WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: розрив ендометриоїдної кісти правого яйника - Реферат

Історія хвороби: розрив ендометриоїдної кісти правого яйника - Реферат

розмірів не спостерігається; флюктуація відсутня. Активні і пасивні рухи в повному обсязі збережені. Болючість відсутня.
М'язи
Розвинені добре, тонус та м'язева сила збережені. Болючість при пальпації, ущільнення, гіпертрофія та м'язеві грижі не спостерігаються.
Органи дихання
Форма грудної клітки - конусоподібна. Лопатки прилягають до грудної клітки, розміщені на одному рівні. Тип дихання - змішаний з переважанням грудного. Обидві половини приймають участь в акті дихання рівномірно. Дихання спокійне . ЧД-18/хв. Міжреберні проміжки при глибокому диханні не змінюються. Пальпаторно відмічається еластичність грудної клітки; болючість відсутня. Голосове тремтіння однакової інтенсивності, проводиться симетрично, не ослаблене. При порівняльній перкусії відмічається ясний легеневий звук. У просторі Траубе - тимпаніт. Висота стояння верхівок легень: спереду- 3 см над ключицею, ззаду- на рівні остистого відросткаVII шийного хребця. Ширина полів Креніга-3 см.
Нижня межа легень Права легеня Ліва легеня
Пригрудинна лінія хрящ VI ребра серцева
Середньоключична VI ребро вирізка
Передня пахвова VII ребро VII ребро
Середня пахвова VIII ребро VIII ребро
Задня пахвова IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Прихребтова XI ребро XI ребро
Рухомість нижнього краю легень Права Ліва
Середньоключична 3 2 5 - - -
Середня пахвова 3 3 6 3 3 6
Лопаткова 3 2 5 3 2 5
Вд Вид Заг Вд Вид Заг
Аускультативно: чисте везикулярне дихання. Хрипи, шум тертя плеври відсутні. Проба Штанге-56 сек, проба Генча-Соабразе-31 сек.
Органи кровообігу
Пульс ритмічний, синхронний, задовільного напруження, повний, нормальної величини і форми. ЧП-86/хв. Пульсуючих вип'чень, інфільтратів та видимої пульсації не відмічено.
АТ: систолічний-105 і діастолічний-60 мм рт ст, пульсовий-45 мм рт ст. Варикозне розширення на шиї, грудній клітці, передній черевній стінці і кінцівках не спостерігається. Ущільнень і болючості по ходу вен немає. Пульсація вен не відмічається. Окружності стегон і гомілок симетричні.
Верхівковий поштовх локалізується в V міжребер'ї і на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії. Серцевий горб не виявлений. Вип'ячування в ділянці серця, пульсація в ділянці яремної ямки та в епігастрії не спостерігаються.
Перкуторно межі серцевої тупості
Відносної
Права на 1 см назовні від правого краю грудини
Ліва на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії
Верхня ІІІ ребро
Абсолютної
Права лівий край грудини
Ліва на 1,5 см досередини від відносної
Верхня IV ребро
Аускультативно: тони серця гучні. Патологічні серцеві та позасерцеві шуми відсутні.
Шлунково-кишковий тракт
Живіт округлий, без вип'ячень і піддуття. Відсутня видима перистальтика. Передня черевна стінка рівномірно і необмежено прийиає участь в акті дихання При поверхневій пальпації відмічається відсутність розходження прямих м'язів живота, ущільнень та патологічних утворів, значна болючість у нижній половині живота.
Глибоку ковзну методичну топографічну пальпацію по Образцову- Стражеско провести не вдалося.
Відсутні перистальтичні шуми при аускультації.
Анус і пряма кишка
Гіпертрофовані анальні бахромки, епітеліальні куприкові ходи, гемороїдальні вузли, інфільтрати, гнійники, кондиломи, тріщини, нориці, випадіння прямої кишки не турбують.
Пальцеве обстеження - тонус сфінктера збережений, стінки інфільтрату та пухлин не містять.
Сечовидільна система
Нирки, сечовий міхур і сечоводи пропальпувати не вдалось. Симптом Пастернацького негативний.
Нервова система
Зіниці в нормальному стані, фотореакція фізіологічна.
Больова, тактильна, температурна чутлвість в нормі. Зони гіперстеії - нижня половина живота, паралічі, парези не турбують.
Дермографізм білий, виникає відразу, зникає через 4 хв.
МІСЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ(Locus Morbi)
Живіт в горизонтальному положенні округлої форми. Передня черевна стінка рівномірно і необмежено бере участь в акті дихання. На животі наявні дві пов'язки, які прикривають рани і просочені геморагічно-серозним ексудатом. Під час перев'язки при огляді відмічаються дві рани. Одна (основна) - по середній лінії нижче пупка на 2см, довжиною 10см і шириною 0,5см. Краї рани стягнені 12 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. Друга (діагностична, контрапертура) - у правій здухвинній ділянці коса рана довжиною 8-9см і шириною 0,5см.краї рани стягнені 10 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. В рану введено дві поліхлорвінілові трубки (дренаж), з яких виділяється геморагічно-серозний ексудат у помірній кількості.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ (Diagnosis Praeliminaris)
Беручи до уваги:
Скарги хворої на біль у ділянці післяопераційної рани, який підсилюяться при поворотах у ліжку, намаганні припіднятися, сухість у роті, спрагу;
Анамнез даного захворювання: захворіла гостро 27.02.2001 року близько 23.00, коли вперше відмітила болі над лоном, які незабаром перемістилися у праву здухвинну ділянку. Біль не іррадіював і не усувався прийомом таблетки "Но-шпа". До обіду інтенсивність болю зросла і хвора звернулася за допомогою у міську поліклініку, звідки була направлена в ургентну лікарню (ТМКЛШД) і там госпіталізована з підозрою на "Гострий апендицит". Під час обстеження ургентними хірургами виявлено: помірну тахікардію (84 удари за хв), живіт округлої форми, рівномірно і симетрично приймає участь у акті дихання, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ) і прооперована з приводу попередньо встановленого діагнозу. Інтраопераційно було виявлено наявність рідини в черевній порожнині (близько 500мл): суміш крові і вмісту кісти, саму кісту правого яйника розміром 4*4 см, якабула тріснута в трьох місцях. Було проведено клиновидну резекцію правого яйника, ушито краї розрізу і залишено дренаж у чероевній порожнині (2 поліхлорвінілові трубки) через контрапертуру;
Дані об'єктивного обстеження: на животі наявні дві пов'язки, які прикривають рани і просочені геморагічно-серозним ексудатом. Під час перев'язки при огляді відмічаються дві рани. Одна (основна) - по середній лінії нижче пупка на 2см, довжиною 10см і шириною 0,5см. Краї рани стягнені 12 вузловими швами. Шкіра навколо рани гіперемована, гіперестезована. Друга (діагностична, контрапертура) - у правій здухвинній ділянці коса рана довжиною 8-9см і

 
 

Цікаве

Загрузка...