WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний холецистохолангіт - Реферат

має. Задишково-ціанотичні напади не спостерігаються.
Органи дихання.
Кашель, виділення харкотиння, кровохаркання, задишка, ядуха відсутні. Ціаноз носогубного трикутника не спостерігається. Болі в грудній клітці не торбують. Голос нормальний. Деформації грудної клітки не спостерігаються. Нежить, виділення з носа і носові кровотечі відсутні. Дихання через ніс вільне. Неприємного запаху з рота і носа немає.
Травна система.
Апетит знижений, наявні болі в правому підребер'ї, помірної інтенсивності, ниючого характеру, після вживання смаженої, гострої і жирної їжі, гіркий присмак у роті. Відрижки немає. Нудота, нечасте (дворазове) блювання після їжі. Печія відсутня. Ковтання не порушене. Випорожнення оформлені, звичайного кольору 1 раз на добу, без домішок; болі при дефекації відсутні.
Сечовидільна система.
Болі в попериковій ділянці не торбують. Набряки відсутні. Сечопуск вільний, безболючий, 4-6 разів на добу. За добу виділяється до 1200 мл сечі, солом'яно-жовтого кольору, без домішок слизу, крові. Нетримання сечі хворий заперечує. Набряки відсутні.
Ендокринна система.
Підвиченої збудливості та дратівливості не спостерігається. Неспокійний сон, підвищену пітливість, емоційний неспокій, серцебиття, утруднення при ковтанні, диханні хворий не відмічає.
Збільшення щитовидної залози, витрішкуватості очей, тремору рук, дратівливості, плаксивості не спостерігається. Апетит нормальний, спрага відсутня. Запаху ацетону з роту не відчутно. Маса і зріст нормальні, статевий розвиток відповідає віку.
Нервова система.
Хворий спокійний, здатний зосередитись на розмові. Настрій веселий. Сон нормальний. Сонливості і безсоння не має. Головні болі, головокружіння, шум в голові, запаморочення відсутні. Парезів, паралічів, м'язевої слабкості, порушень координації не має. Пам'ять збережена. Мова розбірлива, відповідає віку. Судоми, спазми м'язів, нудота і блювота не спостерігаються. Вегетативна система: хворий заперечує похолодання кінцівок, відчуття "повзання мурашок" і гусячу шкіру. Болі в кістках, м'язах, суглобах, слабкість в кінцівках, заніміння відсутні. Відчуття смаку, запаху збережені. Тактильна чутливість не змінена. Слух не змінений, зір збережений.
VІ. Об'єктивне обстеження хворого
(Status praesens obgectivus)
Загальний стан хворого середньої важкості, свідомість ясна. Поведінка хворого адекватна. Положення в ліжку активне. Тип конституції нормостенічний.
Тілобудова нармальна.
Оцінка антропометричних даних
Показник Фактичні дані (см) Належні дані за емпіричними формулами Належні дані за сигмаль-ними табли-цями Належні дані за центиль-ними табли-цями
Маса тіла (кг) 23,5 24 - 0,28 сигми 50-75
Зріст (см) 120 118 + 0,56 сигми 75
Обвід голови (см) 54 51,2 + 0,34 сигми 25-75
Обвід грудей (см) 61 58,5 + 0,22 сигми 25-75
Обвід плеча (см) 22 - - -
Обвід стегна (см) 37 - - -
Обвід гомілки (см) 30 - - -
Розрахунок антропометричних індексів та коефіцієнтів.
Індекс вгодованості Чулицької: 13 см
Індекс пропорційності Чулицької: 62=61=67
Індекс Ерісмана: 1 см
ІндексТура: 54/61
Коефіцієнт фізичного розвитку Q: 98
Проаналізувавши вищевказані показники можна зробити висновок, що суттєвих відхилень від норми не спостерігається.
Шкіра, видимі слизові оболонки, додатки шкіри.
Шкіра блідого кольору, висипів на шкірі та слизових немає. Стан шкіри в природніх складках, на сідницях, в промежині нармальний. Поверхня шкіри м'яка. Шкіра чиста, без первинних і вторинних елементів. Гнейс на волосяній частині голови відсутній. Еластичність і вологість шкіри збережена. Шкіра однакова тепла на дотик на симетричних ділянках тулуба і кінцівках.
Ріст і розвиток волосся нормальні, локальне чи тотальне облисіння відсутні. Розвиток брів та вій задовільні, волосся еластичне і блискуче. Нігті досягають краю фаланг, звичайної форми, колір блідий, неламкі. Потовщення, плями, вищербленість вільного краю, наявність поперекової посмугованості не спостерігається.
Дермографізм червоний, виникає на 20 с.
Чутливість шкірних покривів (температурна, тактильна, больова) збережені.
Стан капілярів задовільний, проба щипка, молоточковий симптом негативні.
Слизова оболонка ротової порожнини, ясен блідо-рожевого кольору, волога, без висипань. Кровоточивості, набряклості, пліснявки не відмічається.
Кон'юктива очей блідо-рожевого кольору, без ін'єкції судин, виділень не спостерігається. Склери без крововиливів.
Підшкірна жирова основа:
Товщина складки по боках від пупка становить 1,5 см. По боках грудини на рівні сосків - 1,5 см. Під кутами лопаток - 1 см. На плечах - 1 см. На стегнах - 1 см.
Підшкірна клітковина рівномірно розподілена, не ущільнена, не болюча, не інфільтрована. Склереми і склередеми не відмічається. Набряки та пастозність на обличчі, ступнях, поперику, калитці - відсутні. Тургор м'яких тканин збережений. Вільна рідина в черевній порожнині відсутня.
Лімфатична система:
Лімфатичні вузли: потиличні, в області сосцевидного відростка, підборідні, передньошийні, задньошийні, підключичні, локтьові, торакальні, підколінні не пальпуються. Підщелепні, пахові і аксілярні лімфатичні лімфовузли пальпуються у вигляді невеликої гладкої горошини, не болючі, не спаяні з оточуючими тканинами, колір шкіри над ними не змінений.
Мигдалики не виходять за краї дужок, слизова блідо-рожевого кольору, без крововиливів, осуга відсутня.
М'язова система:
М'язи рівномірно розвинуті, симетричні, тонус збережений. Функціональна здатність м'язів нормальна, рухи можливі в повному об'ємі, парезів та паралічів не виявлено. М'язева сила достатня, м'язи неушкоджені. При пальпації неболючі. Ущільнень, затвердінь в м'язах при пальпації не виявлено. Симптом Маслова, Шлезінгера, феномени Люста, Труссо від'ємні.
Кісткова система:
Обвід голови 54 см, величина черепа відповідає віку. Форма голови мезоцефалічна. Потилиця не плеската, горбів немає. Зуби в задовільному стані.
Зубна формула:
мпммм п пммммпм
7654301 1234567
7654321 1034567
мпммммп п мммпм
м - молочний; 0 - відсутність
п - постійний
Величина епідгастрального кута дорівнює 90°. Форма грудної клітки циліндрична. Деформації грудної клітки відсутні.
Деформації та викривлень хребта не виявлено. Форма спини нормальна, постава добра. Деформація, гіпоплазія кісток таза - відсутні. Кістки верхніх та нижніхкінцівок симетричні, не деформовані, аномалій розвитку немає . Наявність плоскостопості не виявлено.
Пальпація: консистенція щільна, поверхня гладка, болючості, деформацій і дефектів не відмічається.
Перкусія: болючості при перкусії не відмічється.
Суглоби.
При огляді: форма і розміри нормальні, набряків над суглобами, деформацій не відмічається, колір шкіри над суглобами та навкруги блідо-рожева.
Пальпація: болючість суглобів та навколосуглобових тканин відсутня, зміни температури не відмічається.
Амплітуда пасивних і активних рухів в межах норми.
Серцево-судинна система:
При огляді серцевого горба немає, поштовх верхівки серця не відмічається. Пульсація сонних артерій, набрякання шийних вен та венозної пульсації не відмічається. Симптом Моссе негативний. Розширення поверхневих вен в ділянці серця не спостерігається.
Пальпація: верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї по лівій сосковій лінії. Площа верхівкового

 
 

Цікаве

Загрузка...