WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: розрив ендометриоїдної кісти правого яйника - Реферат

Історія хвороби: розрив ендометриоїдної кісти правого яйника - Реферат

Історія хвороби: розрив ендометриоїдної кісти правого яйника
ПАСПОРТНА ЧАСТИНА
1. Прізвище, ім'я, по-батькові:
2. Вік: 10.03.1974 р.н.
3. Стать: жіноча
4. Освіта: вища
5. Професія: вчитель
6. Місце роботи:
7. Місце проживання:
8. Ким направлений хворий: Тернопільська міська поліклініка
9. Дата і час поступлення в стаціонар: 28.02.01р. 16.30
10. Госпіталізація: в ургентному порядку через 15 годин після початку захворювання
11. Діагноз лікарського закладу який направив: Гострий апендицит
12. Діагноз при поступленні: Гострий апендицит
13. Клінічний діагноз: Післяопераційний період, 1-а доба. Стан після операції нижньої серединної лапаротомії, клиновидної резекції правого яйника та дренування черевної порожнини, з приводу розриву кісти правого яйника (01.03.01р.)
14. Післяопераційний діагноз: Розрив кісти правого яйника
15. Заключний діагноз:
Основний: Розрив ендометриоїдної кісти правого яйника
Ускладнення основного: Внутрішньочеревна кровотеча
Супутній: Гіпохромна анемія легкого ступеня
16. Внаслідок захворювання виписана додому з виздоровленням, але працездатність тимчасово втрачена
17. Дата виписки: 07.03.01р.
СКАРГИ ХВОРОГО(Querellae Aegroti)
Хвора скаржиться на загальну слабкість, болі в ділянці післяопераційної рани (які підсилюються при поворотах в ліжку, намаганні припіднятися), сухість в роті, спрагу.
АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ(Anamnesis Morbi)
Захворіла гостро 27.02.2001 року близько 23.00, коли вперше відмітила болі над лоном, які незабаром перемістилися у праву здухвинну ділянку. Біль не іррадіював і не усувався прийомом таблетки "Но-шпа". До обіду інтенсивність болю зросла і хвора звернулася за допомогою у міську поліклініку, звідки була направлена в ургентну лікарню (ТМКЛШД) і там госпіталізована з підозрою на "Гострий апендицит". Під час обстеження ургентними хірургами виявлено: температура тіла 36,6 , помірну тахікардію (84 удари за хв), живіт округлої форми, рівномірно і симетрично приймає участь у акті дихання, болючість над лоном і у правій здухвинній ділянці, неможливість проведення глибокої пальпації у цих ділянках, позитивні симптоми Ровзінга, Роздольського, Воскресенського, Сітковського; дообстежена лабораторно (зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ) і прооперована з приводу попередньо встановленого діагнозу. Інтраопераційно було виявлено наявність рідини в черевній порожнині (близько 500мл): суміш крові і вмісту кісти, саму кісту правого яйника розміром 4*4 см, яка була тріснута в трьох місцях. Було проведено клиновидну резекцію правого яйника, ушито краї розрізу і залишено дренаж у чероевній порожнині (2 поліхлорвінілові трубки) через контрапертуру.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ(Anamnesis vitae)
Хвора народилася у місті Тернопіль, тут же і навчалася. Розвивалася згідно фізіологічних норм. Менархе у 13 років, менструації були і залишаються регулярними. Здоров'я завжди було у доброму стані. Акушерський і гінекологічний анамнез не обтяжені. Одружена, 2 дітей (другі пологи у грудні 1999 року - термінові, через природні пологові шляхи, без ускладнень; вагітність перебігала без ускладнень, гестозів). Побутові умови та умови праці в доброму стані. Стан здоров'я чоловіка і дітей - добрий. Працює в школі. Спадковість не обтяжена. Шкідливі звички відсутні. Туберкульоз і венеричні захворювання заперечує.
ЗАГАЛЬНИЙ АНАМНЕЗ(Anamnesis communis)
Дихальна система
Дихання через ніс вільне. Відчуття сухості в носі не відмічається. Виділення з носа відсутні. Носові кровотечі не відмічаються. Голос гучний. Болю в грудній клітці не відчуває. Кашель відсутній.
Серцево-судинна система
Болі в ділянці серця не турбують. Задишка, відчуття перебоїв у діяльності серця, відчуття серцебиття заперечує. Набряки не спостерігаються.
Травна система
Апетит добрий. Відрази до їжі не спостерігається. Смак в роті приєний. Cпостерігаються сухість у роті та спрага. Пережовування їжі добре, біль та втома при цьому не відмічаються. Ковтання їжі затруднень не викликає. Проходження їжі по стравоходу вільне. На диспептичні розлади не скаржиться. Блювота не турбує. Болі в ділянках післяопераційних ран. Відходження газів відсутнє (1-а доба після операції). Акт дефекації здійснюється самостійно, щоденно (звичайно), сьогодні відсутній (1-а доба після операції). Випорожнення (звичайно) оформлені, звичайні, без домішок крові, слизу і гнійних виділень. Тенезми, болі в ділянці анального отвору при акті дефекації, вихід вузлів,слизової оболонки та прямої кишки не турбують.
Сечовидільна система
Болі у попереку не турбують. Сечопуск вільний, неболючий; нетримання сечі не відмічається. Болі в ділянці статевих органів, виділення з піхви не турбують.
Опорно-руховий аппарат
Болі в м'язах, кістках і суглобах не турбують. Хребет без патологічних вигинів.
Нервова система і органи чуттів
Характер врівноважений; пам'ять добра; сон спокійний.
Зір, нюхова і тактильна чутливість без особливостей.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ
(Status Presens Objectivus)
Стан хворого в момент обстеження
Загальний стан хворої задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку вимушене. Вираз обличчя звичайний. Будова тіла нормостенічна. Ріст- 164 см, вага- 76 кг. Температура тіла- 37,6 .
Обстеження хворої по системах
Шкірні покриви
Блідого кольору. Наявні післяопераційні дефекти шкірних покривів у нижній половині живота, шкіра навколо яких гіперемована, гіперестезована. Висипи, новоутвори, крововиливи, розчухи не відмічаються. Волосяний покрив розвинений по жіночому типу. Вологість шкіри звичайна, у пахвових ямках підвищена. Еластичність шкіри збережена.
Слизові оболонки
Рожеві, без висипань, виразок і пігментацій. Десна щільні, не кровоточать.
Язик
Вологий, без осуги, малинового кольору, з вираженими сосочками.
Зуби
8 П 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 П В
В 7 6 5 П 3 2 1 1 2 3 4 5 П 7 В
П- пломба
В- відсутність
Піднебінні мигдалики не збільшені, рожевого кольору, з гладкою поверхнею, без нашарувань. Специфічний запах з рота відсутній.
Підшкірна клітковина
Розвинена добре, розподілена рівномірно, товщина складки становить близько 2 см. Набряки не відмічаються.
Молочні залози
Симетричні, з еластичною шкірою. Симптом "лимонної шкірки" не спостерігається. Сосок не втягнутий, циліндричний. Виділення відсутні. Ареола коричневого кольору, округла. Жирова тканина розвинена задовільно; ущільнення залози, болючість та спаєнність її з наколишніми тканинами не відмічається. Серед регіонарних лімфатичних вузлів пальпуються аксілярні.
Лімфатичні вузли
Пальпуються підщелепні, передньо-шийні, задньо-шийні, аксилярні, пахові лімфатичні вузли. Їх розмір близько 0,3-1 см; вони м'які, рухомі, безболючі, не спаяні між собою і з оточуючими тканинами.
Щитовидна залоза
Не збільшена,еластична, безболюча, не спаяна з оточуючими тканинами, при ковтанні зміщується.
Кістки
Кінцівки симетричні. Форма черепа - мезоцефалічна. Хребет має фізіологічні вигини, грудна клітка - конусоподібна. Патологічна рухомість і крепітація відсутні. Болючість при пальпації та рухах відсутня.
Суглоби
Змін форми та

 
 

Цікаве

Загрузка...