WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат

Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат

ділянок не виявлено, голосове тремтіння збережене; при порівняльній перкусії ділянок зміненого звуку ненайдено; звук легеневий; висота стояння верхівок легень: спереду - вище ключиці на 3 см., ззаду - на рівні остистого відростка VII шийного хребця; ширина полів Креніга 5 см.;
Нижня границя легень:
Місце перкуссії Права легеня Ліва легеня
Пригудинна лінія V міжребір'я -
Середньоключична лінія VI ребро -
Передня пахвова лінія VII ребро VII ребро
Середня пахвова лінія VIII ребро VIII ребро
Задня пахвова лінія IX ребро IX ребро
Лопаткова лінія X ребро X ребро
Прихребтова лінія Остистий відросток XI грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця
Екурсія нижніх країв легень:
Топографічна лінія Рухливість нижнього краю легені, см.
правого лвого
вдох видих сума вдох видих сума
Середньоключична 2 2 4 - - -
Середня ключична 3 4 7 3 3 6
Лопаткова
2 3 5 2 3 5
При порівняльній аускультації змін не виявлено; в хворого вислуховується везикулярне дихання; хрипи і шуми тертя плеври не вислуховуются; проба Штанге хороша (хворий затримав дихання після вдиху на 37с.); проба Генча-Собразе хороша (хворий затримав дихання після видиху на 19 с.).
Органи кровообігу:пульс (на соних, вискових, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньоберцових, тила стопи) симетричний, ритмічний, з частотою 80 уд./хв., напружений, повний, великий, швидкий; спостерігається видима пульсація над сонними артеріями; артеріальний тиск: систолічний - 170 мм.рт.ст., діастолічний -
70 мм.рт.ст, пульсовий - 100 мм.рт.ст.; на лівій гомілці ззаду видно вип'ячування вен; при пальпації виявленні ущільнення по ходу вен; на больові відчуття при пальпації хворий не скаржився; проведено функціональні проби: Броді-Троянова-Тренделенбурга - позитивна, Пратта - негативна, Дельбе-Пертеса - негативна; пульсацію вен не відмічено; розміри стегон і гомілок симетричні і складають 54 см. і 41 см. відповідно; серцевий поштовх не спостерігається; пропальповано верхівковий поштовх: локалізований (IV міжребір'я на 2 см. назовні від середньоключичної лінії), позитивний, невисокий, сильний, резистентний; чітко виражена пульсація сонних артерій; пульсації в епігастральній ділянці не виявленно; перкуторно визначено відносні межі серця:
права - на 1 см. назовні від правої пригрудинної лінії
ліва - на 2 см. назовні від лівої середньоключичної лінії
верхня - на рівні нижнього краю третього ребра
абсолютні межі серця:
права - по лівому краю грудини
ліва - на 1,5 см. до середини від лівої відносної межі
верхня - на IV ребрі;
аускультативно: серцеві тони послаблені, відчувається акцент ІІ тону над легеневими артеріями, вислуховуються систолічні зникаюючі шуми, шума тертя перикарду не чути; вислуховуються систолічні шуми над брюшним відділом аорти, зовнішніми здухвинними і стегновими артеріями.
Шлунково-кишковий тракт:живіт округлої форми, рівномірно вздутий; видима престальтика відсутня; живіт приймає участь в акті дихання; при покашлюваннях болльові відчуття відсутні; при поверхневій пальпації м'який, неболючий; м'язевого захисту не спостерігається; симптом Щоткіна-Блюмберга від'ємний; при пальпації зовнішнього пахового кільця, пупка патологічних змін не виявлено; стегнвий канал відсутній; розходжень прямих м'язів живота також нема; сигмовидна кишка - пальпується в лівій здухвинній ділянці, циліндричної форми, щільної консистенції, рухлива, неболюча, не вурчить; сліпа кишка - пальпується в правій здухвинній ділянці, циліндричної форми, м'якої консистенції, рухлива, неболюча, при натисненні вурчить; червоподібний відросток - не пальпується; висхідна кишка- пальпується в правій боковій ділянці живота, циліндричної форми, м'якої консистенції, малорухлива, неболюча, при натисненні вурчить; поперечно-ободова кишка - пальпується в мезогастральній ділянці, циліндричної форми, м'якої консистенції, малорухлива, неболюча, при натисненні вурчить; нисхідна кишка - пальпується в лівій боковій ділянці живота, циліндричної форми, м'якої консистенції, малорухлива, неболюча, при натисненні вурчить; інфільтрати, пухлини не пальпуються;шлунок - нижня границя на 2 см. вище пупка, при пальпації неболючий, перестальтичні рухи не спостерігаються, пілорус не пальпується; печінка - перкуторно верня межа:
пригрудна лінія - верхній край VI ребра
права середньоключична лінія - VI ребро
передня пахвова лінія - VII ребро
ліва межа:
по IX ребру 1,5 см. до лівої пригрудинної лінії
пальпаторно нижня межа:
печінка збільшена на 3 см., край щільний, з гладкою поверхнею; жовчний міхур не пальпується; підшлункова залоза - при пальпації неболюча, однорідної консистенції; селезінка - розміри визначені перкуторно: ширина 5 см., довжина 8 см., не пальпується; рідини в черевній порожнині немає; в правій епігастральній ділянці спостерігається сильне притуплення звуку; в лівій епігастральній ділянці звук тимпанічний; аускультативно в черевній порожнині вислуховується плескіт і вурчання; від обстеження анусу і прямої кишки хворий відмовився.
Сечовидільна система:при огляді ниркових ділянок порушень не виявлено;нирки не пальпуються; симптом Пастернацького від'ємний; при пальпації сечоводів і сечового міхура патологічних змін не виявлено.
Нервова система: зіниці не змінені; зіничний рефлекс збережений; симптом Керніга від'ємний; чутливість (больова, тактильна, температурна) збережена; зон гіперестезії не виявлено; паралічі, парези відсутні; дермографізм червоний, з'являється на 7 с., а на 12 с. зникає.
МІСЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ.
На долонній поверхні І, ІІ, ІІІ пальців правої руки та нижче проксимальних фаланг ІІ, ІІІ пальців наявно рани розміром 5х0,4 см., 4,5х0,4 см., 4,5х0,2 см., 3х0,3 см. відповідно. Краї рани гіперемійовані, при пальпації болючі. Помірно виражені ознаки перифокального запалення. Набряк займає дистальну половину долоні і тилової поверхні кисті. Дистальна фаланга ІІ відсутня, дефект закритий клаптиком шкіри. В І палець введена спиця Кіршнера. Активні рухи в повному об'ємі в V пальця, дещо обмежені в ІV, різкообмежені і болючі рухи ІІІ пальця, І і ІІ пальці активно рухатись не можуть. Пасивні рухи І, ІІ, ІІІ пальців теж обмежені і болючі.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ.
На основі скарг хворого - на сильні ріжучі, розпираючі болі в правій кисті; анамнезу захворювання - перші ознаки захворювання виникли 2.02.2000 о 11:35, коли кисть правої руки попала в станок; загального анамнезу - скаржиться на гострі і розпираючі болі м'яких тканин в ділянці правої кисті; об'єктивного обстеження - на правій кінцівці на І, ІІ, ІІІ пальцях, а також на долонній поверхні відмічаються породольні рани на які накладено шви; на правій кисті ампутована дистальна фаланга ІІ пальця; проведено остеосинтез спицею Кішнера І пальця; при пальпації правої кисті в хворого

 
 

Цікаве

Загрузка...