WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

апетиту ,відразу до їжі відмічає під час загострень хвороби. Турбує нудота ,часті болі, тупого характеру у правій підреберній та епігастральній ділянці, що посилюються після погрішності в дієті, особливо після прийому жареної і жирної їжі і проходять після прийому 1-2 таблеток ношпи та прикладання на ділянку правого підреьер'я грілки,. Печії та здуття, живота, якісних та кількісних змін калу не спостерігається.
Сечовидільна система.
Болі в попереку не турбують. Набряків, болючості і змін частоти сечопуску батьки не помічали. Сечопуск неболючий. Про нічне нетримання сечі не повідомляли.
Ендокринна система.
На порушення сну, підвищену збудливість, серцебиття, утруднене дихання і ковтання, підвищену пітливість, спрагу, частий сечопуск, свербіж в геніталіях, болі в кістках, відставання у фізичному та психомоторному розвитку скарг не було.
Нервова система.
Вважає себе помірно спокійною та врівноваженою. Настрій переважно веселий. Сон нормальний, засинає легко. Головні болі спорадичні. Пам'ять в нормі. Мова без порушень. На погані зір, слух, нюх, смак, чутливість не скаржиться. Парезів, паралічів, м'язової слабкості, судом, порушеннь координації не було. Болі м'язах, кістках, суглобах, слабість, заніміння та інші парестезії не відмічала.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ /STATUS PRAESENS OBJECTIVUS/.
Загальний огляд.
Стан хворої середньої важкості. Свідомість ясна. Поведінка при обстеженні адекватна. Положення в ліжку активне. Тілобудова за нормостенічним типом, частини тіла симетричні, пропорційні.
Оцінка антропометричних даних.
Показник У хворого Норма Відхилення
в абс. знач. Відхилення
в %
Маса
Зріст
Обвід голови
Обвід грудей
Індекс Чулицької
(вгодованості)
Індекс фізичного розвитку
23 кг
123 см
50 см
58 см
6 см
23/24=92%
1 см
24 кг
120 см
51 см
58 см
6 см
100%
1-3 см
-1 кг
3 см
-1 см
-0
-
-
-
-
4,3
2,5
1,5
-
-
-
-
-
Фізичний розвиток дитини, згідно емпіричних формул, гармонійний, відповідає фізіологічним нормам для даного віку.
Шкірні покриви і слизові оболонки.
Шкіра, склери та видимі слизові оболонки субіктеричні, шкіра чиста, без висипань, за виключенням поодиноких телеангіектазій( " судинних зірочок") на тильній поверхні кистей та на обличчі, на дотик шкіра оксамитова, еластичність збережена, вологість помірна, на симетричних ділянках температура одинакова. Відмічається блідість носогубного трикутника. Дермографізм: смуги червоного кольору, шириною 0,5 см, які не виступають над поверхнею шкіри, не супроводжуються відчуттям болю чи свербіння, з'являються через 20 секунд і зникають через 3 хв. При пробі Кончаловського з'явилось 9 петехій. Больова, тактильна, температурна чутливість шкіри збережені. Слизова ясен, внутрішньої поверхні щік, твердого і м'якого піднебінь, губ субіктерична, волога, чиста. Язик рожевого кольору, з білим нальотом, вологий, дифузного рель'єфу, з дифузно-одноманітним вираженням сосочків. Кон'юнктива очей субіктерична, не набрякла, склери прозорі, судини помірно ін'єковані. Волосся русяве, блискуче, не ламке, звичайної товщини, дифузно поширене. Нігті блідо-рожевого кольору, нігтьові пластинки тверді, овальної форми з заокругленим вільним краєм, вкраплень і нашарувань немає, не ламкі.
Підшкірна клітковина рівномірно поширена на симетричних ділянках. Товщина складки на рівні пупка 1,5 см, по краях від грудини-1 см, під кутами лопаток-1,0 см, по середині внутрішньо-задньої поверхні плеча-1 см, по середині внутрішньо-задньої поверхні стегна-1,5 см, не болюча, без ущільнень і підшкірної емфіземи. Набряків на передній поверхні гомілок, внизу живота, в крижовій ділянці не виявлено. Тургор м'яких тканин нормальний.
Лімфатична система. Задня стінка глотки блідо-рожева, чиста. Мигдалики не виступають з-за дужок, поверхня без нашарувань, не кровить. Пальпуються підщелепні, задньо-шийні, пахвові, пахвинні лімфатичні вузли, у вигляді округлих утворів розміром 0,5 х 0,5 см, м'якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі, шкіра над ними не змінена.
М'язова система. М'язи симетричні, середнього ступеня розвитку, тонус збережений, м'язова сила достатня, рухи збережені в повному об'ємі. При пальпації м'язи не болючі.
Кістково-суглобова система. Обвід голови 50 см, відповідає віковій нормі. Голова мезоцефалічної форми. Кістки черепа тверді, шви сформовані. У дитини є 28 зубів всі здорові.
7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7
7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7
Грудна клітка циліндричної форми, нормостенічної будови, епігастральний кут близько 90. Передньо-задній розмір - 40 см, поперечний - 35 см. Спина звичайної форми. Лордози, кіфози виражені помірно в типових місцях. Кістки тазу, кінцівок пропорційно розвинені, не деформовані, при пальпації не болючі. Суглоби звичайної форми, при пальпації не болючі, активні і пасивні рухи збережені в повному об'ємі, шкіра і навколишні тканини не змінені. Випоту в суглобах немає.
Серцево-судинна система.
Пальпація. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї по лівій середньоключичній лінії. Площа верхівкового поштовху складає 2 х 2см, помірної сили, помірної висоти, резистентний, позитивний. Котяче муркотіння відсутнє. Пульс синхронний, ритмічний, помірно напружений, задовільного наповнення, доброї величини і форми. При видосі частота пульсу не змінюється. Частота пульсу 96/хв. Число коливань суднної стінки на одне скорочення серця - 1. Пульс вислуховується і пальпується на усіх основних артеріях(сонних, скроневих, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньогомілкових, на тильній стороні стопи). Артеріальний тиск на плечових та стегнових симетричних артеріях одинаковий, 100/65 мм рт ст
Перкусія серця. Межі серцевої тупості:
Відносна Абсолютна
Фактичні дані належні дані фактичні дані належні дані
Права На 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, у V міжребер'ї на 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, у V міжребер'ї ліва стернальна лінія, V міжребер'я На лівй стернальній лінії, у V міжребер'ї
Ліва
По лівій середньоключичній лінії, V міжребер'я на 0,5 см назовні або по лівій середньоключичній лінії на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії, V міжребер"я на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії, V міжребер"я
Верхня верхній край ІІІ ребра Верхній край ІІІ ребра ІІІ міжребер'я ІІІ міжребер'я
Поперечник відносної тупості серця 10 см, абсолютної - 5 см.
При аускультації діяльність серця ритмічна, тони звучні, чисті, ЧСС 96/хв. Перший тон краще вислуховується на верхівці, другий - на основі. Функціональні,органічні та позасерцеві шуми (шум тертя перикарда, плевро-перикардіальний шум) не вислуховуються.
Дихальна система. Ціаноз носогубного трикутника не відмічається. Носове дихання не утруднене. Виділення з носа відсутні. Голос дзвінкий. Кашель відсутній.
При статичному огляді грудна клітка циліндричної форми, обидві половини

 
 

Цікаве

Загрузка...