WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: міопія ока - Реферат

Історія хвороби: міопія ока - Реферат

ОБСТЕЖЕНЬ.
Загальний аналіз крові від 14.11.2000. ер 3,9 Т/л, НВ 123 г/л, КП 0,9, лей 6,4 Г/л, ШОЕ 7 мм/год, пал 1%, сегм 60%, лімф 27%, мон 8%, еоз 3%, баз 1%. Патологічних відхилень не виявлено.
Загальний аналіз сечі від 14.11.2000. кількість 80 мл, прозора, солом?яно-жовта, слаболужна, білок(-), цукор (-), жовчні пігменти (-), ер 1-2 в п/з, лей 1-2 в п/з, слизь - незначна кількість. Патологічних відхилень не виявлено.
Біохімічний аналіз крові від 14.11.2000. білок заг 72 г/л, білірубін заг 14,9 мкмоль/л, АлТ 0,39 мкмоль/л*год, глюкоза 4,6 ммоль/л. Патологічних відхилень не виявлено.
RW від 16.11.2000. Негативна.
9. ДИФЕРЕНЦІЙНИЙ ДІАГНОЗ.
Пониження зору, що спостерігається у нашого хворого, може мати місце при багатьох патологічних станах. Проведемо диференційний діагноз із хоріоретинітом та старечею дистрофією сітківки.
Для гострого хоріоретиніту, як і для міопії, характерне зниження гостроти зору та наявність патологічних змін на очному дні. Проте для хоріоретиніту характерний гострий початок (у нашого хворого перебіг хвороби хронічний), поява фотопсій та метаморфопсій, порушення кольоровідчуття, поява центральної скотоми (у випадку макулярного центрального хоріоретиніту), чого немає у нашого хворого і не спостерігається при міопії. Офтальмоскопічно при хоріоретиніті у гострій (першій) стадії виявляють набряк сітківки (відсутній при міопії у нашого хворого), вогнище (одне або кілька) жовтувато-білого кольору з нечіткими контурами, що локалізується переважно в центральній частині очного дна із ексудацією в скловидне тіло. Судини навколо вогнища (чи вогнищ) роблять легкий вигин. В подальшому (у другій стадії, що наступає через кілька днів чи місяців) гострота зору підвищується, на очному дні помутніння розсмоктується, залишаються біло-сірі дрібноточкові вогнища - преципітати. В третій стадії центральна скотома та метаморфопсії зникають, гострота зору відновлюється, набряк сітківки та преципітати розсмоктуються безслідно чи із залишковими вогнищами диспігментації. Дані симптоми усіх трьох стадій відсутні у нашого хворого у сукупності, характерній для певної стадії, натомість спостерігається класична ознака міопії, ускладненої хоріоретинальними змінами: поява очного конусу (у нашому випадку справа = 1Д ДЗН, зліва = 1/4Д ДЗН). Із анамнезу відомо, що пацієнту було призначено окуляри з приводу міопії, що давали покращення зору; це незаперечно вказує на міопію, оскільки при хоріоретиніті оптична корекція є неефективною. Відсутність запальних змін з боку інших систем та органів, результатів лабораторних методів обстеження (немає первинного джерела інфекції для хоріоретиніту) говорить у даному випадку не на користь хоріоретиніту
Для старечої дистрофії сітківки ,як і для міопії, характерне зниження гостроти зору та наявність патологічних змін на очному дні,а також вік хворого.Офтальмоскопічно при старечій дистрофії сітківки у початковій стадії зявляються дрібно вогнищева диспігментація,на фоні якої виникають жовтувато-рожеві вогнища.В другій стадії сітківка потовщується більш ніж в 2 рази,і має сіруватий відтінок , стають наявні точкові крововиливи.Вогнища крупнішають.
На поверхні диска видно пігментні відклади,поверхня нагадує новоутвір.Можливе утворення кіст. . Дані симптоми усіх стадій відсутні у нашого хворого у сукупності, характерній для певної стадії, натомість спостерігається класична ознака міопії). Із анамнезу відомо, що пацієнту було призначено окуляри з приводу міопії, що давали покращення зору; це незаперечно вказує на міопію, оскільки пристаречій дистрофії сітківки оптична корекція є неефективною.
10. КЛІНІЧНИЙ ДІАГНОЗ.
Для правого ока: враховуючи обгрунтоване в попередньому діагнозі, результати лабораторних методів обстеження (патологічних відхилень не виявлено), проведений диференційний діагноз, можна поставити: УСКЛАДНЕНА МІОПІЯ ВИСОКОГО СТУПЕНЯ.
Для лівого ока: враховуючи обгрунтоване в попередньому діагнозі, результати лабораторних методів обстеження (патологічних відхилень не виявлено), проведений диференційний діагноз, можна поставити: УСКЛАДНЕНА МІОПІЯ СЕРЕДНЬОГО СТУПЕНЯ.
11. ЛІКУВАННЯ :
Лікування хворих на міопію проводиться в таких напрямках:
1. Оптична корекція (окулярна, використання контактних лінз)
2. Медикаментозні засоби - використовуються з метою впливу на апарат акомодації, покращення трофіки тканин ока, загального укріплення організму, попередження ускладнень
3. Хірургічні втручання. Поділяються на наступні групи:
- зменшення заломлюючої сили ока (радіальна кератотомія, рефракційна кератопластика; ці операції показані, за Е.С.Аветісовим, у випадку міопічної анізометропії, при якій хворі погано переносять окуляри; видалення кришталика - за В.С.Бєляєвим показане у випадку помутніння кришталика у хворих з високою ступінню близорукості);
- укріплення розтягненого заднього сегменту склери (введення через спеціальну голку в епісклеральний простір за очне яблуко зависі подрібненого гомохряща, елементів крові, синтетичних полімерних мас; різноманітні методи введення полосок аутофасції чи консервованої гомосклери в епісклеральний простір до заднього полюса ока). Ці втручання звичайно проводяться при прогресуючій міопії у молодому віці при втраті працездатності.
4. Спеціальні вправи для гімнастики м`язів ока та повік. Показані для хворих на міопію, що постійно працюють із дрібними предметами.
5. Фізична культура та спорт.
Для нашого хворого призначаємо нпаступне лікування.
Оптичну корекцію здійснюємо окулярами, оптична сила яких повинна визначатися величиною найбільшого зорового комфорту пацієнта; з метою попередження анізейконії різниця між оптичними силами зеркал одних окулярів не повинна перевищувати 3,0 Д.
Rp.: ОД sph concave - 7,0 D
OS sph concave - 5,0 D
Distantia pupillarum 62 мм
S. Окуляри для далі.
Із врахуванням пресбіопії
Rp.: ОД sph concave - 4,0 D
OS sph concave - 2,0 D
Distantia pupillarum 62 мм
S. Окуляри для близі.
Медикаментозна терапія.
Для покращення реологічного статусу крові та кровопостачання тканин ока призначаємо вазоактивний препарат - вітамін В5 (нікотинову кислоту) та антитромбоцитарний препарат трентал.
Rp.: Tab. ac. ascorbinici 0,1 N.100
D.S. По одній табл.. 3рази в день протягом 4 тиж.
Rp.: Tab. Trentali 0,1 N.50
D.S. По одній табл.. 3 рази в день протягом 20 днів.
Із загальноукріплюючою метою використаємо тканинний препарат за акад. Філатовим - скловидне тіло, що має неспецифічну стимулюючу та анаболічну дію.
Rp.: Corporis vitrei 2 ml
D.t.d.N.20.
S. По 2 ml підшкірно щоденно протягом 20 днів.
Поповнюємо вітамінний фон організму полівітамінним комплексом декамевітом.
Rp.: Dragee Decameviti N. 20
D.S. По 1 драже в день протягом 20 днів.
12. ПРОГНОЗ. Для життя - сприятливий, для одужання - несприятливий.
13. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
1. Аветисов Э.С. Близорукость. - М.: Медицина, 1986. - 240 с.
2. Глазные болези: Учебник/А. А. Бочкарева и др. - М.: Медицина, 1989. -416 с.
3. Сергиенко Н.М. Клиническая рефракция человеческого глаза. - Киев: Здоров`я, 1975. -64 с.
4. Очні хвороби/ Г.Д. Жабоєдов, М.М. Сергієнко, та ін. - К.: Здоров`я, 1999. - 312.

 
 

Цікаве

Загрузка...