WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт
І. Загальні відомості про хвору дитину (praefatio).
Прізвище, ім'я, по-батькові:.
Вік дитини 14 років.
Дата і місце народження. 05 .02.1986р м.Тернопіль.
Дані про батьків. Мати: -38 р.; безробітня.Батько: -45р.;інженер Комбайновий завод.
Дитячий заклад, що відвівує дитина. Школа-11 ; 8 -Б клас.
Під наглядом якого лікувального закладу перебувала дитина міська дитяча поліклініка -2
Дата поступлення в клініку. 05.04.2000.
ІІ. Скарги хворого (mоlestia aegrotti) на день курації.
Дитина скаржиться на збільшення розмірів шиї спереду в правий і влівий бік ,на відчцуття незручності в області шиї, серцебиття в спокої,яке посилюється при фізичному навантаженні,на підвищену пітливість,швидку втомлюваність,дратівливість,тремтіння кінцівок , яке посилюється при фізичному навантажені ,м'язеву слабість,неспокійний сон з перервами,підвищений апетит,похудання.
ІІІ. Анамнез захворювання (anamnesis morbi).
Зі слів хворої і даних консультативної карти вважає себе хворою протягом останніх 3 роки.Неодноразово проходила стаціонарне лікування у відділенні ендокринології з приводу дифузного токсичного зобу .Лікування включало мерказоліл по 1 таб. щоденно.Після закінчення останього курсу лікування стан погіршився ,у зв'язку з неефективністю консервативного лікування рекомендовано оперативне втручання .В1998р. в науково-дослідному інституті м.Львова проведено під загальним знеболенням субтотальну резекцію щитовидної залози ..За 1 місяць до теперішнього поступлення в стаціонар дівчинка зазнала психологічного стресу ,після чого зразу з'явилося серцебиття в спокої ,яке посилюється при фізичному навантаженні, тремтіння кінцівок ,підвищена пітливість, пізніше з'явилась дратівливість, плаксивість ,підвищевся апетит .За останні 3 тиждні дівчинка схудла ,помітила ,що розміри шиї збільшилися спереду в правий і лівий бік ,з'явилося відчуття незручностьі в області шиї,м'язева слабість.Сон став неспокійний, з перервами. Самолікування не проводилось.Мати дівчинки звернулась до дільничого лікаря-педіатра,яким була направлена на стаціонарне лікування в Тернопільську обласну дитячу лікарню,куди поступила 05.04.2000р.Подібних захворювань у членів сім'ї та оточуючих не було.
ІV. Анамнез життя (anamnesis vitae).
Перша дитина в сім'ї , від першої доношеної вагітності .Матері на час вагітності було 24 роки.Вагітністьпротікала без ускладнень.Перенесенні інфекційні захворювання,вживання медикаментів під час вагітності заперечує .Умови праці та побуту вагітної були задовільними .Шкідливі звички відсутні.Вагітна дотримувалася режиму ,вживала раціональне харчування.Знаходилась на ипостійному спостереженні в діночій консультації з 11тижднів.Дородові патронажі проводились .
Пологи перші,термінові в 39-40 тижднів агітності,які закінчились народженням доношеноїдівчинки, без ознак асфіксії,оцінкою 8 балів за шкалою Апгар на 1 і 5 хвилині ,вагою 3200грами,довжиною 52см супроводжувалися самостійним відшаруванням плаценти,крововтрата в пологах 150 мл.Сімейний і генетичний анамнез достовірно не відомий. З 1999 року хлопчик живе і навчається у коропецькій школі-інтернаті.
Алергічні захворювання та контакт з інфекційними хворими дитина заперечує..
Рік тому перехворів на хронічний тонзиліт.
V. Суб'єктивне обстеження (status praesens subjectivus).
Шкіра і слизові оболонки.Відмічається наявність "судинних зірочок"; сіро-жовтий наліт біля кореня язика, блідість носогубного трикутника.
Лімфатична система. Скарг стосовно лімфатичної системи не пред'являє.
Кістково-суглобова система.Болей в кістках і суглобах не відчуває, скутості та обмеження рухів в суглобах немає.
М'язова система. На болючість, слабкість м'язів не скаржиться.
Серцево-судинна система. Болей в ділянці серця, за грудиною, серцебиття ,задишки, запаморочень дитина не відчувала..
Дихальна система. Кашлю, задишки, ядухи, болей в грудній клітці, змін голосу, неприємного запаху з рота не мав.
Травна система.Протягом шести місяців відмічає в себе різке зниження апетиту,гіркий присмак у роті, нудоту, болі в ділянці правого підребер`я, особливо після фізичного навантаження; болі колючого характеру, приступоподібні, тривалістю 0,5-1год., інтенсивні, супроводжуються підвищенням температури, проходять після тривалого відпочинку та вживання ліків.
Сечовидільна система. Набряків, болючості і змін частоти сечопуску не помічав. Про нічне нетримання сечі не повідомив.
Ендокринна система. Підвищеної дратівливості, збудливості, пітливості дитина не спостерігала. Сон спокійний, утруднення при ковтанні, диханні немає. Відставання у фізичному розвитку не відмічається. .
Нервова система. Сон нормальний. Головні болі спорадичні. Парезів, паралічів, м'язової слабкості, судом, порушеннь координації не було. Пам'ять в нормі. Мова без порушень. На погані зір, слух, нюх, смак, чутливість не скаржиться.
VI. Об'єктивний стан хворого (status praesens objectivus).
Загальний огляд.
Загальний стан хворого задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Поведінка адекватна.
Фізичний розвиток відповідає віку. Пропорціна тілободова.
Оцінка антропометричних даних.
Показник У хворого Норма Відхилення (абс.) Відхилення в %
Маса
Зріст
Обвід голови
Обвід грудей
Індекс вгодованості
Індекс пропорційності
Індекс фізичного розвитку
Індекс Ерісмана 52
160
57
76
96.1%
50
166
56
78
1-3см
Шкіра і слизові оболонки.
Шкіра бліда, висипки, інших утворів шкіри не виявлено, є наявність "судинних зірочок" на обличчі, блідість носогубного трикутника. Поверхня шкіри м'яка, еластичність збережена, вологість нормальна. Больова, температурна, тактильна чутливість шкіри збережена.Феномен "джгута" від`ємний ,що вказує на міцність стінки капілярів.Волосся еластичне, ріст якого звичайний. Ламкості, плям, змін форми і кольору нігтів не виявлено. Слизова рота рожева , язик вологий, біля корення язика спостерігається наліт сіро - жовтого кольору.. Склери субіктеричні.
Підшкірна клітковина.
Товщина шкірної (разом із підшкірною) складки на рівні кутів лопаток, пупка, стегнах близько 1,5 см., на рівні сосків, на плечах-1 см. Підшкірна клітковина розподілена рівномірно. Набряків, пастозності, ущільнень не виявлено. Тургор м'яких тканин нормальний.
Лімфатична система.
Лімфовузли не збільшені, шкіра над ними не змінена. Набряків, нориць,некрозу, абсцедування, рубців над ними не виявлено. При пальпації лімфовузли м'які, еластичні, рухомі, нечутливі, округлої та овальної форми. Сполучень їх між собою, навколишніми тканинами, підшкірною основою не виявлено.Мигдалики не змінені.
М'язова система.
М`язи симетричні, хорошого ступеня розвитку. Нормотонус. Довільні рухи у повному об'ємі. Сила м'язів достатня. Пошкодження м`язів, болючостіпри пальпації,наявності затвердінь не спостерігається.
Кістково-суглобова система.
Форма голови мезоцефалічна. Обвід голови - 57см. . Розм'якшень кісток черепа немає.
Зубна формула * 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 П 7 * - карієс
7 П 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 П - пломба
Форма грудної клітки циліндрична. Дефомації грудної клітки немає. Епігастральний кут 70 .Хребет нормальний. Форма спини нормальна. Кінцівки пропорційні. Болючості при пальпації кісток не відмічалося..Суглоби не деформовані, змін навколишніх тканин немає. Амплітуда пасивних і активних рухів у повному обсязі.
Серцево-судинна система.
Сецевого горба

 
 

Цікаве

Загрузка...