WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма - Реферат


Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма
Діагноз:
Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості.
?
паспортна частина:
Прізвище, ім'я, по-батькові : Шевчук Алла Василівна
Рік народження: 1956
Сімейне становище: заміжня
Професія: бухгалтер
Адреса проживання : м. Тернопіль, вул. Репіна 16/43
Дата захворювання: 24.02.01.
Дата і час вступув стаціонар :26.02.01.
Діагноз при направленні. Вірусний гепатит, жовтянична форма,
Діагноз при поступленні. Вірусний гепатит, жовтянична форма, період розпалу.
Клінічний діагноз (основний, ускладнення, супутній).
Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості,
СКАРГИ ХВОРОГО
на жовтяницю, відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, зниження апетиту, відразу до їжі, на нудоту, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення сну, підвищення температура тіла до 37.4 -37.7C
Анамнез даного захворювання:
Дату виникнення перших ознак хвороби вказати затрудняється , оскільки початок захворювання був поступовий. Захворювання пов'язує із оперативним втручанням (3 місяці тому було проведено екстерпацію матки). Приблизно місяць тому відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, порушення сну, запамороченням.Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, з 19.02.01 - відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, субфебрилітет, 22.02.01. - висипання у вигляді кропивниці, а 24.02.01 -пожовтіння шкіри.
Розладів випорожнень не було. Дата госпіталізації - 26.02.01
Попередній діагноз Вірусний гепатит, жовтянична форма,
лабораторні дослідження та лікування до госпіталізації не прводились.
епідеміологічний анамнез
джерелом інфекції можє бути хвора людина з безжовтяничною, субклінічною, інапарантною формоюВГ -В, здоровий носій інфекції,
механізм і фактори передачі інфекції - парентеральний (при переливанні донорської крові та її препаратів,чи через інструменти, забруднені інфікованою кров'ю.
сприйнятливість організму - висока.
Контактів з хворими людьми і тваринами не було.
Умови харчування задовільні, в домашніх умовах.
Санітарно-гігієнічних навиків дотримується.
Ектопаразитів не виявлено.
Захворюванню сприяло оперативне втручання та численні парентеральні втручання, що проводились 3 місяці тому.
Умови життя хворого в останній час задовільні.
Щеплення проводились згідно з календарем щеплень.
Даною хворобою хворіє вперше.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ: Росла і розвивалась в задовільних матеріально- побутових умовах, в фізичному та психологічному розвитку від ровесників не відставала, в дитинстві перенесла кір, вітряну віспу, епідпаротит. ГРЗ хворіє не частіше 2-3 разів на рік. Менструації встановились в 15- річному віці .В жовтні 2000 року була маткова кровотеча, діагностовано фіброміому матки, з приводу чого в листопаді 2000 року було проведено екстерпацію матки. Заміжня, виховує сина ( 11років) Спадкові, венеричні захворювання, туберкульоз в себе та в родичів заперечує. Шкідливі звички заперечує. Контакту з інфекційними хворими протягом останніх 21 дня не було. Професійних шкідливостей немає. Алергологічний анамнез не обтяжений.
Об'єктивне обстеження:
Загальний стан: середньої тяжкості. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя звичайний, будова тіла нормостенічна. Ріст 166см. Вага 57кг. t- 37. 2С
Ширина очних щілин звичайна, реакція зіниць на світло - пряма, співдружня збережені. Мідріаз, анізокорія, диплопія відсутні.Стан акомодації та конвергенції - в нормі. Вуха чисті. Натискування на соскоподібний відросток та козелок - неболючі. Гострота слуху, зір - в нормі. Шкіра і видимі слизові жовтушні. Висипань, виразок, лущень,телеангіектазій, ангіом,запальних процесів на шкірі немає. Вологість шкіри помірна . Еластичність і тургор шкіри збережені. Рубець після апендектомії. Волосяний покрив розвинутий за " жіночим" типом.
Язик вологий, обкладений білим нальотом.
Підшкірна клітковина розвинута помірно. Набряків немає.
Лімфатичні вузли: підборідні, підщелепні, по ходу грудино ключично-сосковидного м'яза, над- і підключичні, аксілярні, пахові, стегнові, підколіні не пальпуються.
М'язи, кістки при пальпації не болючі, без ущільнень,атрофій.
Суглоби.Болючості при пальпації і рухах немає.
Органи дихання. Дихання через ніс вільне. Виділень з носа, кровотеч, болю в проекціях додаткових пазух носа немає. Голос гучний. Пальпація гортані безболісна. Грудна клітка нормостенічна. Змішаний тип дихання з переважанням грудного. Обидві половини грудної клітки приймають участь в акті дихання, частота дихання 18 за 1-хв.
Дихання ритмічне. При пальпації грудної клітки болючості не спостерігається. Голосове тремтіння не змінене. При порівняльній перкусії ясний легеневий звук.
При аускультації легень над симетричними ділянками вислуховується везикулярне дихання. Шум тертя плеври не вислуховується.
Органи кровообігу. Пульс на обох променевих артеріях 74уд./хв., ритмічний задовільного наповнення і напруження. Артеріальний тиск на плечовій артерії 120/80мм рт ст. Верхівковий поштовх виявляється при пальпації у 5 міжребер'ї на 2,0см. досередини від середньоключичної лінії, площею 2см, помірної сили, резистентний. Межі відносної серцевої тупості:
Права - в IV міжребер'ї на 1см назовні від правого краю грудини
Ліва - вV міжребер'ї на 1см. назовні від mediaclavicularis sinistra.
Верхня - верхній край III ребра по L. Parasternalis sinistra.
Межі абсолютної серцевої тупості.
Права - По лівому краю грудини в IV міжребер'ї.
Ліва - на 1см досередини по L. Mediaclavicularis sinistra в Vміжребер'ї.
Верхня - верхній край IV ребра по L. Parasternalis sinistra.
Тони серця гучні. , ритмічні. Пульс 74 уд./хв., ритмічний, помірного наповнення і напруження. АТ 12080 мм.рт.ст.
Шлунково - кишковий тракт.
Рот відкриває вільно. Запах з рота звичайний.Слизова порожнини ротоглотки жовтушна, без виразкувань. Язик обкладений білою осугою, тремор, дискінезія, відбитки зубів, виразок немає. Мигдалики нормального забарвлення та величини, без нальоту. Ковтання вільне. Є нудота. При пальпації живіт м який, незначно болючий в правому підребер'ї.
Метеоризм, закрепи, проноси не спостерігаються. Симптоми подразненя очеревини від'ємні, перистальтика вислуховується на всьму протязі. Випорожнення - сформовані, знебарвлені, без домішок, регулярні, 1 -2 р/д
ЕНДОКРИННА СИСТЕМА
Щитовидна залоза не пальпується.
СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА:
Нирки не пальпуються.
Симптом Пастернацького від'ємний з обох боків.
Сечопуск вільний, не болючий, 6-7 разів надобу, вночі відсутній.
Сеча темна (кольору пива).
НЕРВОВА СИСТЕМА
Орієнтація в часі і просторі збережена. Контакт добрий. Парезів, паралічів, ?удом немає. Патологічних рефлексів не виявлено.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ - Вірусний гепатит,

 
 

Цікаве

Загрузка...