WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

здуття правої половини, по серединній лінії нижче пупка відмічається післяопераційний рубець довжиною 8 см і товщиною 1 см., в правій здухвинній ділянці відмічається післяопераційний рубець довжиною 4 см і товщиною 1,2 см, болючість в правій здухвинній ділянці при пальпації, при перкусії в правих відділах живота високий тимпаніт, при аускультації кишківника - підсилення перистальтики, "шум плескоту" в правій здухвинній ділянці і в лівому підребер'ї; та отриманих даних додаткових методів обстеження, а саме: оглядова рентгенографія черевної порожнини: відмічається підвищена пневматизація кишківника, чаш Клойберга не виявлено; УЗД органів черевної порожнини: петлі кишечника по лівому боковому каналу з ознаками кишкової непрохідності;
можна виставити наступний клінічний діагноз: Гостра злукова кишкова непрохідність.
ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИЙ ДІАГНОЗ
Необхідно провести диференціальний діагноз з наступними гострими захворюваннями локалізованими в черевній порожнині:
- гострий аппендицит,
- гострий холецистит,
- гострий панкреатит,
та локалізованими в грудній порожнині:
- гострий інфаркт міокарда, абдомінальна форма.
1. Гострий аппендицит починається раптовим болем у правій клубовій ділянці, який має постійний характер, помірну інтенсивність, не іррадіює. Часто біль виникає в епігастральній ділянці і через 2-4 години переміщується до місця знаходження відростка. Хворих турбують нудота і блювота, що носять рефлекторний характер. Часто буває затримка газів. Характерна субфебрильна температура тіла. Об'єктивно у таких хворих права половина живота відстає в акті дихання. Пальпаторно відмічається болючість в правій клубовій ділянці і напруження м'язів передньої черевної стінки. Позитивні симптоми подразнення очеревини. В загальному аналізі крові лейкоцитоз із зсувом вліво.
В курованої хворої були інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудота, триразова блювота, яка не приносила полегшення, невідходження газів. Об'єктивно відмічалась асиметричність живота за рахунок здуття правої половини. При пальпації живіт м'який, болючий в правій здухвинній ділянці симптоми подразнення очеревини негативні. Перкуторно справа високий тимпаніт. "Шум плеску" в правій здухвинній ділянці при аускультації. Загальний аналіз крові без змін.
Ці ознаки дають змогу виключити дану патологію.
2. Гострий холецистит починається після порушення режиму харчування (прийому надмірної кількості жирної, смаженої їжі). Характерним є сильний розпираючий біль у правому підребер'ї та епігастральній ділянці з іррадіацією в праву надключичну ділянку і праве плече. Також хворих турбують нудота, багаторазова блювота, спочатку шлунковим вмістом, пізніше - з домішками жовчі, здуття живота, затримка калу та газів. При огляді - субіктеричність склер, язик обкладений сіро-білими нашаруваннями. Позитивні симптоми при пальпації: Мерфі, Кера, Ортнера, Мюссі-Георгієвського, Щоткіна-Блюмберга. Лабораторно лейкоцитоз із зсувом вліво, лімфопенія, підвищення ШОЕ. Характерні зміни при УЗД та на оглядовій рентгенограмі.
У курованої хворої були інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудота, триразова блювота, яка не приносила полегшення, невідходження газів. Об'єктивно: шкіра бліда, склери білі, язик сухий необкладений. При пальпації симптоми Мерфі, Кера, Ортнера, Мюссі-Георгієвського, Щоткіна-Блюмберга негативні. Загальний аналіз крові в межах норми. При УЗД органів черевної порожнини печінка не збільшена, гомогенної ехогенності, незмінена, жовчний міхур конкрементів не містить, стінка без ознак набряку, петлі кишечника по лівому боковому каналу з ознаками кишкової непрохідності. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини відмічається підвищена пневматизація кишківника.
Це дає можливість виключити гострий холецистит.
3. Гострий панкреатит починається раптово з інтенсивного болю в епігастральній ділянці та лівому підребер'ї з іррадіацією в спину. Характерна часта повторна блювота. При огляді шкірні покриви бліді, вкриті липким потом. Виявляються характерні симптоми: Мондора, Лагермфа, Холстеда, Грея-Турнера, Куллена. Живіт здутий, м'який при пальпації, болючий в епігастрії та правому підребер'ї. Позитивні симптоми Мейо-Робсона, Роздольського. Лабораторно високий лейкоцитоз із зсувом вліво, підвищена ШОЕ, підвищена амілаза крові та діастаза сечі. УЗД вказує на збільшення підшлункової залози. На оглядовій рентгенограмі - розгорнута "підкова" дванадцятипалої кишки.
В курованої хворої були інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудота, триразова блювота, яка не приносила полегшення, невідходження газів. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, вищеперераховані симптоми негативні. Лабораторні аналізи в межах норми. При УЗД - підшлункова залоза в ділянці головки - 29 мм, без ознак набряку. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини змін підшлункової залози не виявлено.
Це виключає дане захворювання.
4. Абдомінальна форма гострого інфаркту міокарда починається різким інтенсивним болем в епігастрії, який може іррадіювати в ліву лопатку, нижню щелепу, обидві руки. Більсупроводжується нудотою, одноразовою блювотою, котрі носять рефлекторний характер. При огляді виявляється ціаноз шкіри, похолодання кінцівок. Верхівковий поштовх не пальпується. Живіт здутий, м'який. Спочатку підвищується, потім знижується артеріальний тиск. При аускультації І тон ослаблений, може бути акцент ІІ тону над легеневою артерією, виявляються аритмії. Лабораторно: зростає кількість лейкоцитів в загальному аналізі крові, відмічається підвищення концентрації серцевих ензимів (КФК(особливо фракція МВ), АСТ, ЛДГ1,2 альдолаза). Характерні зміни на ЕКГ.
В курованої хворої були інтенсивні переймоподібні болі в животі. Об'єктивно: шкірні покриви бліді. Пульс 88 уд/хв ритмічний. АТ 120/80. Аускультативно змін з боку серцевої діяльності не виявлено. Вищеперерахованих лабораторних ознак немає.
Ці ознаки виключають дане захворювання.
ЗАКЛЮЧНИЙ ДІАГНОЗ (DIAGNOSIS TERMINALIS):
На основі клінічного діагнозу та проведеного диференціального діагнозу. Курованій хворій можна виставити наступний заключний діагноз: Гостра злукова кишкова непрохідність.
ЕТІОЛОГІЯ І ПАТОГЕНЕЗ
Основними причинами злукової кишкової непрохідності можуть бути злуки черевної порожнини після травм, поранень, перенесених операцій і запальних захворювань органів черевної порожнини і тазу. Крім того у виникненні злукової кишкової непрохідності часто значну роль грає функціональний компонент, оскільки сам злуковий конгломерат кишечних петель може існувати роками і лише при функціональному перенавантаженні стає причиною розвитку непрохідності.
ЛІКУВАННЯ
Протягом перших 1,5-2 годин після госпіталізації хворого в стаціонар проводять комплексну консервативну терапію, яка має диференціально-діагностичне значення і за своїм характером може слугувати передопераційною підготовкою. Вона попереджує ускладнення і одночасно є спробою ліквідувати непрохідність неоперативним способом. Ці заходи включають:
- боротьбу з абдомінальним больовим шоком (проведення нейролептаналгезії, паранефральної блокади, введення спазмолітиків);
- ліквідацію гіповолемії з корекцієюелектролітного, вуглеводного й білкового обмінів (введення сольових кровозамінників, 5-10% розчину глюкози, желатинолю, альбуміну й плазми крові);
- корекцію гемодинамічних показників, мікроциркуляції та детоксикаційної терапії (внутрішньовенна інфузія реополіглюкіну та неогемодезу);
- декомпресію шлунково кишкового тракту (проведення назогастрального зонда і промивання шлунка, проведення сифонної клізми).
Після такої підготовки проводиться хірургічне лікування, яке включає:
- проведення серединної лапаротомії;
- новокаїнову блокаду брижі тонкої і товстої кишок;
- ревізію органів черевної порожнини, встановлення життєздатності кишківника
- ліквідацію причини непрохідності -

 
 

Цікаве

Загрузка...