WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний ларингіт, гіперпластична форма. - Реферат

Історія хвороби: хронічний ларингіт, гіперпластична форма. - Реферат


Історія хвороби: хронічний ларингіт, гіперпластична форма.
?
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ХВОРОГО
Прізвище, ім'я, по-батьковіім'я, по-батькові: Пилипів Петро Михайлович Дата і час поступлення:26.11.01р.
Вік::54 роки(1947 р.н.)
Постійне місце проживання:Тернопільська область Теребовлянський район село Кривки
Місце роботи:Держплемзавод с.м.т. Микулинці
Діагноз при поступленні: ХРОНІЧНИЙ ЛАРИНГІТ. ГІПЕРПЛАСТИЧНА ФОРМА.
Діагноз заключний клінічний: ХРОНІЧНИЙ ЛАРИНГІТ. ГІПЕРПЛАСТИЧНА ФОРМА.
Скарги хворого
На сухість в горлі, охриплість голосу, частий кашель, швидку втому голосу, незначне виділення харкотиння.
Анамнез даного захворювання
Вважає себе хворим протягом останіх двох років. Недноразово лікувався в ТОККЛ з приводу ларінгіту в ЛОР- відділі . Дане захворювання пов'язує з переохолодженням . На початку останнього загострення за лікарською допомогою не звертався, в домашніх умовах приймав содові інгаляції , але позитивного ефекту вони не приносили. Внаслідок погіршіння стану звернувся в ЛОР -відділ ТОККЛ , де і був госпіталізований 26.11.01.
Анамнез життя.
Народися та виховувався в сім ї із задовільними соціально-побутовими умовами. Одружений. Проживає в хороших матеріальних умовах. Харчування збалансоване і повноціне. Шкідливих звичок немає. Перенесені хвороби: в дитинстві кір, гострі респіраторні інфекції. Черепномозкову травму, туберкульоз, венеричні та психічні хвороби, малярію та гепатит в себе заперечує. Непереносимості ліків та харчових продуктів немає. Гемотрансфузій в анамнезі не відмічає. У контакті з інфекційними хворими протягом 3-х тижнів не був, розладів стільця не відмічає.
Об'єктивне обстеження
Загальний стан хворого задовільний.
Свідоміст ясна.
Положення активне.
Вираз обличччя звичайний.
Будова тіла нормостенічна
Ріст 177 см, вага 90 кг, температура тіла 36.8*С
Обстеження хворого по системах
Шкіра волога, еластична, тургор збережений Волося густе,еластичне.
Видимі слизові оболонки рожеві, вологі, без виразкувань, нальоту, запальних явищ та зроговівань.
Лімфатичні вузли не пальпуються.Органи дихання:Дихання через ніс вільне.Грудна клітка конічної форми. Обидві половини грудної клітки приймають участь в акті дихання. Дихання ритмічне, ЧДР=20/хв, середньої глибини. При порівняльній перкусії легень на симетричних ділянках грудної клітки відмічається ясний легеневий звук.При аускультації легень на всьому протязі відмічається везикулярне дихання .Серцево-судинна системаПульс на променевих артеріях ритмічний, ЧСС=75/хв, помірного напруження, доброго наповнення. АТ=120/80 мм рт. ст., та болючості по ходу вен не відмічається. Пульсації вен шиї немає. Випинання в ділянці серця відсутні. Серцевий поштовх не відмічається. Пульсації в ділянці яремної ямки та епігастральній ділянці немає.
Границі відносної і абсолютної перкуторної тупості:
Межа Відносна Абсолютна
Права На 1 см зовні правого краю грудини По лівому краю грудини
Ліва По лівій серединно-ключичної лінії На 1 см досередини від межі відносної тупості серця
Верхня На рівні Ш ребра зліва На IV ребрі зліва
Аускультативно діяльність серця ритмічна, тони звучні, розчеплення або роздвоєння тонів немає; додаткові тони і шуми не вислуховуються; шум тертя перикарду не вислуховується.
Шлунково-кишковий тракт Живіт симетричний, округлої форми. Видима перистальтика не відмічається. Передня черевна стінка приймає участь в акті дихання, при цьому не виникає болючості. Під час кашлю болі відсутні. При поверхневій порівняльній пальпації живота стан тонусу м'язів не порушений , живіт чутливий над лоном. Симптом подразнення очеревини (Щоткіна-Блюмберга) негативний. Пупок в нормі. Розходження прямих м'язів живота не відмічається, біла лінія не змінена.
При глибокій ковзній пальпації за Образцовим-Стражеско відмічається: в лівій здухвинній ділянці сигмовидна кишка циліндричної форми, діаметром близько 1,5 см, тугої консистенції, рухома, не болюча, урчання не відмічається; сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці у вигляді циліндра з заокругленим дном діаметром близько 2 см., еластична, не болюча, урчання не відмічається; червоподібний відросток не пальпується; висхідна, поперечна та низхідна ободові кишки пальпуються у вигляді циліндра розміром 1,5-2 см, рухомі, еластичні, не болючі, урчання не відмічається. Перкуторно-аускультативно нижня межа шлунка знаходиться на рівні пупка. Болючості та видимої перистальтики шлунка не відмічається. Пілоричний відділ шлунка пальпується у вигляді тяжа. Край печінки виступає за межі правої реберної дуги на 1см., м'якої консистенції, округлої форми, не болючий. При перкусії за методом Курлова розміри печінки: по середньоключичній лінії - 9 см, по передній серединній лінії - 8 см, по лівій реберній дузі - 7 см. Жовчевий міхур не пальпується. Підшлункова залоза не болюча. Селезінку не вдається пропальпувати. Вільна рідина в черевній порожнині при перкусії не виявляється. При перкусії печінки відмічається абсолютна тупість, при перкусії напівмісяцевого простору Траубе відмічається тимпаніт. Аускультативно відмічається послаблення перистальтики кишечника.
Сечо-статева система.Ліва нирка не пальпується,вдається пропальпувати нижній край правої нирки який рухливий, поверхня гладка,неболюча. С-м Пастернадського відємний з обох сторін. Пропальпувати сечовий міхур невдалося. Живіт болючий над лоном. При огляді зовнішніх статевих органів особливостей не найдено.
Нервова система. Зіниці реагують на світло звуженням, корнеальний рефлекс позитивний. Ригідність м'язів потилиці не відмічається. Нюх, смак, зір, слух збережені. Больова, тактильна та температурна чутливість збережена. Дермографізм червоний.
Попередній діагноз
На основі скарг хворого на багаторазові позиви до сечовипускання (20 разів за добу), які закінчуються неболючим сечовипусканням.Тянучі болі в правій здухвинній ділянці і над симфізом незначної інтенсивності. Безсоння.
На основі анамнезу захворювання: Захворіла 2 роки назад. Захворювання розпочалось гостро із почащення сечовипускання, ріжучої болі в кінці сечовипускання, почервоніння вічка уретри і болючості його при пальпації відмічалось потовщення уретри. Спостерігалась мутність сечі. Хвора незверталась за лікарською допомогою. З метою лікування приймала хвойні ванни. Поступово симтоми захворювання почали зникати: ріжуча біль в кінці сечовипускання,почервоніння вічка уретри

 
 

Цікаве

Загрузка...