WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: вірусний гепатит - Реферат

Історія хвороби: вірусний гепатит - Реферат

mineralum
D. t. D. № 1
S. одну таблетку розчинити в склянці теплої води вживати всередину три рази на добу.
Щоденник
26.02.1999 р., хворий скаржиться на відчуття тяжкості та дискомфорту в надчеревній ділянці; жовтушність шкірних покривів тіла; зміни кольору сечі; загальну слаб-кість, швидку втомлюваність. Загальний стан задовіль-ний. Свідомість ясна. Поведінка адекватна. Положення в ліжку активне. Перкуторно межі серця в нормі, аускультативно діяльність ритмічна, тони чисті, по-мірно приглушені. І тон вислуховується на верхівці серця, ІІ тон в другому міжребер'ї справа та зліва від грудини. При порівняльній перкусії легень над усією їх поверхнеє вислуховується симетричний, ясний легеневий звук, ау-скультативно над усією поверхнею легень вислуховуєть-ся везикулярне дихання. Живіт овальної форми, симет-ричний. Під час поверхневої пальпації болючості, напру-ження м'язів передньої черевної стінки, розходження прямих м'язів живота або будь-яких інших патологічних утворів не виявлено. Нирки не пальпуються. Сечопуск 6…8 разів протягом доби, акт дефекації не порушений.
Щоденник
02.03.1999 р., хвора скаржиться на відчуття тяжкості та дискомфорту в надчеревній ділянці; жовтушність шкірних покривів тіла; зміни кольору сечі; загальну слаб-кість, швидку втомлюваність. Загальний стан задовіль-ний. Свідомість ясна. Поведінка адекватна. Положення в ліжку активне. Перкуторно межі серця розширені, аускультативно діяльність ритмічна, тони чисті, по-мірно приглушені. І тон вислуховується на верхівці серця, ІІ тон в другому міжребер'ї справа та зліва від грудини. При порівняльній перкусії легень над усією їх поверхнеє вислуховується симетричний, ясний легеневий звук, ау-скультативно над усією поверхнею легень вислуховуєть-ся везикулярне дихання. Живіт овальної форми, симет-ричний. Під час поверхневої пальпації болючості, напру-ження м'язів передньої черевної стінки, розходження прямих м'язів живота або будь-яких інших патологічних утворів не виявлено. Нирки не пальпуються. Сечопуск 6…8 разів протягом доби, акт дефекації не порушений.
Щоденник
09.03.1999 р., хвора скарг не пред'являє. Загальний стан задовільний. Свідомість ясна. Поведінка адекватна. Поло-ження в ліжку активне. Перкуторно межі серця розши-рені, аускультативно діяльність ритмічна, тони чисті, помірно приглушені. І тон вислуховується на верхівці серця, ІІ тон в другому міжребер'ї справа та зліва від грудини. При порівняльній перкусії легень над усією їх поверхнеє вислуховується симетричний, ясний легеневий звук, ау-скультативно над усією поверхнею легень вислуховуєть-ся везикулярне дихання. Живіт овальної форми, симет-ричний. Під час поверхневої пальпації болючості, напру-ження м'язів передньої черевної стінки, розходження прямих м'язів живота або будь-яких інших патологічних утворів не виявлено. Нирки не пальпуються. Сечопуск 6…8 разів протягом доби, акт дефекації не порушений. В задовільному стані хвора готується на виписку до дому.
Епікриз
Бобрик Віктор Миколайович, 1971 року народження, знаходився на стаціо-нарному лікуванні в інфекційному відділенні Тернопільської міської клінічної лікарні №1 з 3.04.2000 року по 24.04.2000 року.
Хвора переведена до лікарні в плановому порядку за направленням хірурга Тернопільської обласної клінічної лікарні зі скаргами на болі в ділянці правого підребер'я, відчуття тяжкості, та дискомфорту в надчеревній ділянці; пожовтіння шкіри обличчя, шиї і склер; зміни кольору сечі (сеча набула цегляного кольору); підвищення температури тіла до 37,3?С; зниження апетиту; прогреуючу загальну слабкість; швидку втомлюваність.
За час перебування в стаціонарі хворій було проведено наступні клініко-лабораторні дослідження : група крові та Rh-фактор, АВ (ІV) Rh-позитивний; загальний аналіз крові, еритроцити 4,08?1012, Нb 120 г/л, кп 0,9, лейкоцити 5,6?109, еозинофіли 4 %, паличкоядерні 2 %, сегментоядерні 51 %, лімфоцити 30 %, моноцити 11 %, ШОЕ 5 мм/год; біохімічний аналіз крові, глюкоза 4,22 мМ/л, білок 60,8 г/л, АСТ 1,03, АЛТ 2,54, білірубін загальний 90 мкМ/л, білірубін прямий 70 мкМ/л, білірубін непрямий 20 мкМ/л, тімолова проба 19,12, сулемова проба 1,8, сечовина 6,7мМ/л, креатинін 0,067 мМ/л; дослідження крові на маркери вірусного гепатиту, (В, НВS Ag +); коаулограма, протромбінова активність 84,8, тромботест ІV, толерантність до гепарину 9'21'', фібриноген 3,996, рекальцифікація плазми 93 %; загальний аналіз сечі, кількість 60 мл, не прозора, червона, реакція кисла, питома вага 1018, цукор не виявлено, білок не виявлено, еритроцити 0,0, лейкоцити 0-2 в п/з, плоский епітелій 1-2 в п/з, слиз мала кількість, позитивна реакція на уробілін; аналіз калу на яйця глистів - яйця глистів не виявлено; ЕКГ, ритм синусрвий, регулярний. Вольтаж збережений.; ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, печінка виступає з-під краю реберної дуги на 5…6 см. Ехогенність її поверхні знижена, можливо за рахунок набряку. Печінкові протоки та холедох не розширені. Жовчний міхур в скороченому стані, огляду не доступний, виражений набряк. Підшлункова залоза не збільшена, діаметр головки 29 мм, гомогенна. Селезінка не збільшена. В верхньому сегменті лівої нирки розширена чашечка.
Проведена в стаціонарі терапія включала : суворий, протягом двох тижнів, ліж-ковий режим з подальшим розширенням; дієта - стіл № 5а; Introni A 10 000 000 МО, внутрішньом'язово тричі на тиждень, Cyclopheroni 12,5 % - 2 ml, внутрішньом'язово один раз на 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12 день курсу лікування, Prednisoloni 0,005, 4 таблетки на добу, Natrii Nucleinas 100,0, всередину по 0,5 г чотири рази на добу, Essentiale, всередину по 2капсули три рази на добу, Hermes multivit + mineralum, всередину три рази на добу.
Після проведеного лікування в задовільному стані хвора виписується до дому.
Р е к о м е н д о в а н о :
1. Дотримуватись раціонального режиму праці та відпочинку.
? виключення алкоголю;
? виключення прийому гепатотоксичних лікарських речовин;
? виключення праці з фізичним та психоемоційним навантаженням та стесами;
? надання хворому протягом дня короткочасної перерви;
? виключення лікарських препаратів, що повільно знешкоджуються печінкою;
? дієта № 5а.
2. Дотримуватись режиму та раціональності харчування.
? дієта № 5а.
3. Періодично (1 раз в рік) здійснювати УЗД печінки та контролювати в крові рівень:
? АЛТ;
? АСТ;
? ЛДГ;
? КФК.
4. Introni A 10 000 000 МО, вміст флакона розвести в 5 мл ізотонічного розчину натрію хлориду вводити внутрішньом'язово тричі на тиждень протягом 4 міс.
5. Essentiale, вживати всередину по 2 капсули три рази на добу протягом 1 міс.
6. Спостереження в дільничого лікаря-терапевта.
Використана література
1. Діагностика терапія і профілактика інфекційних хвороб в умовах поліклініки. За ред. М.А. Андрейчина - Л. : Вид-во "Медична газета України", 1996.
2. Інфекційні хвороби. М.Б. Тітов, Б.А. Герасун, Л.Ю. Шевченко - К. : Вища шк., 1995.
3. Н.И. Нисевич, В.С. Казарин, М.О. Гаспарян. Инфекционный мононуклеоз у детей - М. : "Медицина", 1975.
4. М.Д.Машковский. "Лекарственные средства" - Харьков, "Торсинг" 1997.
5. А.П. Пелещук, В.Г. Передерій, А.С. Свінцицький. Гастроентерологія - Киів.: "Здоров'я", 1995.

 
 

Цікаве

Загрузка...