WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

блідо-рожеві, чисті.. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях везикулярне дихання. При пальпації живіт м`який, не болючий. Болючості печінки не спостерігається. Симптоми Ортнера, Кера, Мерфі негативні.Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечопуск 5-6 разів на добу, вільний, не болючий. Добовий діурез складає 400мл. Нетримання сечі не спостерігається. Доцільним є призначення дуоденальних тюбажів, лікувальне харчування.
.
Ліжковий режим не постійний, дозволяються ігри без елементів змагання, помірна праця. Харчування наближене до звичайного. Дуоденальні тюбажі ( з використанням сорбіту, ксиліту, яблучного соку, чорна редька з медом, розбавлена в гарячій мінеральній воді ).
ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ.
Загальні принципи лікування хронічного холецистохолангіту включають в себе:
- лікувальний режим;
- лікувальне харчування;
- купування больового синдрому в період загострення;
- раціональне застосування жовчогонних засобів;
- лікувальне зондове або "сліпе" дуоденальне зондування;
- антибактеріальні засоби в період загострення;
- нормалізація функцій вегетативної нервової системи;
- вітамінотерапія;
- фізіотерапевтичне лікування;
- лікування мінеральними водами;
- санаторно-курортне лікування.
Руховий режим (ліжковий) різко обмежується при загостренні запального процесу на 3-5-7 днів. Надалі протягом 2-4 тижнів дозволяються ігри без елементів змагання, помірна праця і навіть туризм до 3-5 км у період стійкої ремісії.
Лікувальне харчування повинно включати всі необхідні інградієнти для нормального розвитку дитини. У період загострення їжа повинна бути хімічно і механічно щадною, а проміжки між її прийомами - не менше 4 год. Оскільки протягом останніх років чітко проявляється алергологічний компонент у запальних процесах гепато-біліарної системи, тому на тривалий період ( не менше року ) з раціону виключаються не тільки прянощі, копченості, консерви,смажене, але й цитрусові, кава, шоколад. У період ремісії лікувальне харчування необхідно наблизити до звичайного. Дозволяється тушковане м`ясо, картопля, легко підсмажені котлети, 1 раз на тиждень солоний огірок, помідор, важливо вводити в щоденний раціон свіжі овочі і фрукти.Обов`язковою складовою частиною повинна бути вітамінотерапія(в гострому періоді - віт. А, С, В,РР, а в подальшому - курси вітамінів В6, В12, Е).
Етіопатогенетична терапія:
Припускаю , що розвитку запального процесу в жовчному міхурі і жовчновивідних шляхах сприяли мікроорганізми, які проникають з інфекційних вогнищ в біліарну систему гематогенно, лімфогенно чи ентерально . З анамнезу життя відомо, що хлопчик хворів на хронічний тонзиліт, що без сумніву є важливим фактором у розвитку цієї патології.Отже, є необхідність призначити антибіотики широкого спектру дії ( курс - 7-10 днів).
Симптоматична терапія:
-больовий синдром - спазмолітики, помірне тепло на область правого підребер`я у вигляді негарячих грілок, зігріваючих компресів.
-диспепсичний синдром :
Найбільш ефективним і нешкідливим терапевтичним заходом вважаються дуоденальні тюбажі. Методика його така:Вранці натще дитина приймає певну кількість речовини(сорбіт, ксиліт), розчиненої в 50-200мл гарячої (40-45С) маломінеральної води, лягає на правий бік з гарячою грілкою на ділянці печінки на 30-90 хв, після чоголегкі вправи і сніданок. Такі процедури слід робити в умовах лікарні 2-3 тижні через день, а тоді продовжувати вдома 1 раз на тиждень. Із жовчогінних можна використовувати настої і відвари лікарських трав ( безсмертник, плоди шипшини),холосас, жовчовмісні препарати( холензим, аллохол).
В тих випадках, коли виражені прояви астено- невротичного синдрому рекомендуються "малі" транквілізатори(еленіум, тазепам), або рослинні седативні засоби - настійка валеріанни або собачої кропиви.
Після стихання гострих явищ можна рекомендувати різноманітні фізіотерапевтичні засоби - теплові процедури на ділянку правого підребер`я, індуктотермію, УВЧ-терапію, електрофорез з 5% р-ном новокаїну або 10%р-ном сульфату магнію, голкорефлексотерапію.
Можна використовувати лікувальну фізкультуру для покращення відтоку жовчі, але недопустимі фізичні перенавантаження, дуже різкі рухи, тряска, піднімання важкого.
В фазі ремісії необхідно пити мінеральні води, крім того не раніше чим через 2-4 місяці після стихання загострення рекомендоване санаторно-курортне лікування. Для лікування рекомендовані курорти:Арзоні, Боржомі, Гарячий ключ,Джермук, Єсентукі, Желєзноводськ,Трускавець, Усть Качка …Тривалість курортного лікування - 28 днів.
ЕПІКРИЗ.
Грижак Михайло, 15 років, навчається в 10 класі Коропецького інтернату, поступив в дитячу обласну лікарню м.Тернополя 17.03.2000р. з скаргами на сильні болі в правому підребер`ї, особливо після фізичного навантаження, нудоту, гіркий присмак у роті, здуття живота, часті головні болі, швидку втомлюваність; об`єктивно відзначались судинні "зірочки" наобличчі, блідість носогубного трикутника, сіро-жовтий наліт біля кореня язика, невелика напруга м`язів у правому підребер`ї, болючість в точці Кера, позитивні симптоми Кера, Мерфі,Ортнера, френікус-симптом. Зважаючи на дані лабораторних та інструментальних методів дослідження (збільшення ШОЕ, холестерину, бета-ліпопротеїну, зміна в кислий бік рН і збільшення в`язкості жовчі, зменшення кількості жовчних кислот у порціях "В" і "С" дуоденального вмісту; УЗД:збільшення печінки, жовчного міхура, стінки якого потовщені до 5мм, жовчний міхур деформований в середній третині), а також даних суб`єктивного та об`єктивного обстеження були виділенні наступні синдроми: ендогенної інтоксикації, диспепсичний, больовий, синдром холестаза. Ці синдроми характерні для захворювання хронічний холецистит ,фаза загострення. Хворій дитині було призначено лікування: ліжковий режим, дієта № 5 , дуоденальні тюбажі, жовчогонні засоби, спазмолітики під час приступів болю, антибіотикотерапія в період загострення. Після певного покращення був дозволений не постійний ліжковий режим, дієта наближена до звичайної, жовчогонні засоби та дуоденальні тюбажі. Лікування дитини призвело до покращення її стану, зникли больові приступи в правому підребер`ї, гіркий присмак у роті, нудота, головні болі.Об`єктивно:слизова язика блідо-рожевого забарвлення, без нальоту; напруги м`язів в правому підребер`ї не відчувається, болючості в точці Кера немає.Прогноз для життя, здоров`я та працездатності благоприємний.Після виписки з стаціонару ( при відсутності загострень ) диспансерний нагляд потрібно проводити протягом 3 років. Дієти потрібно дотримуватися протягом 3 років, перехід на загальний стіл повинен бути поступовим. Рекомендується заняття в спецгрупі на уроках фізкультури, звільнення від виробничої практики.
Курси специфічного лікування ( жовчогонна терапія) повинна проводитись після виписки з стаціонару на першому році (через 1, 3, 6 і 12міс.) , а в наступні два роки - 2 рази в рік. Курс лікування триває 1 місяць і включає "сліпі" зондування 1-2 рази в тиждень, мінеральні води, комбіноване призначення холекінетиків і холеретиків. При наявності активного вогнища хронічної інфекції потрібно призначити курс антибактеріального лікування. Рекомендовано санаторно-курортне лікування, наприклад, в Трускавці, Миргород, Єсентукі, тривалістю 28 днів. Обов`язково своєчасно санувати вогнища інфекції, так як саме вони в більшості випадків являються причиною розвитку запального процесу в жовчному міхурі.

 
 

Цікаве

Загрузка...