WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення. - Реферат


Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт, невизначеної етіології, рецидивуючий перебіг,фаза загострення.

Синдромальний діагноз: СИНДРОМ УРАЖЕННЯ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ.
Клінічний діагноз :
ХРОНІЧНИЙ ХОЛЕЦИСТОХОЛАНГІТ, НЕВИЗНАЧЕНОЇ ЕТІОЛОГІЇ, РЕЦИДИВУЮЧИЙ ПЕРЕБІГ,ФАЗА ЗАГОСТРЕННЯ.
КУРАТОР : студент ІІІ курсу 14 групи

Оцінка за написання
Початок курації Оцінка за захист
Закінчення курації
Тернопіль -2001
Загальні відомості про хвору дитину (praefatio).
Прізвище, ім'я, по-батькові: ...
Вік дитини 6 років.
Дата і місце народження. 14.02.1995., с. Зубрець Бучацького району
Дані про батьків. Мати - Атаманюк Віра Іванівна, 29р., техпрацівниця
Батько- Атаманюк Михайло Вікторович.31рік, шофер.
Дитячий заклад, що відвівує дитина - середня школа в с. Зубрець
Під наглядом якого лікувального закладу перебувала дитина - Бучацька ЦРЛ
Дата поступлення в клініку. 15.03.2001р.
Скарги хворого (molestia aegroti).
При поступленні пред'являла скарги на часті болі, тупого характеру у правій підреберній та епігастральній ділянці, що посилюються після погрішності в дієті, особливо після прийому жареної і жирної їжі і проходять після прийому 1-2 таблеток ношпи та прикладання на ділянку правого підреьер'я грілки, нудоту; інколи блювоту, пожовтіння шкіри, гіркий присмак в роті, зниження апетиту; загальну слабкість; тривале (протягом 3 місяців) підвищення температури до субфебрильних величин ( 37.1 - 37.4С).
Анамнез захворювання (anamnesis morbi).
Хворіє з 1997 року, коли у Бучацькій ЦРЛ вперше дівчинці було діагностовано: дискінезія жовчевивідних шляхів. З тих пір періодично, 2-3 рази на рік, лікується стаціонарно, оскільки спостерігається сезонність захворювання - загострення в осінньо- весняний період. Частіше загострення починається після погрішностей в дієті. Тривають такі загострення 3-4 тижні.
Дане загострення почалось 10.03 2001 р. з появи болі у правій підреберній та епігастральній ділянці, нудоти; кількаразової блювоти, втрати апетиту; Початок захворювання батьки пов'язують з тим, що напередодні дівчинка вживала жирну та жарену їжу. Приблизно 2 тижні тому батьки помітили пожовтіння шкіри. До звернення в лікарню дитину лікували теплом ( грілка), ношпою.
15.03. батьки з дитиною звернулись в обласну дитячу лікарню та дівчинка була госпіталізована.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ /ANAMNESIS VITAE/.
Перша дитина в сім'ї від першої доношеної вагітності, перших пологів. На час вагітності мати мала 21 рік. Вагітність і пологи протікали без ускладнень. Умови праці і побуту вагітної були задовільними. Шкідливі звички заперечує. Знаходилась під спостереженням в жіночій консультації. Допологові патронажі проводилися. Пологи термінові, проходили без ускладнень. Дитина народилась доношеною, без ознак асфіксії. Оцінка за шкалою Апгар - 9 балів на 1 і 5 хвилині. Маса при народженні 4100 г, довжина тіла-54 см. Закричала відразу; до грудей прикладена через 2 год після народження ссала активно. Пупковий залишок відпав на 4-ту добу, ранка загоїлась на 6-ту добу. На 7-му добу дитина була виписана додому. Втрата маси тіла в перший тиждень становила 100 г. В період новонародженості дитина не хворіла. Після народження дитина перебувала на природному грудному вигодовуванні до 1 року 8 місяців. Термін введення прикормів та фізіологічних додатків відповідає нормам раціонального харчування. Перед початком даного захворювання харчування було раціональним, в домашніх умовах 4 рази на добу. Невиносимості до певних продуктів не відмічає.
В 1997 році перенесла вітряну віспу, в 1998 - кір.
Фізичний розвиток у відповідні вікові періоди відповідав фізіологічним нормам для даного віку.
Психомоторний розвиток. Головку почала фіксувати в 3 місяці, сідати - в 5 місяців, повзати - в 7 місяців, стояти - в 9 місяців, подальший розвиток рухової функції відповідає фізіологічним нормам для відповідного віку.
Розвиток мови: гуликати почала в 2 місяці, вимовляти склади в 8 місяців, слова в 13 місяців, в даний час характер мови, запас слів відповідають віку.
Матір почала впізнавати в 5 місяців, погляд фіксувати на третій тиждень, посміхатися в 3 місяці, реагувати на звуки та іграшки в 4 місяці. В школі вчиться добре, навчання дається легко.
Профілактичні щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, кашлюка, дифтерії, правця, кору проведені згідно правил вакцинотерапії у відповідні періоди життя. Реакцій на щеплення не було.
Алергологічний анамнез не обтяжений.
Епідеміологічний анамнез. Контакт з іфекційними хворими чи хворими з подібними захворюваннями мати заперечує. Епідеміологічне оточення в школі задовільне. Батьки здорові. Дитина дотримується санітарно-гігієнічних навичок. Харчується регулярно, в домашніх умовах, 4 рази на добу. Гемотрансфузійні та інші парентеральні втручання в анамнезі видсутні. Мати під час вагітності іфекційними захворюваннями не хворіла.
Сімейний анамнез. Мати здорова, 28 років. У матері було 2 вагітності, які протікали без ускладнень і завершились пологами, в сім"ї двоє дітей, віком 2 і 6 років, друга дитина здорова. Мати шкідливі звички заперечує. Працює бухгалтером.
Батько здоровий, 28 років. Працює інженером . Шкідливі звички заперечує.
Матеріально-побутові умови сім"ї задовільні. Дитина відвідує школу, учениця
1-го класу. Вдома дитину виховує мама. Дитина має окрему кімнату, білизною та одягом забезпечена за сезоном, дотримується режиму дня і харчування. Тривалість сну 9-10 год, прогулянок - 2-2,5 год. Фізичне та учбове навантаження відповідають фізіологічним нормам.
Генетичний анамнез.
пробанд
Заключення: Розвиток дитини відповідає віку, умови життя задовільні.
Суб'єктивне обстеження (status praesens subjectivus).
Шкіра і слизові оболонки. Зміни кольору та інших властивостей шкіри, слизових оболонок, склер батьки вперше відмітили приблизно 2 тижні тому (легка жовтушність). На підвищену пітливість не скаржиться. На зміну властивостей нігтів і волосся - теж. Ожиріння, ущільнень підшкірної основи не мала.
Лімфатична система.Cкарг з боку лімфатичної системи немає.
Кістково-суглобова система.
Болючості чи деформації кісток, обмеження рухів в суглобах не спостерігалось.
М'язова система.
На болючість, слабкість, асиметрії м'язів не скаржиться. Тремор кінцівок та судоми заперечує.
Серцево-судинна система.
Болей в ділянці серця та за грудиною, серцебиття в себе не спостерігалось. Запаморочення, мерехтіння перед очима, шум у вухах не пригадує. Задишка, може виникати лише в періоди загострення хвороби при значних фізичних навантаженнях. Скаржиться на швидку втомлюваність, , сповільненя росту немає.
Дихальна система.
Кашель не турбує. Шумне дихання відсутнє. Болі в грудній клітці , деформації грудної клітки немає. Носових кровотеч не буває.Утруднене носове дихання не спостерігається.
Травна система.
Неприємний запах з рота - часто турбує відчуття гіркоти.
Значне зниження

 
 

Цікаве

Загрузка...