WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

симетричні. Міжреберні проміжки помірно виражені, ребра займають горизонтальне положення. Нормостенічна тілобудова.
При динамічному огляді дихальні рухи на симетричних ділянках грудної клітки рівномірні. Допоміжні м'язи не приймають участі в акті дихання. Змішаний тип дихання. ЧД 26/хв. Дихання ритмічне.
При пальпації лобні і гайморові пазухи не болючі. Кістки грудної клітки не деформовані. Міжреберні проміжки не болючі. Голосове тремтіння збережене, рівномірне з обох сторін. Півобвід грудної клітки 11 см. Шум тертя плеври пальпаторно не визначається.
При порівняльній перкусії грудної клітки визначається ясний легеневий звук на всьому протязі легеневої тканини.
Топографічна перкусія легень. Межі нижнього краю легень:
Права ліва
середньоключична лінія VІ ребро На рівні ІV ребра опускається вниз
середньоаксілярна лінія ІX ребро VІІІ ребро
лопаткова лінія Х ребро Х ребро
При хребцева лінія Остистий відросток ХІ грудного хребця остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижнього краю легень по правій середньоключичній лінії 3 см, по середньолопаткових- 3 см.
Верхівки виступають над ключицями спереду на 2 см, ззаду знаходяться на рівні остистого відростка VІІ шийного хребця. Ширина полів Креніга 4 см.
Аускультація. Вислуховується везикулярне дихання на всьому протязі легеневої тканини. Хрипи, шуму тертя плеври і крипітації вислухати не вдалося. Бронхофонія не змінена.
Травна система. Слизова оболонка ротової порожнини субіктерична, чиста, без нашарувань. Запах з ротової порожнини відсутній. При огляді у вертикальному та горизонтальному положеннях живіт округлої форми. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання. Видима перестальтика відсутня. При поверхневій пальпації живіт м'який, помірно болючий управому підребер'ї та в епігастрії, м'язи передньої черевної стінки не розходяться, гриж немає, симптом Щоткіна-Блюмберга негативний.
При глибокій, методичній, ковзній пальпації за Образцовим - Стражеско сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді м'яко-еластично циліндричного тяжа з гладкою поверхнею, діаметром 2 см, не болюча, помірно-рухома, не бурчить. Сліпа кишка пальпується у правій здухвинній ділянці у вигляді м'якого рухомого циліндра товщиною 0,5 см з гладкою поверхнею, злегка чутлива, помірно рухома, бурчить. Червоподібний відросток пропальпувати не вдалося. Висхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м'яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Нисхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м'яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Поперечно-ободова пальпується в епігастральній ділянці у вигляді дугоподібного поперечного циліндра помірної щільності товщиною 2 см, який вільно рухається, не болить, не бурчить. Велику кривизну шлунка пропальпувати не вдалося.
Симптом Менделя негативний.
Печінка пальпується в правій підреберній ділянці. Нижній край виступає з-під реберної дуги по правій середньоключичній лінії на 2 см, м'який, рівний, еластичний, помірно чутливий при пальпації.
Жовчний міхур не пальпується.Симптоми Кера, Мерфі, Мюсі - Георгієвського, Ортнера, - позитивні справа.
Селезінку та підшлункову залозу пропальпувати не вдалося. Симптом Мейо-Робсона негативний. Ознак та симптомів наявності вільної рідини в черевній порожнині не виявлено. Перистальтика аускультативно помірної сили, ритмічна, над усією поверхнею живота. Випорожнення один раз на добу, кал оформлений, без патологічних домішок.
Сечовидільна система. Набряки відсутні. Поперекова ділянка не болюча, без випинань, не пастозна. Нирки в горизонтальному і вертикальному положенні, сечовий міхур не пальпуються. Симптом Пастернацького від'ємний з обох боків. Сечопуск 5-6 разів на добу, не болючий. Сеча солом'яного кольору, прозора. Ніктурія не спостерігається.
Ендокринна система. Вираз обличчя звичайний. , передня поверхня шиї не потовщена, не деформована, щитовидна залоза не пальпується.
Нервова система. Свідомість ясна. Розвиток вищої нервової діяльності відповідає віку. Інтелект нормальний. Емоційна настроєність хворої позитивна. Сон збережений. Дитина легко контактує. Реакція зіниць на світло пряма і співдружня , розміри зіниць одинакові.і. Координація рухів збережена. Больова, тактильна, температурна, вібраційна чутливість збережені. Дослідження вегетативної нервової системи. Дермографізм: смуги червоного кольору, шириною 0,5 см, які не виступають над поверхнею шкіри, не супроводжуються відчуттям болю чи свербіння, з'являються через 20 секунд і зникають через 3 хв. Піломоторний рефлекс, рефлексДаньїні-Ашера збережені.
Попередній діагноз.
Беручи до уваги скарги: на часті болі, тупого характеру у правій підреберній та епігастральній ділянці, що посилюються після погрішності в дієті, особливо після прийому жареної і жирної їжі і проходять після прийому 1-2 таблеток ношпи та прикладання на ділянку правого підребер'я грілки, нудоту; інколи блювоту, пожовтіння шкіри ,гіркий присмак в роті, зниження апетиту; загальну слабкість; тривале (протягом 3 місяців) підвищення температури до субфебрильних величин ( 37.1 - 37.4С).
анамнестичні дані: хворіє з 1997 року, коли у Бучацькій ЦРЛ дівчинці вперше діагностовано : дискінезія жовчевивідних шляхів. З тих пір періодично, 2-3 рази на рік, лікується стаціонарно, оскільки спостерігається сезонність захворювання - загострення в осінньо- весняний період. Частіше загострення починається після погрішностей в дієті. Тривають такі загострення 3-4 тижні.
Дане загострення почалось 10.03 2001 р. з появи болі у правій підреберній та епігастральній ділянці, нудоти; кількаразової блювоти, втрати апетиту; Початок захворювання батьки пов'язують з тим, що напередодні дівчинка вживала жирну та жарену їжу. Приблизно 2 тижні тому батьки помітили пожовтіння шкіри. До звернення в лікарню дитину лікували теплом ( грілка на праве підребер'я), ношпою.15.03. батьки з дитиною звернулись в обласну дитячу лікарню та дівчинка була госпіталізована.
дані об'єктивного обстеження:;
Склери, шкіра та видимі слизові - субіктеричні, наявні поодинокі телеангіектазії на кистях та обличчі. Відмічається блідість носогубного трикутника. Язик рожевого кольору, з білим нальотом
При поверхневій пальпації живіт м'який, помірно болючий у правому під ребер'ї та в епігастрії Печінка пальпується в правій підреберній ділянці. Нижній край її виступає з-під реберної дуги по правій середньоключичній лінії на 2 см, м'який, рівний, еластичний,помірно чутливий при пальпації. Жовчний міхур не пальпується.
Симптоми Кера, Мерфі, Мюсі - Георгієвського, Ортнера, - позитивні справа.
можна запідозрити ураження травної системи, виділити такі основні синдроми: больовий ,диспептичний , інтоксикаційний
ПЛАН ОБСТЕЖЕННЯ
1. Загальний аналіз крові.
2. Біохімічний аналіз крові.
3. Загальний аналіз сечі.
4. Аналіз калу на яйця глистів.
5. Шкребок на ентеробіоз.
6. Рентгенографія органів

 
 

Цікаве

Загрузка...