WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт
ПАСПОРТНІ ДАНІ:
1. П.І.Пб -
2. ВІК - 36 р.(10. 08. 1965р.)
3. ПРОФЕСІЯ -
4. МІСЦЕ РОБОТИ - не працює
5. АДРЕСА -
6. ДАТА ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ - 1.03.2001р.
7. КИМ НАПРАВЛЕНИЙ -
СКАРГИ ХВОРОГО (MOLESTIA AEGROTI):
При поступленні хвора скаржилася на інтенсивні переймоподібні болі в животі, нудоту, неоднократну блювоту, після якої не наставало полегшення, невідходження газів, загальну слабкість.
ІСТОРІЯ ЗАХВОРЮВАННЯ (ANАMNESIS MORBI):
Захворювання виникло гостро: 12 годин тому з'явились інтенсивні переймоподібні болі в животі. Раніше подібні болі не турбували. З плином часу болі не проходили, прийом спазмолітиків полегшення не приносив. Останніх 3 години стан хворої погіршився - біль в животі посилився, з'явилась загльна слабість, що заставило хвору звернутись в ургентну клініку.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ (ANAMNESIS VITAE)
Народилася 10.08.1965р. у м. Тернопіль, була другою дитиною в сім'ї. У фізичному та розумовому розвитку від однолітків не відставала. Місячні почалися з 13 років, з14 - стали регулярними, триваютя по 5 днів, тривалість циклу 24 дні. Одружена, чоловік здоровий. Мала одну вагітність, яка закінчилась в термін фізіологічними пологами. Має 13-річну дочку. Дочка здорова. Матеріально-побутові умови вважає задовільними. Туберкульоз, вірусний гепатит, венеричні захворювання в себе та в родичів заперечує. В 1990 році перенесла операцію з приводу позаматкової вагітності, в 1997році - клиновидну резекцію правого яйника з приводу кісти яйника. Операції проводились під загальним знечуленням. Кров такровозамінники не переливались. Непереносимості медикаментів та алергій не відмічалось. Шкідливі звички заперечує.
ЗАГАЛЬНИЙ АНАМНЕЗ (ANAMNESIS COMMUNIS)
Дихальна система:
Носове дихання вільне, без відчуття сухості в носі. Виділень немає, носових кровотеч - теж. Гортань при розмові не болить, голос звучний. Болей в ділянці грудної клітки хвора не відчуває. Кашлю, задишки, кровохаркання не спостерігалось.
Серцево-судинна система:
Болі в ділянці серця не турбують. Задишку, відчуття перебоїв у діяльності серця, відчуття серцебиття заперечує. Набряки не спостерігаються.
Органи травлення:
Апетит - поганий. Смак збережений. Ковтання їжі не затруднене. Проходження твердої та рідкої їжі по стравоходу вільне. Скаржиться на інтенсивні переймоподібні болі в животі. Болі не пов'язані з прийомом їжі, не залежать від положення тіла, не знімаються спазмолітиками. Також скаржиться на тошноту, неоднократну блювоту, що не приносила полегшення. Спочатку недавно прийнятою їжею, потім раніше прийнятою їжею. Турбує невідходження газів та калу з початку захворювання.
Сечовидільна система:
Болі у попереку не турбують. Сечопуск вільний, неболючий; нетримання сечі не відмічається. Болі в ділянці статевих органів, виділення з піхви не турбують.
Опорно-руховий апарат:
Болю в м'язах та переміжної кульгавості не спостерігалось. На болі в кістках, суглобах, хребті не скаржилась. М'язова сила достатня (5 балів)
Нервова система та органи чуття:
Характер спокійний, врівноважений. Пам'ять добра, сон спокійний, достатньо глибокий. Зір, слух, нюх хороші, тактильна чутливість збережена.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ (STATUS PRAESENS OBJECTIVUS):
Стан хворої вна момент обстеження
Загальний стан хворої середньої важкості????????????????????????????
Свідомість ясна
Положення в ліжку активне
Вираз обличчя сумний
Тілобудова пропорційна, відповідає нормостенічному типу конституції
Зріст - 162 см
Вага - 60 кг
t тіла - 36.9 С
Шкірні покриви бліді, чисті, без висипань. Вологість шкіри помірна. Еластичність збережена. По серединній лінії нижче пупка відмічається післяопераційний рубець довжиною 8 см і товщиною 1 см., в правій здухвинній ділянці відмічається післяопераційний рубець довжиною 4 см і товщиною 1,2 см.
Волосяний покрив розвинений по жіночому типу. Нігті нормальної форми, еластичні, покриті лаком рожевого кольору.
Слизові оболонки повік - рожеві, без ерозій. Слизова рота - рожева, без висипок та виразок. Ясна - рожево-червоного кольору, тверді, не кровоточать. Язик рожевого кольору, сухуватий, обкладений біля кореня білуватим нальотом. Сосочки язика виражені помірно. Тріщин та виразок немає.
Зубна формула:
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Позначення: О - пломба, К - карієс, Х - відсутність.
Піднебінні мигдалики не збільшені, рожевого кольору, з гладкою поверхнею, без нашарувань. Зів та піднебіння рожеві, без тріщин і виразок. Специфічний запах з рота відсутній.
Підшкірна жирова клітковина - товщиною в 2 см біля пупка, під лопатками - такої ж товщини, рівномірно розподілена, набряків та пастозності не виявлено.
Молочні залози симетричні, середніх розмірів, округлої форми, неболючі, пружні, без ущільнень. Шкіра молочних залоз не змінена. Сосок виступаючий, циліндричний, виділень з нього немає. Навколососковий кружок без змін. Регіонарні лімфовузли не збільшені.
Лімфатичні вузли: пальпуються підборідні, підщелепні, задньо-шийні. Поодинокі, неболючі, розміром 0,3-0,4 см, нещільні, рухомі, неспаяні з іншими вузлами та оточуючими тканинами. Шкіра над ними не змінена.
М'язи добре розвинені, тонус звичайний. При пальпації болючості, ущільнень не відмічалось. М'язова сила збережена (5 балів).
Щитовидна залоза не пальпується.
Кістки кінцівок симетричні, череп відповідає нормоцефалічному типу, деформацій хребта не виявлено. Патологічної рухомості і болючості при рухах, пальпації і перкусії кісток - теж.
Суглоби звичайної конфігурації, без вип'ячувань та згладження контурів. Активні та пасивні рухи виконуються в повному об'ємі. Болючості при пальпації та рухах не виявлено.
Органи дихання.
Грудна клітка відповідає нормостенічному типу тілобудови, конічна, лопатки добре прилягають до неї. Грудний тип дихання, з участю обох половин грудної клітки. Дихання ритмічне, 18 на хвилину, не глибоке.
При пальпації грудна клітка не болюча. Голосове тремтіння на симетричних ділянках однакове, проводится добре. При порівняльній перкусії ясний легеневий звук, однакової гучності, одинаково вислуховується на симетричних ділянках. В просторі Траубе тимпанічний звук збережений.
Верхівки легень - на рівні VII шийного хребця ззаду, спереду на 3 см над ключицею. Поля Креніга з обох боків 5 см.
Нижня межа легень: справа зліва
" по парастернальній лінії - V міжребер'я -----------
" по середньоключичній лінії - VІ ребро -----------
" по передній аксилярній лінії - VІІ ребро VІІ ребро
" по середній аксилярній лінії - VІІІ ребро VІІІ ребро
" по задній аксилярній лінії - ІХ ребро ІХ ребро
" по лопатковій лінії - Х ребро Х ребро
" по паравертебральній лінії - остистий відросток ХІ грудного хребця
Сумарна рухомість країв легень по середній паховій лінії - 6 см.
При порівняльній аускультації в обох легенях везикулярне дихання. Хрипи та шум тертя плеври не вислуховуються. Бронхофонія одинакова на симетричних ділянках.
Проба Штанге - 50 с.
Проба Генча - 30 с.
Органи кровообігу
Пульс на симетричних артеріях однаковий, хорошого наповнення, ритмічний, частота - 72 уд/хв, помірного напруження, повний, рівномірний, нормальної форми.
Видимої пульсації в ділянках артеріальних стовбурів, варикозно розширених вен не

 
 

Цікаве

Загрузка...