WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Приготування їжі має бути хімічно щадним. На тривалий час (не менше 1 року) виключають із раціону копченості, соління, різко обмежують введення екстрактивних речовин, проте не виключають продукти харчування, які їх містять (м'ясо, риба), а лише змінюють методи приготування їжі. Наприклад, при варінні м'ясних і рибних продуктів приблизно 50-60 % екстрактивних речовин переходять у бульйон, а при обсмажуванні вказаних продуктів екстрактивні речовини нагромаджуються у них в більшій кількості, порівняно з концентрацією їх у сирих напівфабрикатах. Різко обмежують вживання тугоплавних жирів (яловичий, баранячий, свинячий, гусячий, качиний) у зв'язку з їх здатністю затримуватися в печінці.
Внутрішнє застосування мінеральних вод на питтєвих курортах є провідним лікувальним фактором.
Фізико-хімічна характеристика мінеральних вод, що використовуються для питтєвого лікування дітей із хронічними захворюваннями печінки і жовчних шляхів, відзначається різноманітністю. Дітям призначають мінеральні води малої (2-5 г/л), рідше - середньої мінералізації (5-15 г/л), а також мінеральні води які не можна назвати мінеральними (мінералізація менша 2 г/л), але які мають у своєму складі інше діюче начало (наприклад, "Нафтуся", де провідною є органічна речовина).
Дозують мінеральну воду на 1 кг маси тіла на 1 прийом. Води малої і середньої мінералізації приймають у розрахунку 3 мл на 1 кг належної маси тіла на 1 прийом. Дитині 7 років з масою тіла 20 кг на 1 прийом призначають 75-80 мл води.
Води слабкої мінералізації (Нафтуся, Березовські мінеральні води, Єсентуки № 20 тощо) призначають по 5 мл на 1 кг належної маси тіла. Наприклад дитина 10 років з масою тіла 45 кг повинна отримувати на 1 прийом 150-175 мл такої води, тому що належна маса ЇЇ тіла складає 30-34 кг. На основі наведених прикладів робимо висновок, що кількість мінеральної води залежить від належної маси. Тому завжди треба звертати увагу на дефіцит або надлишок маси тіла.
Для лікування хронічного холецистохолангіту можна також використати гальваногрязевий тюбаж, який, крім звичайної процедури грязевого електрофорезу, включає в себе попередній прийом мінеральної води за 15-20 хв до прийому гальваногрязі. Таким чином, гальваногрязевий тюбаж поєднує в собі одночасно дію грязі, гальванізації і мінеральної води. При цьому також створюються умови для посиленого відтоку жовчі, як при загальновживаному тюбажі.
Лікувальна фізкультура. Основними формами фізичної культури, яка широко використовується в лікуванні дітей із хронічним холецистохолангітом, є ранкова гігієнічна гімнастика, відвідування джерел і лікувальних процедур, екскурсії, ігри, опанування трудових навичок. Вправи комплексу лікувальної гімнастики, які виконуються стоячи, сидячи, лежачи на лаві, необхідні для поступового збільшення навантаження на черевний прес. Регулярне застосування різних гімнастичних і дихальних вправ викликає то зниження, то підвищення внутрішньочеревного тиску, поліпшує кровопостачання печінки, посилює утворення жовчі, покращує діяльність шлунка і кишок.
У комплексі лікування дітей ходьба посідає значне місце, тому що екскурсії та прогулянки дозволяють використати високоіонізоване повітря. Ходьба сприяє тренуванню органів кровообігу, сприятливо впливає на процеси дихання, поліпшує окислювальні процеси в організмі, діяльність внутрішніх органів і центральної нервової системи. При щадному режимі рекомендована повільна ходьба (до 40-60 кроків за 1 хв) в межах території санаторію, при тонізуючому режимі дозволяються прогулянки до 2 км (ходьба до джерела, водо- і грязелікарні), при тренувальному режимі - до 3-4 км.
Застосування комплексного санаторно-курортного лікування при хронічних ураженнях жовчних шляхів у дітей призводить до ліквідації або значного зменшення клінічних проявів хвороби.
XIV. Епікриз
Хворий Перенчук Максим Олегович, який народився 23.03.94 р. в м. Тернополі і проживає на вул.Довженка, 1/57; знаходився на стаціонарному лікуванні в діагностичному відділенні з 14.03.2001 р. по 19.03.2001 р. з діагнозом Хронічний голецистохолангіт, в'ялий перебіг, активна стадія ( помірно виражена).
При поступленні скаржився на біль у правому підребер'ї ниючого характеру, нудоту, гіркоту у роті, нечасте блювання; підвищення температури тіла до 37,8 °С, головний біль, швидку втомлюванність, загальну слабкість, знижений апетит;
Дані анамнезу захворювання: хворіє протягом 8 місяців, захворювання починалося поступово, з появи періодичних болей в правому підребер'ї ниючого характеру, особливо після вживання смаженої, гострої іжирної їжі, нудоти, гіркоти у роті. Після вступу в школу дитина харчується нерегулярно, є погрішності в харчуванні ( часто всухом'ятку, пристрасть до гострих і смажених страв).
Дані анамнезу життя: є погрішності в харчуванні (пристрасті до гострих, жирних і смажених страв, харчується не регулярно, часто в сухом'ятку);
Дані суб'єктивного обстеженння: Склери субектеричні, язик обкладений білими нашаруваннями. Апетит знижений, наявні болі в правому підребер'ї, помірної інтенсивності, ниючого характеру, після вживання смаженої, гострої і жирної їжі, гіркий присмак у роті. Нудота, нечасте (дворазове) блювання після їжі;
Дані об'єктивного обстеженння: загальний стан хворого середньої важкості, слизова оболонка язика суха, обкладений білою осугою, при пальпація печінки нижній край печінки виступає з під реберної дуги на 3 см., він гострий, м'яко-еластичної консистенції, поверхня гладка, болюча. Симптом Ортнера позитивний. Проведено лабораторно - інструментальні обстеження:
та результати додаткових методів обстеження:
в загальному аналізі крові - лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво ( лейкоцити - 11,2 х 109 /л, паличкоядерні нейтрофіли - 8 %), збільшення ШОЕ (15 мм/год);
в біохімічному аналізі крові - збільшення кількості заг.білірубіну - (25 мкмоль/л)
загальний аналіз сечі без відхилень.
при УЗД дослідженні виявлено зміни - печінка збільшена, права доля 140 мм, паренхіма підвищеної ехогенності. Жовчний міхур овальної форми, стінки потовщені до 5 мм, невелика кількість осаду.
На основі скарг, анамнезу захворювання, анамнезу життя, даних об'єктивного обстеження, даних лабораторно- інструментальних методів обстеження виставлено клінічний діагноз: Хронічний голецистохолангіт, в'ялий перебіг, активна стадія ( помірно виражена).
Хворому було призначено лікування: дієта № 5, Нікодин (Nicodinum) по 1 - 2 таблетки на добу на протязі 10 - 14 днів, Мульти - табс полівітаміни з мінералами по 1 таблетці на добу.
Стан хворого за період лікування покращився, зменшились больовий, частково диспепсичний, інтоксикаційний та гіпертермічний синдроми.
При виписці із стаціонару хворому рекомендується дієта № 5, санаторно-курортне лікування, лікувальна фізкультура.
XV. Список використаної літератури.
1. Сміян І.С. Педіатрія: Цикл лекцій. - Тернопіль: Укрмедкнига, 1999. - 712 с.
2. Детские болезни. Под ред. Л.А.Исаевой . - М., 1987
3. Медицина дитинства. За ред. П.С. Мощича; навч. посібник: У 4 т. - К.: Здоров'я, 1994. - Т.1. - 704 с.
4. Смиян И.С. Комплексное лечение детей с хроническими заболеваниями печени и желчных путей в условиях курорта. - М.: Медицина, 1973.- 192с.
5. Методичні поради щодо написання історії хвороби дитини в пропедевтичній педіатрії. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. - 51 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...