WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК. - Реферат

Історія хвороби: ІХС, стенокардія напруги ІІІ ФК. - Реферат

"Диагностика кардиологических заболеваний": справочное пособие/ В.В.Горбачёв и др./ Минск.: Вышейшая школа, 1990. - 301с., а також "Спутник кардиолога"/ под ред.К.Ю.Юлдашева/ Ташкент: Медицина,1979 - 343с.))
2. Гострий ексудативний перикардит
часто перегігає з певною компресією серця. Швидке накопичення випоту супроводжується задишкою, тахікардією, розширенням яремних вен, які не спадаються на вдосі, ціанозом, інколи тимчасовими втратами свідомості. Площа серцевої тупості збільшена. Верхівковий поштовх не визначається, тони приглушені, шум тертя перикарду відсутній. На ЕКГ при значному випоті виявляють зниження вольтажу, підйом сегменту ST, часто з супутньою інверсією зубця T, а іноді із так званою електричною альтернацією (кожний 2-й, 3-й, 4-й комплекс QRS дещо відрізняється по формі від решти комплексів). Рентгенологічно в гострій фазі перикардиту при швидкому накопиченні рідини, не зважаючи на виражені клінічні симптоми, серце може бути мало збільшене. Однак частіше тінь серця різко збільшується, його лівий контур може ніби випрямитись. Іноді серце набуває трикутної форми. Надійним методом діагностики є ЕхоКГ. ((використано "Клиническая кардиология"/ Сумароков А.В., Моисеев В.С./ М.:"Универсум Паблишинг", 1996 - 238с.))
3. Констриктивний перикардит
виникає в зв'язку з різними причинами: інфекційні фактори (туберкульоз, бактерійні і вірусні інфекції), уремія, системні захворювання (системний черпвоний вовчак), ревматоїдний артрит. Може розвинутися після операції на серці, променевої терапії різних захворювань, в результаті проникаючої травми грудної клітки. Основний клінічний симптом - застій у великому колі кровообігу. Практично у всіх хворих є розширення шийних вен, збільшення печінки з асцитом і периферичними набряками. Хворі скаржаться на задишку, втомлюваність, слабість. Ортопное зустрічається рідко. Дослідження серця не виявляє патологічних пульсацій. Рентгенологічно - розміри серця нормальні або навіть зменшені. Важливою ознакою є кальцифікація перикарда. ЕКГ змінена в усіх хворих - миготлива аритмія, ознаки перенавантаження лівого передсердя, вольтаж знижений, глибокий і широкий зубець Q. ЕхоКГ - два самостійних ехосигнали, що відповідають вісцеральному і парієтальному листкам перикарду4, обмеження рухомості задньої стінки лівого шлуночка, швидкий ранній діастолічний рух задньої стінки лівого шлуночка. Важливими ознаками також є гепатомегалія, асцит із підвищенням венозного тиску (більше 250 мм вод ст). ((використано "Клиническая кардиология"/ Сумароков А.В., Моисеев В.С./ М.:"Универсум Паблишинг", 1996 - 238с.))
4. Недостатність двостулкового (мітрального) клапана
Незначна мітральна недостатність не порушує працездатності хворих, одиничним симптомом є систолічний шум на верхівці. Однак при значних фізичних навантаженнях з'являються задишка, серцебиття, відчуття тиснення у ділянці серця. Ревматичні атаки, інфекційні захворювання можуть порушити компенсацію вади. З'являються скарги на задишку, тахікардію, відчуття важкості у правому підребер'ї, кашель, набряки на ногах. У хворих з'являються акроціаноз, набухання яремних вен, верхівковий поштовх зміщений вліво, підсилений, припіднімаючий, резистентний.
При перкусії серця - зміщення його границь вверх і вліво за рахунок збільшення лівого передсердя і лівого шлуночка. При гіпертрофії правого шлуночка границі зміщаються і вправо. Аускультативно - І тон на верхівці ослаблений, при підвищенні тиску в малому колі кровообігу з'являється акцент ІІ тону над аортою. Найхарактерніша ознака - систолічний шум на верхівці, який викликається зворотним током крові. Рентгенологічно - збільшення лівого передсердя; лівий контур серця зглажений за рахунок випинання вушка лівого передсердя.
Х. Клінічний діагноз
Принципи лікування і профілактики
1.Режим - палатний .
2.Дієта - №10с. за Певзнером
3.Медикаментозне лікування :
-----загальне :
Для лкування хворих з ІХС призначають антиангінальні засоби ,які усвають невідповідність між потребою міокарда в кисні та доставкою його до нього ,а також вони купують приступи стенокардії .Розрізняють слідуючі 3 основних групи антиангінальних засобів :
- нітрати і нітратоподібні середники ,терапія ,якими є основною для зняття приступів стенокардії ;
- бета-адреноблокатори ;
- антагоністи Са 2+.
У хворих з I ФК медикаментозна антиангінальна терапія ,як правило не проводиться .Лікування спямовано на нормалізаціюрежима праці , побута ,усунення психоемоційного стреса ,антиатерогенна дієта , метаболічна терапія,усунення факторів ризику .при появі приступів стенокардії призначається нітрогліцерин під язик .
У хворих з II ФК хворому крім вище перерахованих засобів призначають I ступінь антиангінальної терапії (тоб то монотерапію одним з трьох груп антиангінальних препаратів) .Її призначають на один тиждень в оптимальних дозах ,а при відсутності ефектупереходять на II ступінь (лікування двома препаратами з двох груп ) . При звичайному стані хвого курс профілактичного лікування у вигляді монотерапії по 1,5 - 2 міс. 2 рази на рік ; у період ремісії перерви в лікуванні ,які можуть бути місяцями .
Якщо у хворих є III ФК то лікування починають з II ступіні .При відсутності ефекту переходять на III ступінь - комбінацію трьома засобами з трьох груп .До цих препаратів можна додавати антиагреганти .Замість -адреноблокаторів можна використовувати корватон .При стійкому поліпшенні дози препаратів зменшують ;надалі постійна монотерапія (I-й ступінь ) ,переви в лікуванні практично не повинно бути .
Лікування хворих з IV ФК починають одразу з III ступеня антиангінозної терапії ,так як у хворих з III ФК ,але ,крім того, проводять лікування ХНК, використовуючи антикоагулянти та антиагреганти .У період ослаблення больового синдрому можливий перехід на другий ступінь (прийом ліків постійний ).
Найкращою групою препаратів для лікування гіпертензивних хворих із стенокардією є -адреноблокатори .Вони не тільки знижують АТ ,але але зменшують потребу мокарду в кисні .Антагоністи Са2+ ,що не викликають стенокардії (верапаміл ,дилтіазем ,амлодипін , лацидипін ) також придатні для цих хворих .Діуретики хворим із стенокардією слід призначати лише при наявності набряків або інших ознак затримки рідини в організмі .Ацетилсаліцилова кислота в дозі 75мг. На добу знижує ризик ІМ у хворих із артеріальною гіпертензією на 36% ,однак її призначення потребує ефективного контролю АТ
-----лікування данного хворого :
Так як у данного хворого є ІХС ,стабільна стенокардія напруження III ФК ,підвищенний рівень холестерину в сироватці ,йому потрібно призначити II-й ступінь терапії ,а також прийом гіпохолестиринемічних засобів .
1. Rp.:Tab. Nitrosorbidi 0,01g №20
D.S.По 2 таблетки 6 разів на добу .
#
2. Rp.: Tab. Anaprilini 0,01g №20
D.S.По 2 таблетки 3 рази на добу .
#
3. Rp.: Tab. Aspirini 0,01g №20
D.S.По 1 таблетці 1 раз на добу .
#
4. Rp.: Tab. Acidi nicotinici 0,05g №20
D.S.По 1 таблетці 1 раз в день після їди .
4.Фізіотерапевтичне лікування ,ЛФК .
- електрофорез лікарськими речовинами (1% р-ом нікотинової кислоти)
1 процедура -10-20 хвилин ,курс лікування 15 процедур
сила тока 3-7мА .
- ЛФК : -ходьба
-дихальні вправи
-
5.Санаторно-курортне лікування :

 
 

Цікаве

Загрузка...