WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат

Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат

виникли больові відчуття; при пальпації суглобів І, ІІ, ІІІ пальців відмічаються різкі болі; при пальпації м'язів правої кисті відмічено больові відчуття; обстеження місця захворювання - на долонній поверхні І, ІІ, ІІІпальців правої руки та нижче проксимальних фаланг ІІ, ІІІ пальців наявно рани розміром 5х0,4 см., 4,5х0,4 см., 4,5х0,2 см., 3х0,3 см. відповідно. Можна поставити попередній діагноз - Травматична ампутація ІІ пальця на рівні дистальної фаланги. Рвано-скальповані рани долонноі поверхні правої кисті, І, ІІ, ІІІ пальців з дефектами м'яких тканин та пошкодженням сухожилків згиначів І, ІІ пальців.
ПЛАН ОБСТЕЖЕННЯ.
1.Загальний аналіз крові.
2.Загальний аналіз сечі.
3.Аналіз кала на яйця глистів.
4.Аналіз сечі на цукор з добової кількості.
5.Аналіз крові на цукор.
6.Реакція Васермана.
7.Рентгеноскопія грудної клітки.
8.Група крові та резус належність.
9.Електро кардіо графія.
10.Рентгеноскопія правої кисті.
КЛІНІЧНИЙ ДІАГНОЗ.
На основі попереднього діагнозу, а також на основі рентгеноскопічного обстеження правої кисті - закритий переломовивих І пальця на рівні дистальної фаланги. Можна поставити клінічний діагноз - Травматична ампутація ІІ пальця на рівні дистальної фаланги. Закритий переломовивих І пальця на рівні дистальної фаланги. Рвано-скальповані рани долонної поверхні правої кисті, І, ІІ, ІІІ пальців з дефектами м'яких тканин та пошкодженням сухожилків згиначів І, ІІ пальців.
ЕТІОЛОГІЯ І ПАТОГЕНЕЗ.
Етіологія ран обумовлена взаємодією енергії механічного травмівного агента (з його характеристиками - розмірами, масою, формою, напрямком дії) та анатомо-фізіологічними особливостями тканин (еластичністю, спртотиву розтягненню та стисненню). Патогенетично загоювання ран проходить в три стадії (за М.І.Кузіним та Б.М.Костючонком): запалення, регенерація (проліферація та дозрівання грануляційної тканини), епітелізація. Зпалення - фізіологічно обумовлена відповідь живих тканин на пошкодження. Протягом цієї стадії відбувається зупинка кровотечі (спазм судин, утворення тромбів) і очищення раньової поверхні (міграція лейкоцитів, Фагцитоз мікроорганізмів і змертвілих клітин нейтрофілами, лізис некротизованих тканин пртеолітичними ферментами які виділились із зруйнованих клітин, утворення і відтік гною). Вже протягом запальної реакції розпочинається наступна стадія - регенеративно-репаративна.Вона складається з міграції та проліферації епітеліальних та сполучнотканинних клітин (фібробластів) з адвентиції судин. За рахунок проліферації ендотелію тканин утворюється грануляційна тканина, яка заповнює порожнину рани. Складається вона з петель, утворених під час проліферації судинного ендетелію капілярів та фібробластів (що отчують їх), гістіоцитів, лімфоцитів тощо. Грануляційна тканина внаслідок утворрення фібробластами колагену та регресу капілярів перетворюється на рубцеву. Грануляційна тканина має яскраво рожевий колір, малозернисту поверхню, м'яку консистенцію. Вона виділяє світлу рідину - так званий сік, що має бактерицидну властивість. Окрім того, не маючи лімфатичних судин, вона є непроникливою для мікроорганізмів. Заповнення дефекту грануляційною тканиною відбувається на 5-ту - 7-му добу після поранення. Загальна ж тривалість другої стадії складає 10 - 15 діб. Внаслідок формування в рані колагену, його полімерізації та переорієнтації в напрямку ліній натягу рана звужується через два тижні. У третій стадії загоювання рани після утворення рубця і прикриття рани епідермісом поряд з інволюцією фібробластів триває (протягом 3 - 12 місяців) подальша перебудова колагену, переорієнтація його волокон, ущільнення їх. Зменшується кількість капілярів та спостерігається їх запустіння, що приводить до атрофії, розтягнення і збліднення рубця.
ЛІКУВАННЯ.
Первинну хірургічну обробку рани вважають доцільною протягом 6-ти годин після поранення. Чисту (асептичну) післяопераційну рану лікують звичайним закриттям її швами з повною лікведацією порожнини між краями і без дренування, рідше з короткочасним (24 години) дренуванням гумовою стрічкою. Умовно чисті післяопераційні рани, а також прості неускладнені свіжі різані випадкові рани після промивання порожнини рани антисептиками (фурацилін, йодопірон) та введення на 24 - 48 годин дренажу гумовою стічкою, закривають швами. Забрудненні рани лікують або так само як умовно чисті, або залишають на 2-3 доби незакритими (шари підшкірної основи та шкіри). Якщо за цей час не розвинулась інфекція, то закривають первиннозатриманими швами. Серед місцевих заходів лікування використовуют фізіотерапевтичні та хімічні методи: УВЧ, інгібітори простогландинів (ацетилсаліцилова кислота), розфокусовані проміні лазера, спиртові примочки в поєднанні з димексидом (диметилсульфоксидом), вітаміни груп В і С. Серед загальних заходів виділяють: знаболюючі препарати (омнопон, промедол, анальгін, ібупрофен, тайленол), заспокійливі (броміди, настойка валеріани лікарської та собачої кропиви звичайної, діазепам, мепробамат), снодійні (барбаміл, ноксин). У разі вимушеної затримки первинної хірургічної обробки чи не радикальної обробки рани зі значною зоною ураження тканин та мікробною контамінацією проводять загальну антибіотикотерапію.
Щодо лікування даного хворого призначено:
1.Для знеболення: Rр.: Sol. Аnalgini 50% 1 ml
D.t.d. N 6 in ampull.
S. По 1 мл внутрім'язево.
Rp.: Sol. Dimedroli 1 % 1 ml
D.t.d. N . 6 in ampull.
S. По 1 мл внутрім'язево 1 - 2 paзи в
день
2.Для антибіотикотерапії:
Rp.: Серhazolini 0.25
D.t.d. N . 6.
S. Розводити в 2-3 мл. ізотонічного
розчину і вводити внутрім'язево 3
рази в день.
3.Щоденні перев'язки з використанням димексида:
Rp. Dimexidi 50% 100 ml.
D.S. Промивати рани.
ЩОДЕННИК.
СТАН ХВОРОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
3.02.2000
Стан хворого середньої важкості.Сон задовільний. Апетит збережений.
Температура - 37,5 С.
Пульс - 80 уд./хв.
АТ - 170/100.
Скаржиться на біль ниючого хорактеру в ділянці післяопераційних ран.
Діяльність серця ритмічна, серцеві тони послаблені, відчувається акцент ІІ тону над легеневими артеріями. Вислуховується везикулярне дихання. Симптом Пастернацького від'ємний з двох сторін. Сечопуск вільний. Стілець без змін.
Перев'язка: пов'язка просякла геморагічними виділеннями;спостерігається помірнорозвинене перифокальне запалення, краї ран гіперемійовані, набряклі, при пальпації болючі; проводиться дренування ран гумовими стрічками; рану промили розчином димексиду і наклали асептичну пов'язку. 1.Режим - палатний.
2.Дієта - стіл № 15.
3.Знеболення: анальгін.
Антигістамінні: димедрол.
Антибіотики: цефазолін.
4.Перев'яка з
використанням димексиду.
Куратор:__________
7.02.2000
Стан

 
 

Цікаве

Загрузка...