WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

відмічається.
Артеріальний тиск на обох плечових артеріях 120/80 мм рт. ст.
В межах серця вип'ячувань немає, верхівковий поштовх помірної сили, величиною 1.5х1.5 см, розміщений в V міжребер'ї на 1 см вправо по лівій середньоключичній лінії. На грудній клітці, передній черевній стінці та на кінцівках поверхневі вени не розширені. В епігастральній області пульсації не виявлено.
Межі серцевої тупості
Серцева тупість: Межі:
права ліва верхня
Відносна в ІV міжребер'ї на 1 см вправо від правого краю грудини. в V міжребер'ї на 1,5см вправо від лівої середньоключичної лінії нижній край ІІІ ребра по лівій парастернальній лінії.
Абсолютна з ІV по VI міжребер'я по правому краю грудини. в V міжребер'ї на 2,5см вправо від лівої середньоключичної лінії верхній край V ребра по лівій парастернальній лінії.
При аускультації - серцева діяльність ритмічна, ЧСС - 72 уд/хв, тони серця приглушені. Шуми не вислуховувались. Шум тертя перикарду не вислуховувався.
Шлунково-кишковий тракт.
Живіт асиметричний внаслідок здуття правої половини, видимої перистальтики не виявляється. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання, при цьому не болить. Розширених підшкірних вен не відмічається. По серединній лінії нижче пупка відмічається післяопераційний рубець довжиною 8 см і товщиною 1 см., в правій здухвинній ділянці відмічається післяопераційний рубець довжиною 4 см і товщиною 1,2 см.
При поверхневій орієнтовній пальпації - живіт м'який, болючий в правій здухвинній ділянці, симптоми подразнення очеревини негативні. Розходження прямих м'язів живота і білої лінії не виявлено. Пупок втягнутий, щільний.
Глибока, методична, ковзна пальпація неможлива через значну болючість, яка виникає при її проведенні.
Шлунок - нижня межа перкуторно та перкуторно-аускультативно - на 4 см вище пупка.
Печінка - пропальпувати нижній край не вдалось. Межі: верхня - по середньоключичній лінії - IV міжребер'я, нижня - на рівні реберної дуги. Перкусія по Курлову - 9; 8; 7 см.
Жовчний міхур не пальпується, не болючий. Симптоми Курвуазьє, Ортнера, Менделя, френікус - симптом негативні.
Підшлункова залоза не пальпується, не болюча.
Селезінка не пальпується, не болюча. Перкуторно - поздовжній розмір - 6 см, поперечний - 4 см.
При перкусії в правих відділах живота висотий тимпаніт.
Вільної рідини в черевній порожнині не виявлено.
Аускультація кишківника: вислуховується підсилена перистальтика, "шум плескоту" в правій здухвинній ділянці і в лівому підребер'ї.
При огляді заднього проходу патологічних змін не відмічається. При пальцевому дослідженні Пальцеве обстеження - тонус сфінктера збережений, стінки інфільтрату та пухлин не містять. ??????????????????????????????????7
Сечовидільна система
Змін шкіри поперекової ділянки не виявлено. Вибухання ділянки нирок не відмічається. Нирки, сечоводи та сечовий міхур не вдалось пропальпувати, симптом Пастернацького негативний з обох боків.
Нервова система і органи чуття
Рефлекси збережені, ригідність потиличних м'язів та симптом Керніга відсутні. Чутливість не порушена.
Дермографізм - білий, з'являється на 15-ій с, на 30-ій с переходить в червоний, розлитий, шириною 0,3 см, не виступає над поверхнею шкіри.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ (DIAGNOSIS PRAELIMINARIS):
На основі скарг на інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудоту, неоднократну блювоту, після якої не наставало полегшення, невідходження газів, загальну слабкість;
анамнезу хвороби: захворювання виникло гостро: 12 годин тому з'явились інтенсивні переймоподібні болі в животі, які з плином часу не проходили, прийом спазмолітиків полегшення не приносив. Була триразова блювота: спочатку недавно прийнятою їжею, потім раніше прийнятою їжею. Останніх 3 години стан хворої погіршився - біль в животі посилився, з'явилась загльна слабість;
даних анамнезу життя: в 1990 році перенесла операцію з приводу позаматкової вагітності, в 1997році - клиновидну резекцію правого яйника з приводу кісти яйника;
даних об'єктивного обстеження: живіт асиметричний внаслідок здуття правої половини, по серединній лінії нижче пупка відмічається післяопераційний рубець довжиною 8 см і товщиною 1 см., в правій здухвинній ділянці відмічається післяопераційний рубець довжиною 4 см і товщиною 1,2 см, болючість в правій здухвинній ділянці при пальпації, при перкусії в правих відділах живота високий тимпаніт, при аускультації кишківника - підсилення перистальтики, "шум плескоту" в правій здухвинній ділянці і в лівому підребер'ї;
можна виставити наступний попередній діагноз: Гостра злукова кишкова непрохідність.
ПЛАН ОБСТЕЖЕННЯ
1. Загальний аналіз крові
2. Загальний аналіз сечі
3. Аналіз калу на яйця гельмінтів
4. Біохімічний аналіз крові (білірубін, ALT, AST, сечовина, креатинін, глюкоза, загальний білок, Ca, Cl)
5. Реакція Вассермана
6. Визначення гупової та резус належності
7. Аналіз крові на цукор
8. Аналіз сечі на діастазу
9. Оглядова рентгенографія черевної порожнини
10. УЗД органів черевної порожнини
Результати:
1. Загальний аналіз крові (1.03):
Показник Значення Норма
Hb 92 г/л 120-140 г/л
Еритроцити 3,3 Т/л 3,7-4,1 Т/л
Колірний показник 0,9 0,85-1,05
ШОЕ 7 мм/год 2-15 мм/год
Лейкоцити 6,0 Г/л 4-9 Г/л
Еозинофіли 0 0-5
Паличкоядерні 5 1-5
Сегментоядерні 63 47-72
Лімфоцити 30 18-37
Моноцити 2 3-11
2. Загальний аналіз сечі (1.03):
Показник Значення Норма
Колір Солом'яно-жовтий світло-жовтий
Прозорість Прозора прозора
Осад Білок не виявлено білок не виявляється
Лейкоцити 2-4 в полі зору одиничні в полі зору
Епітелій Плоский, 1-2 в п. зору плоский, 1-2 в п. зору
3. Аналіз калу на яйця гельмінтів (1.03): Яєць глистів не виявлено.
4. Біохімічний аналіз крові (1.03):
Показник Значення Норма
Білірубін 15,1 мкмоль/л до 20,7 мкмоль/л
Сечовина 8,32 ммоль/л 3,33-8,32 ммоль/л
Креатинін 0,102ммоль/л 0,05-0,15 ммоль/л
Білок 62,16 г/л 65-85 г/л
Са 2,5 ммоль/л ммоль/л
Cl 99,8 ммоль/л ммоль/л
5. Реакція Вассермана (1.03): RW від'ємна.
6. Аналіз крові на цукор (1.03): 5,7 ммоль/л.
7. Рентгенографія грудної клітки (31.03): на фоні збільшення площі легеневих полів і низького положення діафрагми спостерігаються розширені і деформовані корені легень, підсилення легеневого малюнка.
8. Аналіз сечі на діастазу (1.03): ???????????????????????????????????.
9. Оглядова рентгенографія черевної порожнини (1.03): на оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини відмічається підвищена пневматизація кишківника, чаш Клойберга не виявлено.
10. УЗД органів черевної порожнини (1.03): печінка не збільшена, гомогенної ехогенності, незмінена. Жовчний міхур конкрементів не містить, стінка без ознак набряку. Підшлункова залоза в ділянці головки 29 мм, стінка без ознак набряку. Нирки, селезінка не змінені. Вільна рідина не виявляється. Петлі кишечника по лівому боковому каналу з ознаками кишкової непрохідності.
КЛІНІЧНИЙ ДІАГНОЗ (DIAGNOSIS CLINICA)
На основі попереднього діагнозу, а саме: скарг на інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудоту, неоднократну блювоту, після якої не наставало полегшення, невідходження газів, загальну слабкість; анамнезу хвороби: захворювання виникло гостро: 12 годин тому з'явились інтенсивні переймоподібні болі в животі, які з плином часу не проходили, прийом спазмолітиків полегшення не приносив. Була триразова блювота: спочатку недавно прийнятою їжею, потім раніше прийнятою їжею. Останніх 3 години стан хворої погіршився - біль в животі посилився, з'явилась загльна слабість; даних анамнезу життя: в 1990 році перенесла операцію з приводу позаматкової вагітності, в 1997році - клиновидну резекцію правого яйника з приводу кісти яйника; даних об'єктивного обстеження: живіт асиметричний внаслідок

 
 

Цікаве

Загрузка...