WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

позитивний;
та результати додаткових методів обстеження:
в загальному аналізі крові - лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво ( лейкоцити - 11,2 х 109 /л, паличкоядерні нейтрофіли - 8 %), збільшення ШОЕ (15 мм/год);
в біохімічному аналізі крові - збільшення кількості заг.білірубіну - (25 мкмоль/л)
загальний аналіз сечі без відхилень.
при УЗД дослідженні виявлено зміни - печінка збільшена, права доля 140 мм, паренхіма підвищеної ехогенності. Жовчний міхур овальної форми, стінки потовщені до 5 мм, невелика кількість осаду, можна виставити клінічний діагноз: Хронічний холецистохолангіт, в'ялий перебіг, активна стадія ( помірно виражена).
ХІ. Щоденник
16.03.2001 р.
T - 37,8 °С
ЧСС - 88/хв
ЧД - 21/хв
АТ - 100/75 мм.рт.ст.
сечопуск - 6 разів
випорожнення - 1 раз
діурез - 950 мл
випито рідини - 400 мл Скарги хворого на біль у правому підребер'ї ниючого характеру, нудоту, гіркоту у роті, підвищення температури тіла до 37,8 °С, головний біль, загальну слабкість, знижений апетит.
Загальний стан середньої важкості. Шкірні покриви блідо-рожеві, чисті. Еластичність шкіри і тургор тканин збережені. Слизові оболонки ротової порожнини блідо-рожеві, кон'юктив очей блідо-жовті. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях везикулярне дихання. Живіт при пальпації чутливий в правому підребер'ї. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечопуск вільний, не болючий. Стілець 1 раз на добу, оформлений, без патологічних домішок. 1)Дієта№5,
2)Нікодин по 1 таблетці.
3)Мульти - табс полівітаміни з мінералами по 1 таблетці.
Куратор:
19.03.2001 р.
T - 36,8 °С
ЧСС - 88/хв
ЧД - 20/хв
АТ - 100/70 мм.рт.ст.
сечопуск - 6 разів
випорожнення - 1 раз
діурез - 950 мл
випито рідини - 400 мл Стан хворого покращився, зменшилися болі, апетит покращився. Температура тіла знизилася. Сон не порушений.
Загальний стан задовільний. Шкірні покриви блідо-рожеві, чисті. Еластичність шкіри і тургор тканин збережені. Слизові оболонки ротової порожнини та кон'юктив очей блідо-рожеві. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях везикулярне дихання. Живіт при пальпації чутливий в правому підребер'ї. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечопуск вільний, не болючий. Стілець 1 раз на добу, оформлений, без патологічних домішок. 1)Дієта№5,
2)Нікодин по 1 таблетці.
3)Мульти - табс полівітаміни з мінералами по 1 таблетці.
Куратор:
ХІІ. Температурний листок.
ХІІІ. Лікування, догляд та профілактичні заходи.
Руховий режим (ліжковий) різко обмежується при загостренні запального процесу на 3-7 днів.
Лікувальне харчування повинно включати всі необхідні інгредієнти для нормального розвитку дитини. У період загострення їжа повинна бути хімічно і механічно щадною, а проміжки між її прийомами - не менше 4 год. на тривалий період (не менше року) з раціону виключаються не тільки прянощі, копченості, консерви, тугоплавні жири, смажене, але й цитрусові, кава, шоколад, харчові продукти, які викликають у дітей алергічні реакції. У період ремісії лікувальне харчування необхідно наблизити до звичайного. Дозволяється тушковане м'ясо, картопля, легко підсмажені котлети, 1 раз на тиждень солоний огірок, помідор, вимочений оселедець, важливо вводити в щоденний раціон свіжі овочі та фрукти.
Боротьба із застоєм жовчі проводиться протягом захворювання, але не менше 6 міс. після зникнення всіх клінічних і морфологічних проявів. Найбільш ефективним і нешкідливим терапевтичним заходом вважаються дуоденальні дренажі (тюбажі, сліпі зондування). Вони сприяють зняттю спазму гладкої мускулатури жовчного міхура і жовчних ходів, усуванню застою жовчі і видаленню запальних елементів, покращанню обмінних процесів у печінці, нормалізації роботи кишечника при супровідних колітах.
Методика дуоденального зондування така. Дитина приймає певну кількість речовини (сорбіт, ксиліт), розчиненої в 50-200 мл гарячої (40-45°С) маломінералізованої води, лягає на правий бік з гарячою грілкою на ділянці печінки на 30-90 хв, після чого легкі вправи і сніданок. Дана процедура сприяє посиленому виділенню жовчі в кишечник, одночасно з нею видаляються слиз, лейкоцити, мікроби, що призводить до зменшення запального процесу в жовчовивідних шляхах.
Дітям дошкільного і молодшого шкільного віку з успіхом можна використовувати для тюбажів тільки мінеральну воду. Для цього рекомендують 100-250 мл води середньої мінералізації (Єсентуки 17 тощо), температурою 40-45 °С. Ці дренажі можна проводити в необмеженій кількості й дуже довго.
Медикаментозне лікування.
" антибактеріальні препарати
" жовчогінні препарати
" вітамінні препарати
Поєднавши перші дві групи можна застосувати препарат Нікодин (Nicodinum), який проявляє жовчогінні властивості, бактерицидні, а також має властивості вітаміну PP, який покращує функцію печінки.
При спазмах і болях цей препаратможна поєднати з спазмолітиками і анальгетиками.
Призначають по 1 - 2 таблетки на добу на протязі 10 - 14 днів.
Rp.: Tab. Nicodini 0,5 №. 20
D.S. По 1 - 2 таблетки на добу.
Для швидшого одуження слід призначити вітамінні препарати: Мульти - табс полівітаміни з мінералами (Multi - tabs multivitamins and minerals), які призначають по 1 таблетці на добу під час, або після їжі.
Rp.: Tab. "Multi - tabs multivitamins and minerals" №. 100
D.S. По 1 таблетці на добу.
Санаторно-курортне лікування.
Лікування здійснюється природними факторами, та іноді продовжується тривало. Для лікування рекомендовані курорти: Єсентуки, Трускавець, Арзні, Боржомі, Гарячий ключ, Джермук, Друскинінкай, Усть Качка тощо.
Тривалість лікування близько одного місяця, якщо пройде нормально акліматизація. Курс санаторно-курортного лікування складається з трьох періодів.
Перший період включає в себе час адаптації дитини до нових умов і проведення необхідних досліджень. Його тривалість складає 5-7 днів. У цей період необхідно ознайомити дитину з режимом санаторію, з його територією, розташуванням лікувально-діагностичних і навчально-виховних кабінетів та кімнат. За цей час треба намагатися закінчити обстеження дитини (аналізи сечі, калу, крові, жовчі, функціональне дослідження печінки). У період адаптації дитині призначають мінеральну воду для питтєвого лікування.
Другий період (основний) охоплює час одержання дитиною активного бальнео- і грязелікування. Він триває 20-22 дні в умовах поліклініки.
Протягом третього періоду (заключного) дитина продовжує лікуватися мінеральною водою і при необхідності проходить повторне обстеження, отримує детальні рекомендації відносно поведінки в домашніх умовах. При цьому необхідно наблизити умови дітей до домашніх, щоб перехід від санаторно-курортного режиму до домашнього був поступовим. Тривалість заключного періоду повинна бути не менше 4-6 днів.
Лікувальне харчування. У зв'язку з тим, що хронічні захворювання органів травної системи відзначаються тривалим перебігом, якісний склад їжі (білки, жири, вуглеводи, вітаміни) повинен забезпечувати нормальне функціонування, зокрема ріст і розвиток дитячого організму. Підвищення добової енергетичної цінності їжі на 15-20 %, збільшенням вмісту вітамінів у 1,5-2 рази, введенням у щоденне меню продуктів, які містять ліпотропні речовини (сир, риба, вівсяна каша і тощо).

 
 

Цікаве

Загрузка...