WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит В, жовтянична форма, гострий перебіг - Реферат

помилка приводить до запізнення з оперативним лікуванням.
При пухлині дуоденопанкреатичної зони жовтяниця наростає на фоні відносно задовільного самопочуття хворого. Рано з'являється свербіння шкіри. Больовий синдром значно виражений, оперізуючого характеру, однак він може бути відсутній. При ураженні пухлиною великого соска дванадцятипалої кишки жовтяниця переміжна, часті кишкові кровотечі, швидко наростає анемія. Потрібно враховувати вік хворих, прогресуюче змарніння, пронос, відразу до м'ясної їжі. Симптом Курвуазьє досить часто виявляють із запізненням. Внаслідок метастазів промацується велика горбаста печінка. В аналізі крові нейтрофільний лейкоцитоз і збільшена ШОЕ. Активність амінотрансфераз, на відміну від ВГ, залишається у межах норми або незначно підвищується. В останньому випадку цінним є дослідження цих ферментів у розведеній ізотонічним розчином натрію хлориду (1:10) сироватці крові (низька активність при механічній жовтяниці, висока-при ВГ). Для обтурації жовчних шляхів характерно збільшення показників активності гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази і рівня холестерину. Тимолова проба, як правило, залишається нормальною. Цінні дані можуть дати рентгенологічне, термографічне, ультразвукове обстеження, фібродуоденоскопія, сканування печінки, лапароскопія.
Жовтяниця може розвиватися при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки внаслідок здавлювання дистального відділу жовчного протоку і сфінктера Одді на ґрунті перифокального запалення або прогресуючого склерозування виразки. У першому випадку жовтяниця буде мати непостійний характер, у другому-стійкий. На відміну від ВГ, біль в епігастральній ділянці та диспепсичні симптоми при цих станах не супроводжуються явищами загальної інтоксикації, збільшенням печінки і селезінки. Для склерозуючого виразкового процесу характерні свербіння шкіри, шлунково-кишкові кровотечі, постгеморагічна анемія. Важливе діагностичне значення мають рентгенологічне і фіброендоскопічне обстеження - виявлення ніші в ділянці цибулини дванадцятипалої кишки, низька активність АлАТ, високі показники лужної фосфатази.
Проведена диференціальна діагностика дозволяю виключити вищеперелічені захворювання.
12.КЛІНІЧНИЙ ДІАГНОЗ
На основі скарг хворої на жовтяницю, відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, свербіння шкіри, висипання у вигляді кропивниці, зниження апетиту, відразу до їжі, на нудоту, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення сну, підвищення температура тіла до 37,4 С -37 С;
даних анамнезу захворювання: перші ознаки хвороби з"явилися 3.02.2001 року. Відчула наростаючу загальну слабкість, зниження працездатності, кволість, біль голови, подразливість, порушення сну, запамороченням.Пізніше з'явились зниження апетиту, аж до анорексії і відрази до їжі, нудота, періодичний біль в суглобах, з 6.02.01 - відчуття важкості і тупий біль в епігастрії та правому підребер'ї, субфебрилітет, 8.02.01. - висипання у вигляді кропивниці, а 10.02.01 -пожовтіння шкіри.Розладів випорожнень не було;
даних епіданамнезу: джерелом інфекції може бути хвора людина, в даному випадку чоловік, який знаходився на стаціонарному лікуванні з приводу вірусного гепатиту В. Син хворіє хронічним вірусним гепатитом Сприйнятливість організму - висока.
Даних лабораторно-інструментального обстеження: Lе- 4.6 Г/л, е-1, п- 7%, с - 29%,
л- 53%, м- 10%., ШОЕ -10 мм/год; білірубін загальний-265,76 ммоль/л, прямий-247,64 моль/л, непрямий - 18,12 ммоль/л, сечовина-3,14ммоль/л, тимолова проба - 10,56, сулемова проба - 1,6 ммоль/л, колір сечі - темно-жовтий.
Даних диференціального діагнозу: Клінічні особливості гепатитів А та В
Ознаки Гепатит А Гепатит В
Інкубаційний період Короткий (до 45 днів) Довготривалий (3-6 міс)
Початок Часто гострий, підгострий Поступовий
Прояви початкового періоду Підвищення температури, озноб, катаральні явища Часто артралгії, свербіння шкіри, кропивниця
Тривалість початкового періоду Короткий (5-7 днів) Тривалий (більше 2-х тижнів)
Наростання жовтяниці Швидке Повільне
Самопочуття при наростанні жовтяниці Швидко покращується Не покращується, посилюється астенія
Перебіг хвороби Переважання легких форм Переважання важких і середньоважких форм
Тривалість жовтяничного періоду Нетривалий (від декіль-кох днів до 1-2 тиж) Тривалий (більше 1 міс)
Наявність загострень, рецидивів, ускладнень Нехарактерні Часті
Наслідки хвороби Одужання Можливий перехід у хронічний гепатит
Супутні захворювання Рідко Інфекція-мікст
Гіпербілірубінемія Невисока або помірна, швидко знижується Тривалий час наростає, висока, схильна до повторних підвищень
На підставі даних, отриманих від нашої хворої, діагноз вірусний гепатит А можемо відкинути.
Для грипу, на відміну від ВГ, характерні: раптовий початок з максимальним розвитком симптомів інтоксикації в 1-у добу хвороби; озноб, який швидко змінюється відчуттям жару; ломота в суглобах, попереку, інтенсивний біль голови з типовою локалізацією в лобно-скроневій ділянці і очах; приєднання на 2-3-й день хвороби помірного риніту з нежитем і приступів трахеїту. При огляді можна виявити кон'юнктивіт, склерит, виражену гіперемію і набряк слизової оболонки зіва, ін'єкцію судин склер і зернисту енантему м'якого піднебіння.
При ВГ навіть гострий початок хвороби супроводжується поступовим наростанням симптомів інтоксикації, диспепсичними явищами, печінка збільшена, чутлива до пальпації. Важливе значення мають епідеміологічний анамнез і результати біохімічного дослідження крові (підвищення активності АлАТ і АсАТ, показника тимолової проби), які при грипі у межах норми або змінюються мало.
Виражений диспепсичний синдром у початковий період гепатиту іноді наводить на думку про харчову токсикоінфекцію. Але це захворювання починається раптово, через декілька годин після вживання недоброякісного продукту. З'являються нудота і блювання (часто повторне і навіть безперервне) з вираженим болем в епігастральній ділянці. Випорожнення рідкі, часті. При гепатиті блювання не буває частим, дуже рідко в початковий період спостерігається пронос. Розпізнаванню хвороби допомагають поступовий розвиток диспепсичних явищ, наявність гепатомегалії, підвищення активності амінотрансфераз у сироватці крові.
При підозрі на ревматизм у випадку артралгій необхідно враховувати властиві йому попередні ангіни, гострий початок хвороби, множинні ураження суглобів з місцевими запальними змінами і порушенням функцій, дані про ендоміокардит, ваду серця. Допомагають діагностиці результати досліджень крові:

 
 

Цікаве

Загрузка...