg у сироватці крові, що вдається лише у 40-60 % хворих на ГВ і вірусоносіїв.
Цінну інформацію про стан гепатобіліарної системи можна одержати за допомогою термографії. При неускладнених ГА і ГВ з перших днів хвороби і впродовж гострого періоду реєструють чотири основні типи термограм: 1) вогнища гіпертермії різної інтенсивності розташовані в правому підребер'ї (інколи одне велике вогнище); 2) гіпертермія в епігастральній ділянці; частіше це одне інтенсивне гомогенне вогнище, яке не поширюється на підребер'я, рідше - група зливних великих вогнищ з нечіткими контурами, які займають все надчерев'я; 3) симетричне розміщення вогнищ гіпертермії в правому і лівому підребер'ях; 4) переважна локалізація вогнищ гіпертермії в лівому підребер'ї, вони різної інтенсивності з нечіткими контурами; праве підребер'я при цьому відносно "холодне". Тип ВГ за етіологією, інтенсивністю жовтяниці та рівень білірубіну в крові не мають впливу на розподіл і формування вогнищ гіпертермії. У хворих на безжовтяничну і субклінічну форми гепатиту термографічна картина така сама, як при жовтяничній формі.
Диференціальний діагноз ВГ
Клінічні особливості гепатитів А та В
Ознаки Гепатит А Гепатит В
Інк Інкубаційний період Короткий (до 45 днів) Довготривалий (3-6 міс)
По Початок Часто гострий, підгострий Поступовий
Пр Прояви початкового періоду Підвищення температури, озноб, катаральні явища Часто артралгії, свербіння шкіри,кропивниця
Тр Тривалістоь початкового періоду Короткий (5-7 днів) Тривалий (більше 2-х тижнів)
На Наростання жовтяниці Швидке Повільне
Са Самопочуття при наростанні жо жовтяниці Швидко покращується Не покращується, посилюється
астенія
П Перебіг хвороби Переважання легких форм Переважання важких і
середньоважких форм
Тр Тривалість жовтяничного

 
 

Цікаве

Загрузка...