WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг - Реферат

печінка. В аналізі крові нейтрофільний лейкоцитоз і збільшена ШОЕ. Активність амінотрансфераз, на відміну від ВГ, залишається у межах норми або незначно підвищується. В останньому випадку цінним є дослідження цих ферментів у розведеній ізотонічним розчином натрію хлориду (1:10) сироватці крові (низька активність при механічній жовтяниці, висока-при ВГ). Для обтурації жовчних шляхів характерно збільшення показників активності гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази і рівня холестерину. Тимолова проба, як правило, залишається нормальною. Цінні дані можуть дати рентгенологічне, термографічне, ультразвукове обстеження, фібродуоденоскопія, сканування печінки, лапароскопія.
Жовтяниця може розвиватися при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки внаслідок здавлювання дистального відділу жовчного протоку і сфінктера Одді на ґрунті перифокального запалення або прогресуючого склерозування виразки. У першому випадку жовтяниця буде мати непостійний характер, у другому-стійкий. На відміну від ВГ, біль в епігастральній ділянці та диспепсичні симптоми при цих станах не супроводжуються явищами загальної інтоксикації, збільшенням печінки і селезінки. Для склерозуючого виразкового процесу характерні свербіння шкіри, шлунково-кишкові кровотечі, постгеморагічна анемія. Важливе діагностичне значення мають рентгенологічне і фіброендоскопічне обстеження - виявлення ніші в ділянці цибулини дванадцятипалої кишки, низька активність АлАТ, високі показники лужної фосфатази.
Даних додаткових мктодів обстеження:
" Загальний аналіз крові:
Нв - 108 г/л ; еритроцити - 3,75 Т/л; КП - 0,9; лецеоцити - 4,1 Г/л; ШОЕ 6 мм/год
" Загальний аналіз сечі:
К-сть- 100 мл;
Колір - червоний;
Прозорість- прозора;
Реакція - слабокисла;
Е 1-2 в п/з Lе - 2-3 в п/з;
Епітелій- перехідний 1-2 в п/зору;
Солі- дібні кристали оксалату Са ;
" Біохімічний аналіз крові:
загальний білірубін - 108,72 мкмоль/л;
прямий білірубін - 105,70 мкмоль/л;
непрямий білірубін - 3,02 мкмоль/л;
АлТ - 2,45 ммоль/л;
тімоловапроба - 19,92 ммоль/л;
сулемова проба - 1,6 ммоль/л
Можна поставити наступний клінічний діагноз:
Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості, період розпалу
13.ЕПІКРИЗ
Хвора Губиш Наталія Євгенівна, 1974 року народження, поступила в інфекційне відділення ТМЛ №1 12.02.2001 року на 8ий день хвороби. Стан хворої при госпіталізації середньої важкості. Діагноз свтановлен 12.02.2001 року на підставі скарг хворої на жовтяницю, відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, зниження апетиту, відразу до їжі, на нудоту, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення сну, підвищення температура тіла до 37,4 С -37 С;
даних анамнезу захворювання: перші ознаки хвороби з"явилися 3.02.2001 року. Відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, порушення сну, запамороченням.Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, з 6.02.01 - відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, субфебрилітет, 8.02.01. - висипання у вигляді кропивниці, а 10.02.01 -пожовтіння шкіри.Розладів випорожнень не було;
даних епіданамнезу: джерелом інфекції може бути хвора людина, в даному випадку чоловік, який знаходився на стаціонарному лікуванні з приводу вірусного гепатиту В. Син хворіє хронічним вірусним гепатитом Сприйнятливість організму - висока.
Даних лабораторно-інструментального обстеження: Lе- 4.6 Г/л, е-1, п- 7%, с - 29%,
л- 53%, м- 10%., ШОЕ -10 мм/год; білірубін загальний-265,76 ммоль/л, прямий-247,64 моль/л, непрямий - 18,12 ммоль/л, сечовина-3,14ммоль/л, тимолова проба - 10,56, сулемова проба - 1,6 ммоль/л, колір сечі - темно-жовтий та даних диференціального діагнозу.
Клінічний діагноз Вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг, середнього ступеня важкості, період розпалу
Було проведено наступне лікування :
Режим ліжковий, дієта - стіл №5 по Певзнеру, етіотропна терапія: мефенамінова кислота, патогенетична терапія: а.) Розчин глюкози 5% 400 мл+вітамін С 5% -2,0 в/в крапельно.
б.) Рибоксин 0,2 по 1 таблетці на добу, в.) імуностимулятори: левамізол, г.)Ізотонічний розчин 400 мл в/в крапельно 1 р/д, д.)Сілард Р по 1 столовій ложці 2 р/д за 2 години до чи після їди, е.)Метилурацил 0,5 по 1 таблетці 3 р/д, є.)Фестал , ж.) Карсил , з.)Ревіт по 1драже на добу, і.)Кислота аскорбінова, ї.)Відвар плодів шипшини по 1 стакану 3 рази на день після зниження показників білірубіну до 35 мкмоль/л. Після проведеного лікування стан хворої поліпшився: температура знизилася, зменшилися розміри печінки, самопочуття покращилося, покращилися біохімічні показники крові, покращилися суб"єктивні почуття.
Ускладнень та супутніх хвороб не діагностовано.
Хвору виписати за клінічними показаннями, коли не буде скарг, жовтяниці, розміри печінки нормалізуються , нормалізується рівень білірубіну в крові., після чого вона підлягає диспансеризації. Перший огляд - через 1 місяць з дати виписки, повторні в КІЗі, через 3,6,9 та 12 місяців. У разі відсутності клінічних проявів хронічного гепатиту В та двох негативних результатів на HBsAg, проведених з інтервалом в 10 днів реконвалесцента можна зняти з обліку.
Рекомендовано дотримуватися щадної дієти. Хворій заборонено бути донором.
Витяг з історії хвороби Губиш Н.Є.
ЛАБОРАТОРНІ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ДАНІ
" Загальний аналіз крові:
НВ-100г/л
Е- 3.49 Т/л
КП - 0.9
Lе- 4.6 Г/л
е-1, п- 7%,
с - 29%,
л- 53%, м- 10%.
ШОЕ -10 мм/год
" RW (-) " біохімічний аналіз крові
білірубін загальний-265,76 ммоль/л
прямий-247,64 ммоль/л
непрямий - 18,12 ммоль/л
сечовина-3,14ммоль/л
креатинін-0,074 ммоль/л
білок - 73,2 г/л
тимолова проба - 10,56
сулемова проба - 1,6 ммоль/л
" Загальний аналіз сечі
к-сть- 130 мл
колір - темно-жовтий
реакція -слабокисла
Е - 1 -2 в п/з
Lе - 1-2 в п/з
Епітелій- плоский невелика к- сть
Солі-уратів невел к-сть
Цукор не знайдено
Білок-0,041г/л
Ацетон-не виявлено
" Аналіз калу на стеркобілін
Стеркобілін (+)
" Кал на яйця глистів
Я/г не виявлено
" аналіз крові на цукор
глюкоза -4,75 ммоль/л
Куратор Земляк О.С.

 
 

Цікаве

Загрузка...