WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат

Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця - Реферат


Історія хвороби: травматична ампутація ІІ пальця
хворого: Гудими
діагноз основний - Травматична ампутація ІІ пальця на рівні дистальної фаланги. Закритий переломовивих І пальця на рівні дистальної фаланги. Рвано-скальповані рани долонної поверхні правої кисті, І, ІІ, ІІІ пальців з дефектами м'яких тканин та пошкодженням сухожилків згиначів І, ІІ пальців.
супутній - немає
ускладнення - немає
?
ПАСПОРТНА ЧАСТИНА.
1.
2.1940р.н.
3.Стать: чоловіча.
4.Вища технічна освіта.
5.Головний енергетик.
6.Пенсіонер по віку.
7.Адреса: м. Тернопіль,.
8.Поступив о 12:30 2.ІІ.2000.
9.Самостійно звернувся за допомогою в травмпункт 1-ї міської лікарні.
10.Клінічний діагноз: Травматична ампутація ІІ пальця на рівні дистальної фаланги. Закритий переломовивих І пальця на рівні дистальної фаланги. Рвано-скальповані рани долонної поверхні правої кисті, І, ІІ, ІІІ пальців з дефектами м'яких тканин та пошкодженням сухожилків згиначів І, ІІ пальців.
11.Заключний діагноз: Травматична ампутація ІІ пальця на рівні дистальної фаланги. Закритий переломовивих І пальця на рівні дистальної фаланги. Рвано-скальповані рани долонної поверхні правої кисті, І, ІІ, ІІІ пальців з дефектами м'яких тканин та пошкодженням сухожилків згиначів І, ІІ пальців.
12.Дата виписки 18.02.2000.
13.Результат лікування: одужання.
СКАРГИ ХВОРОГО.
А)Скарги на сильні ріжучі, розпираючі болі в правій кисті.
Б)Ще хворий скаржиться на стискаючі болі в ділянці серця і попереку після фізичних навантажень; болі в ділянці правого підребір'я; на виникнення розширення судин лівої гомілки після стибка; на болі в суглобах при зміні погоди; погіршеня зору.
АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ.
Перші ознаки захворювання виникли 2.ІІ.2000 о 11:35, коли кисть правої руки попала в станок. Початок захворювання був гострим. Хворий звернувся в травмпункт 1-ї міської лікарні о 12:30. Була здійснена первинна хірургічна обробка рани, видалено осколки дистальної фаланги вказівного пальця, після постановки клінічного діагнозу було проведено остеосинтез за допомогою спиці Кіршнера великого пальця, накладено гіпсову пов'язку на долоню і передпліччя.
АНАМНЕЗ ЖИТТЯ.
Ріс і розвивався в задовільних умовах. В дитинстві хворів простудними захворюваннями. Харчування нерегулярне. Під трудової діяльності були часті нервові зриви. Одружений. Має двох дітей. Переніс хворобу Боткіна. Туберкульозні та венеричні захворювання заперечує. Операцій не було. У хворого алергія на іхтіолову мазь. Раніше палив. Алкоголем не зловживає.
ЗАГАЛЬНИЙ АНАМНЕЗ.
Дихальна система: дихання через ніс вільне; відчуття сухості в носі відсутні; носових виділень і кровотеч не буває; голос тихий, захриплий; при розмові білю в гортані не виникає; на болі в грудній ділянці хворий не скаржиться; на задишку і кровохаркання скарг немає; скаржитья на рідкий сухий кашель.
Серцево-судинна система:хворий скаржиться на болі стискаючого характеру в ділянці серця при фізичних навантаженнях; на серцебиття, перебої в роботі серця, пульсації в різних ділянках тіла, набряки хворий не скаржиться.
Органи травлення:апетит в хворого хороший; смакові відчуття збережені; на сухість в ротовій порожнині, гіркий присмак, слинотечу не скаржиться; за добу випиває приблизно 3 л. рідини; пережовування їжі безболісне; на біль при ковтанні не скаржиться; іноді в хворого буває відрижка повітрям без запаху; на блювоту не скаржиться; больові відчуття в черевній ділянці заперечує; відходження газів вільне; фізіологічні відправлення рерулярні; стілець оформлений, звичайного кольору, без домішок крові і слизу.
Сечовидільна система:скаржиться на болі ниючого характеру в попереку піся фізичних навантажень; сечопуск вільний, безболісний; на нетримання сечі не скаржиться; колір сечі світло-жовтий, без домішок крові, слизу, гною; болеі в ділянці статевих органів заперечує.
Опорно-руховий аппарат:скаржиться на гострі і розпираючі болі м'яких тканин в ділянці правої кисті; хворий відмічає болі в суглобах при зміні погоди;
Нервова система:характер в хворого, за його словами, спокійний, врівноважений; пам'ять добра; сон спокійний, глибокий; зір погіршений; слух, нюх, тактильна чутливість збережені.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ.
Загальний стан хворого задовільний, свідомість ясна.Положення в ліжку активне.Вираз обличчя звичайний. Будова тіла нормостенічна.Ріст - 176 см. Вага - 72 кг. Температура тіла 36,6 С.
ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО ПО СИСТЕМАМ.
Шкіра:колір звичайний; висипань не спостерігається; на правій кінцівці на І, ІІ, ІІІ пальцях, а також на долонній поверхні відмічаються породольні рани на які накладено шви; волосяний покрив розвинений за чоловічим типом; вологість шкіри незначна; еластичність дещо знижена.
Слизові оболонки:рота і повік блідо-рожеві; висипань, ерозій, виразкування не відмічається; стан ясен задовільний.
Язик:вологий, обкладений білим нальотом в ділянці кореня; виразки і тріщини не спстерігаються.
Зуби: __6__32_|1_34____
____4321|123_____
Піднебінні мигдалики:не збільшені; звичайного кольору.
Запаху з рота немає.
Підшкірна клітковина:товщина жирового шару: на рівні 5-6 ребер позадній аксілярній лінії - 1,3 см., в навколишньопупковій ділянці 2 см.; жировий шар розпреділений рівномірно; набряки не спостерігаються.
Грудні залози:симетричні; симптом "лимонних корок" відсутній; сосок циліндричної форми; при пальпації ущільнень не виявленно.
Лімфатичні вузли:шкіра над групами лімфатичних вузлів (підборідні, підщелепні, передні і задні шийні, над- і підключичні, локтьові, пахові, стегнові, підколінні) не змінена; при пальпації: не збільшені, нещільні, помірно рухомі, неболючі, неспаяні між собою і оточуючими тканинами.
Щитовидна залоза:не пальпується.
Кістки:кістки кінцівок симетричні; на правій кисті ампутована дистальна фаланга ІІ пальця; проведено остеосинтез спицею Кішнера І пальця; череп овальної форми; деформацій хребта,таза, кінцівок не відмічено; на грудній клітці є вдавлення; при пальпації правої кисті в хворого виникли больові відчуття.
Суглоби:конфігурація суглобів не змінена; рухливість активна в повному об'ємі, крім суглобів І, ІІ, ІІІ пальців правої кисті; при пальпації суглобів І, ІІ, ІІІ пальців відмічаються різкі болі.
М'язи:загальниий розвиток хороший; тонус звичайний; при пальпації болючості, ущільнень, пухлин, атрофій, гіпертрофій, м'язевик кил, не відмічено; м'язева сила в хорошому стані; при пальпації м'язів правої кисті відмічено больові відчуття.
Органи дихання:форма грудної кліки воронкоподібна; лопатки розміщуються симетрично; дихання в хворого черевне; в акті дихання приймають участь обидві половини грудей; дихання ритмічне з частотою 16 дих.рух./хв.; при глибокому диханню міжреберні проміжки втягуються; при пальпації болючих

 
 

Цікаве

Загрузка...