WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний ларингіт, гіперпластична форма. - Реферат

Історія хвороби: хронічний ларингіт, гіперпластична форма. - Реферат

і болючість його при пальпації , потовщення уретри мутність сечі. Залишалась біль над лобком і почащене сечовипускання. Ці симптоми продовжувались протягом року із причини яких хвора лікувалась в неврологічному відділені, після проведенного лікування стан хворої не змінився . Продовжували турбувати часті поклики до сечовипускання. При лабораторному дослідхені сечі в неврологічному відділені виявлено лейкоцитурію.
Опис ренгенограми: наоглядові ренгенограмі органів черевної порожнини і тазу відмічено дистопічне розміщення правої нирки
На основі даних лабораторного дослідження сечі за 13.11.01.:Білок 0.033;лейкоцитів 40-60 в п/з; еритроцитів5-10 в п/з
Можна запідозрити: Дистонія правої нирки.Хронічний цистопієлонефрит.
План обстеження
1. Загальний аналіз крові.
2. Загальний аналіз сечі.
3. Аналіз кала на яйця глистів.
4. Біохімічний аналіз крові (білок, білірубін, ШОЕ, сечовина, креатинін, К , Nа , Cl , холістерин)
5. Реакція Вассермана.
6. ЕКГ.
7. УЗД органів сечовидільної системи.
8. Спірометрія
9. Посів сечі на флору
10.Цистоскопія
11.Цистографія.
12.Радіоізотопна ренографія
13. Консультація геніколога
14. Консультація проктолога
Лабораторні аналізи
Загальний аналіз крові:13.11.01р.
Еритроцити 4,5 Т/л
Hb 120 г/л
Колірний показник 0,89
Тромбоцити 190 Т/л
Лейкоцити 3/9 Г/л
ШОЕ 13 мм/год
Загальний аналіз сечі:13.11.01.р.
Кількість 100мл
Колір світло-жовтий
Прозорість прозора
Білок 0.033
Лейкоцити 40-60 в п/з
Еритроцити 5-10 в п/з
Проба по Нечипуренко:21.11.01.
Лейкоцити 6
2.25*10
Еритроцити 6
1*10
Біохімія крові:21.11.01.
Глюкоза 4.83 ммоль/л
Білірубін 19.5 мкмоль/л
Залишковий азот
Сечовина 5.43 ммлоь/л
Креатинін 0.118 ммоль/л
Холестерин 6,5 ммоль/л
Загальний білок 65 г/л
Калій 5.3 ммоль/л
Натрій 148 ммоль/л
Загальний аналіз сечі:21.11.01.р.
Кількість 50мл
Колір світло-жовтий
Прозорість прозора
Білок сліди
Лейкоцити Негусто на все поле зору
Еритроцити 5-10 в п/з
22.11.01.Ренограма лівої нирки правільного типу ТМ-3 ,Т1/2-10*.Ренограма правої нирки ізостенуричного типу.
Коротка характеристика виявлених лабораторних змін:в загальному аналізі сечі за 21.11.01(лейкоцити займають усе поле зору, еритроцитів 5-10 в п/з).
Клінічний діагноз
На основі даних попереднього діагнозу і результатів лабораторних досліджень 21.11.01В загальному аналізі сечі (лейкоцити займають усе поле зору, еритроцитів 5-10 в п/з).
22.11.01.На радіоізотопній ренограмі правої нирки вона ізостенуричного типу.
Можна поставити:Дистопія правої нирки.Хронічний цистопієлонефрит.
Диференційний діагноз
Диференційний діагноз проводиться з Неврогеним сечовим міхуром при патологічних станах центральної нервової системи:
1)психічних порушеннях.
2)при травматичному пошкоджені спинного мозку.
Патологія нашої хворої виникла рік після травми , гостро(ріжучий біль в кінці сечовипускання,почервоніння вічка сечовивідного каналу,почащення кількості сечовипускання),що більш схоже на гострий цистит.Точніше диф. Діагноз можна буде провести після провединого курсу антибіотико терапії. Якщо лабораторні та інструментальні дослідження будуть засвідчувати, що запального процесу немає, а почащені позиви до сечовипускання будуть продовжуватись то це буде свідчити про неврогену патологію.
В хворої можна виключити патології із подібною клінікою (пухлина сечового міхура,інородні тіла сечового міхура,каміння сечового міхура,аномалії сечового міхура,дивертикули і грижі сечового міхура,паразитарні захворювання)за допомогою проведеної цистоскопії і ренгенографії місяць тому.
Заключний діагноз
на основі попереднього та диференціального діагнозу можна виставити діагноз: Дистопія правої нирки.Хронічний цистопієлонефрит.
Етіологія і патогенез
За етіологією виділяють такі види циститу: інфекційний (специфічний і неспецифічний), хімічний, термічний, токсичний, радіаційний, лікарський, аліментарний, неврогенний, інволюційний, післяопераційний. Залежно від перебігу захворювання розрізняють гострий і хронічний (латентний і рецидивуючий) цистит, згідно з поширенням запального процесу -дифузний (тотальний) і осередковий. Хронічний процес розподіляють на катаральний, грануляційний, виразковий, паренхіматозний, поліпозний, кістозний, інкрустуючий та некротичний.Запальний процес у стінці сечового міхура виникає при поєднанні кількох несприятливих чинників. До умов виникнення циститу слід віднести наявність патогенних мікроорганізмів та дистрофічних, застійних гіпостатичних процесів у стінці сечового міхура. Перебування бактерій у сечовому міхурі ще не є підставою для виникнення типових ознак циститу. Крім інфекції, для його розвитку потрібне порушення будови та функцій сечової системи. Основним із чинників, що сприяють виникненню циститу, є порушення уродинаміки нижніх сечових шляхів. При утрудненому спорожненні сечового міхура, підвищенні внутрішньоміхурового тиску виникають умови, що провокують розлади місцевого кровообігу чи порушення цілості стінок міхура. В свою чергу, венозний застій чи ішемія стінок сечового міхура значно знижує резистентність його до бактеріальної інвазії. Переважний розвиток гострого циститу у жінок зумовлюється порушенням ритму сечовипускання (нечастим сечовипусканням). Теоретично виникнення асептичного запалення слизової оболонки сечового міхура можна пояснити травматизацією її при різних внутрішньоміхурових маніпуляціях, венозному та лімфатичному набряку, застої в сечостатевому венозному сплетенні, пошкодженні хімічними, лікарськими засобами та ін. Проте порівняно частіше умови для переходу асептичного запального процесу в інфекційний створюються внаслідок проникнення інфекції гематогенним, висхідним чи низхідним шляхом, постійного бактеріального забруднення сечівника і промежини. Переохолодження, зниження реактивності організму внаслідок різних захворювань, операцій на органах черевної порожнини й таза при наявності патогенної мікрофлори призводять до розвитку циститу. Вторинний цистит найчастіше виникає при патології сечовогб міхура, зокрема злоякісних процесах, туберкульозі, ураженні передміхурової залози (простатит, везикуліт), сечівника (звуження, уретрит), аденомі й раку передміхурової залози, каменях і сторонніх тілах сечового міхура. Певну роль відіграють і аденовіруси. Встановлено вірусну етіологію

 
 

Цікаве

Загрузка...