WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

грудної клітки.
7. Реакція Вассермана.
8. УЗД
9. Консультація xірурга
10. Консультація стоматолога
РЕЗУЛЬТАТИ ДОДАТКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ІНТЕРПРИТАЦІЯ
1.Загальний аналіз крові.
Еритроцити 4.5 х 1012/л
Гемоглобін 100 г/л
Колірний показник 0.9
Лейкоцити 12.7x 109/л паличкоядерні - 5%; сегментоядерні - 42%;
еозинофіли - 1%; лімфоцити - 45%; моноцити - 7% ШОЕ 17 мм/год
Заключення: Помірний лейкоцитоз з незначним зсувом лейкформули вліво ,незначно підвищене ШОЕ
2. Біохімічний аналіз крові.
Глюкоза 4.78 ммоль/л
Білок 68.0 г/л
Сечовина 4.16 ммоль/л
Креатинін 0.0432ммоль/л
АсАТ 0.498
АлАТ 0.830
Білірубін 18.42 мкмоль/л(заг.)
Непрямий - 8.12мкмоль/л
Прямий - 10.3мкмоль/л
Заключення:
Гіпербілірубінемія, за рахунок прямої фракції
Загальний аналіз сечі
кількість 80 мл
питома вага 1016
прозорість прозора
реакція слабо кисла
білок не виявлено
мікроскопія осаду: епітелій плоский 0 - 2 в п/з
лейкоцити 1 -2 в п/з
4.Аналіз калу на яйця глистів.
Яйця глистів не виявлені.
5.Шкребок на ентеробіоз.
Гостриків не виявлено
6. Рентгенографія органів грудної клітки.
Зміни прозорості легеневих полів, інфільтратів не виявлено. Корені структурні, Реберно-діафрагмальні синуси вільні. Тінь серця в нормі.
7. Реакція Вассермана.
Від'ємна.
8. УЗД Печінка нормальних розмірів, паренхіма однорідної структури, ехогенність однорідна. Жовчний міхур видовжений, стінка потовщена.
Підшлункова залоза зернистої структури, звичайних розмірів. Нирки в типових місцях, контури рівні. Сечовий міхур без змін
Консультація xірурга
Хірургічної патології не виявлено.
Консультація стоматолога:
Карієс 1-2 малих кутніх зубів зліва знизу
ЗАКЛЮЧНИЙ (КЛІНІЧНИЙ) ДІАГНОЗ.
Беручи до уваги скарги: на часті болі, тупого характеру у правій підреберній та епігастральній ділянці, що посилюються після погрішності в дієті, особливо після прийому жареної і жирної їжі і проходять після прийому 1-2 таблеток ношпи та прикладання на ділянку правого підребер'я грілки, нудоту; інколи блювоту, пожовтіння шкіри ,гіркий присмак в роті, зниження апетиту; загальну слабкість; тривале (протягом 3 місяців) підвищення температури до субфебрильних величин ( 37.1 - 37.4С).
анамнестичні дані: хворіє з 1997 року, коли у Бучацькій ЦРЛ дівчинці вперше діагностовано : дискінезія жовчевивідних шляхів. З тих пір періодично, 2-3 рази на рік, лікується стаціонарно, оскільки спостерігається сезонність захворювання - загострення в осінньо- весняний період. Частіше загострення починається після погрішностей в дієті. Тривають такі загострення 3-4 тижні.
Дане загострення почалось 10.03 2001 р. з появи болі у правій підреберній та епігастральній ділянці, нудоти; кількаразової блювоти, втрати апетиту; Початок захворювання батьки пов'язують з тим, що напередодні дівчинка вживала жирну та жарену їжу. Приблизно 2 тижні тому батьки помітили пожовтіння шкіри. До звернення в лікарню дитину лікували теплом ( грілка на праве підребер'я), ношпою.15.03. батьки з дитиною звернулись в обласну дитячу лікарню та дівчинка була госпіталізована.
дані об'єктивного обстеження
Склери, шкіра та видимі слизові - субіктеричні, наявні поодинокі телеангіектазії на кистях та обличчі. Відмічається блідість носогубного трикутника. Язик рожевого кольору, з білим нальотом
При поверхневій пальпації живіт м'який, помірно болючий у правому під ребер'ї та в епігастрії Печінка пальпується в правій підреберній ділянці. Нижній край її виступає з-під реберної дуги по правій середньоключичній лінії на 2 см, м'який, рівний, еластичний, помірно чутливий при пальпації. Жовчний міхур не пальпується.
Симптоми Кера, Мерфі, Мюсі - Георгієвського, Ортнера, - позитивні справа.
А також, врахувавши зміни, виявлені при додаткових обстеженнях:
.
Загальний аналіз крові.
Помірний лейкоцитоз з незначним зсувом лейкформули вліво ,незначно підвищене ШОЕ
Біохімічний аналіз крові:
Гіпербілірубінемія, за рахунок прямої фракції
Даних УЗД:
Печінка нормальних розмірів, паренхіма однорідної структури, ехогенність однорідна. Жовчний міхур видовжений, стінка потовщена.
Підшлункова залоза зернистої структури, звичайних розмірів. Нирки в типових місцях, контури рівні. Сечовий міхур без змін
Консультація xірурга
Хірургічної патології не виявлено.
Консультація стоматолога:
Карієс 1-2 малих кутніх зубів зліва знизу
Отже, можна виділити такі основні синдроми: больовий ,диспептичний , інтоксикаційний
Курованій хворій можнадіагностувати:
ХРОНІЧНИЙ ХОЛЕЦИСТОХОЛАНГІТ, НЕВИЗНАЧЕНОЇ ЕТІОЛОГІЇ, РЕЦИДИВУЮЧИЙ ПЕРЕБІГ,ФАЗА ЗАГОСТРЕННЯ.
Лікування:
При загостренні хронічного холецистохолангіту варто дотримуватись ліжкового режиму, протягом 5 -7 днів. Надалі руховий режим швидко розширюють ( протягом 2- 4 тижнів) Б коли вже дозволено ігри ,але без елементів змагань.
Лікувальне харчування повинно включати всі необхідні інгредієнти для нормального росту та розвитку дитини. В період загострення їжа повинна бути термічно, хімічно та механічно щадна, гіпоалергічна, з виключенням жирного, жареного, прянощів, копченостів, консерв, шоколаду, кави, цитрусових а проміжки між прийомами їжі - 4години.
Найбільш ефективним і нешкідливим терапевтичним засобом для боротьби із застоєм жовчі є дуоденальні дренажі ( сліпі зондування, тюбажі). Вони сприяють зняттю спазму гладкої мускулатури жовчного міхура та жовчних шляхів, усуненню застою жовчі та видаленню запальних елементів, покращенню обмінних процесів у печінці, оптималізації роботи кишечника. Покращуючи відтік жовчі в кишечник ми не тільки поліпшуєм функцію гепатобіліарної системи, але й одночасно при цьому покращуються процеси мембранного і порожнинного травлення.
Методика: Дитина випиває певну кількість речовини( сорбіт, ксиліт), розчиненої в 50 - 200 мл гарячої маломінералізованої води, лягає на правий бік з грілкою в ділянці печінки,на 30 - 90 хв, після чого - легка зарядка і сніданок. Дана процедура сприяє посиленому виділенню жовчі в кишківник, одночасно із жовчю видаляється слиз, лейкоцити, мікроби, що в свою чергу веде до зменшення запального процесу в жовчевивідних шляхах. ..
Кращим варіантом вважають чергування різних за характером тюбажів( з ксилітом, змінеральними водами( Слов'янська, Лужанська№2,Березовська,тощо), з "рідким салатом", соками)
З цією метою можна також використовувати відвари лікарських трав( безсмертник, кукурудзяні рильця, плоди шипшини), холосас, холензим, аллохол, ліобіл
Антибактерійна терапія призначається лише у випадках значно виражених запальних змін( карбеніцилін, ампіцилін, гентаміцин).
Такі хворі підлягають диспансерному спостереженню в гастроентеролога, санаторно-курортному лікуванню( лише в період ремісії) в профільних санаторіях (Моршин, Трускавець, Східниця, Карлові Вари Березовськ, Желєзноводськ, тощо).
ЩОДЕННИКИ
t 37.3?С
ЧСС 96/хв
ЧД 26/хв
АТ 110/70 мм рт.ст.
Хвора скаржиться на

 
 

Цікаве

Загрузка...