WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

припустити , що у дитини є ураження жовчного міхура і жовчновивідних шляхів, можна запідозрити хронічний холецистохолангіт, фазу загостреня.
План обстеження хворого.
1. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини.
2. Пероральна та внутрішньовенна холеграфія.
3. Сонографія.
4. Загальний аналіз крові.
5. Загальний аналіз сечі.
6. Аналіз сечі на діастазу.
7. Біохімічний аналіз крові (білірубін, амілаза, печінкові проби).
8. Коагулограма.
9. Дуоденальне зондування.
10. Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС).
11. Комп`ютерна томографія.
12. Аналіз калу на яйця глистів.
. Загальний аналіз крові:
Показник Значення Норма
Hb 130 г/л 120-150г/л
Еритроцити 3,8 Т/л 3,7-4,7 Т/л
Колірний показник 0,87 0,85-1,10
ШОЕ 17 мм/год 2-10мм/год
Лейкоцити 10 Г/л 4-9Г/л
паличкоядерні 7 1-6
сегментоядерні 66 47-72
лімфоцити 22 19-37
моноцити 5 3-11
2.Загальний аналіз сечі:
Показник Значення Норма
Кількість 100 мл 100мл
Колір солом'яно-жовтий світло-жовтий
Прозорість прозора прозора
Білок немає немає
Осад немає немає
Лейкоцити поодинокі в полі зору поодиникі в полі зору
Епітелій 1-3 в полі зору плоский, 1-3 в п. зору
Кристали сечової к-ти немає немає
3. Аналіз калу на яйця гельмінтів: яйця гельмінтів не знайдено.
4. Біохімічний аналіз крові:
Показники Значення Норма
Глюкоза 3,5 3,3-5,5ммоль/л
Білірубін загальний 23,06 1,7-20,5 мкмоль/л
Сечовина 3,9 3,23-6,46ммоль/л
Білок загальний 67,2 г/л 65-85 г/л
Альфа-глобуліни 10,5 3,5-9,5г/л
Бета-глобуліни 9,8 4,0-9,2г/л
Холестерин 6,55 3,74-6,50ммоль/л
Бета-ліпопротеїди 7,8 3-6г/л
Алат 0,68 0,68-0,1ммоль/годхв
Асат 0,48 0,45-0,1 ммоль/годхв
Лужна фосфатаза 135 60-120Од/л
5. УЗД:
Печінка збільшена, жовчевий міхур деформований в середній третині, стінки потовщені до 5мм (норма - до 3мм), збільшення розмірів жовчного міхура, наявність затінків від стінок жовчного
міхура.
.
6. Коагулограма
Протротромбінова активність 94,1% 80-100%
Тромботест IV
Фібриноген 4,2 2-4 г/л
Рекальцифікація 90" 60"-120"
7. Дуоденальне зондування.
Виявлення запальних елементів у міхуровій і печінковій порціях жовчі ( слизу, лейкоцитів, клітинного епітелію жовчевивідних шляхів, кристалів білірубіну і холестерину), зміною в кислий бік pH і підвищення в`язкості жовчі, зменшення кількості жовчних кислот у порціях "В" і "С" дуоденального вмісту.
ЗАКЛЮЧНИЙ КЛІНІЧНИЙ СИНДРОМАЛЬНИЙ ДІАГНОЗ.
Враховуючи обгрунтоване в попередньому діагнозі, а також дані лабораторного обстеження: збільшення ШОЕ, лейкоцитоз з незначним зсувом вліво, диспротеїнемія з збільшенням рівня глобулінів (альфа- і бета-глобулінів), виявлення запальних елементів у міхуровій і печінковій порціях жовчі ( слизу, лейкоцитів, клітинного епітелію жовчевивідних шляхів, кристалів білірубіну і холестерину), зміною в кислий бік pH і підвищення в`язкості жовчі, зменшення кількості жовчних кислот у порціях "В" і "С" дуоденального вмісту, при ультразвуковому скануванні печінка збільшена, жовчевий міхур деформований в середній третині, стінки потовщені до 5мм (норма - до 3мм), збільшення розмірів жовчного міхура, наявність затінків від стінок жовчного міхура.Можна виділити наступні синдроми даного захворювання: синдром ендогенної інтоксикації, диспепсичний, больовий; синдром холестаза (збільшення рівня холестерину, бета-ліпопротеїну, збільшення активності лужної фосфатази, лейцинамінопептидази), а також ураження жовчного міхура, що підтверджують дані лабораторних методів дослідження , та картина, отримана під час ультразвукового сканування Ці дані дають підставу діагностувати хронічний холецистохолангіт, фазу загострення.
ЩОДЕННИК
Дата Стан хворого Призначення
23.03.00р. ЧСС - 98 в хв. ЧД - 22 в хв. АТпр - 105/60мм.рт.ст.
АТлів - 110/60мм.рт.ст. Скарги хворого на тупі болі в правому підребер`ї, особливо після фізичного перенаванта-
ження, нудоту, втрату апетиту, відчуття гіркоти в роті, головний біль.
Загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді, чисті, блідість носогубного трикутника, наявність судинних "зірочок". Еластичність шкіри і тургор тканин збережені.Слизові ротової порожнини і кон`юнктив очей блідо-рожеві, чисті. Біля кореня язика наявність сіро-жовтого нальоту. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях везикулярне дихання. Живіт при пальпації болючий, особливо в точці Кера, відчувається напруга м`язів в ділянці правого підребер`я. Печінка при пальпації болюча. Позитивні симптоми Ортнера, Кера. Мерфі.Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечопуск 5-6 разів на добу, вільний, не болючий. Добовий діурез складає 400мл. Нетримання сечі не спостерігається. Враховуючи стійкість в динаміці спостереження за хворим інтоксикаційного, диспепсичного, а також больового синдромів, а також наявність ознак запального процесу жовчевого міхура та жовчевивідних шляхів можна вважати за доцільне призначення жовчогонних засобів, лікувальне харчування, купування больового синдрому в період загострення, лікувальне зондове або "сліпе" дуоденальне зондування, фізіотерапевтичне лікування, нормалізація функцій вегетативної нервової системи, антибактеріальні засоби в період загострення. Контрольний аналіз сечі на діастазу, біохімічний аналіз крові, дуоденальне зондування.
Ліжковий режим. Хімічно і механічно щадна дієта № 5 з проміжками між її прийомами - не менше 4год. Дуоденальні тюбажі ( з використанням сорбіту, ксиліту, яблучного соку, чорна редька з медом, розбавлена в гарячій мінеральній воді ).
Антибактеріальна терапія, спазмолітики
28.03.00р.
ЧСС - 98 в хв. ЧД - 20 в хв. АТпр - 105/60мм.рт.ст.
АТлів - 110/60мм.рт.ст.
Скарги хворого на незначні тупі болі в правому підребер`ї, нудоту, головний біль.
Загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді, чисті, наявність судинних "зірочок". Еластичність шкіри і тургор тканин збережені.Слизові ротової порожнини і кон`юнктив очей блідо-рожеві, чисті.. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях везикулярне дихання. При пальпації живота відмічається слабка болючість, відчувається напруга м`язів в ділянці правого підребер`я.Болючості печінки не спостерігається. Позитивні симптоми Ортнера, Кера, Мерфі.Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечопуск 5-6 разів на добу, вільний, не болючий. Добовий діурез складає 400мл. Нетримання сечі не спостерігається. Враховуючи стійкість в динаміці спостереження за хворим інтоксикаційного, диспепсичного, а також больового синдромів, а також наявність ознак запального процесу жовчевого міхура та жовчевивідних шляхів доцільним є призначення жовчогонних засобів, дуоденальних тюбажів, лікувальне харчування.
Контрольний аналіз сечі на діастазу, біохімічний аналіз крові, дуоденальне зондування.
Ліжковий режим. Хімічно і механічно щадна дієта № 5 з проміжками між її прийомами - не менше 4год. Дуоденальні тюбажі ( з використанням сорбіту, ксиліту, яблучного соку, чорна редька з медом, розбавлена в гарячій мінеральній воді ).
Жовчогонні препарати.
Дата Стан хворого Призначення
6.04.00р.
ЧСС - 98 в хв. ЧД - 20 в хв. АТпр - 105/60мм.рт.ст.
АТлів - 110/60мм.рт.ст.
На час обстеження хвора дитина скарг не пред`являла.
Загальний стан задовільний, шкірні покриви бліді, чисті, Еластичність шкіри і тургор тканин збережені.Слизові ротової порожнини і кон`юнктив очей

 
 

Цікаве

Загрузка...