WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гіпертонічна хвороба в ІІ стадії - Реферат

Історія хвороби: гіпертонічна хвороба в ІІ стадії - Реферат

(хвороба розпочалась поступово в 1973 році з появи періодичних головних болей, головокружінь, шуму у вухах, болей в серці колючого характеру; з часом ознаки захворювання посилились і носили більш тривалий характер), даних обєктивного обстеження (стабільне збільшення АТ в межах 190/110, частота пульса 96 уд/хв, пульс на променевих артеріях напружений, твердий, повний, пальпаторно верхівковий поштовх зміщений в шосте міжреберя до 1 см назовні від лівої середньоключичної лінії, високий резистентний, розлитий; перкуторно відносна тупість лівої межі серця зміщена вліво від середньоключичної лінії на 1 см; аускультативно І тон на верхівці серця ослаблений, над аортою відмічається акцент ІІ тона) можна виставити попередній діагноз гіпертонічна хвороба (morbus hypertonicus) в ІІ стадії.
4. Лабораторні і інстументальні методи обстеження.
План обстеження:
1. Загальний аналіз крові
2. Загальний аналіз сечі
3. Біохімічний аналіз крові
4. Кал на яйця глистів
5. Рентгенографія
6. Електрокардіографія
7. Фонокардіографія
8. Ехокардіографія
9. Консультація окуліста.
Результати обстежень:
Загальний аналіз крові:
Еритроцити - 3,7х1012/л (3,7-4,7х1012/л)
Нв - 120 г/л (120-140 г/л)
Кп 0,9 (0,85-1,05)
ШОЕ 3мм/год (2-15 мм/год)
Лейкоцити 6,6 х 109/л (4-9х109/л)
Базофіли 1 (0-1)
Еозинофіли 1 (0,5-5)
Паличкоядерні 5 (1-6)
Сегментоядерні 54 (47-72)
Лімфоцити 21 (18-37)
Моноцити 9 (3-11)
Біохімічний аналіз крові:
Білірубін загальний - 15,25 мкмоль/л (14,3-19,1 мкмоль/л)
Сечовина - 5,4 ммоль/л (3,3-8,3 ммоль/л)
Білок - 78,4 г/л (65-90 г/л)
АЛТ - 0,115 мкмоль/л (0,1-0,7 мкмоль/л)
АСТ - 0,1 мкмоль/л (0,1-0,5 мкмоль/л)
К - 4,8 ммоль/л (4-5,5 ммоль/л)
Nа - 156,6 ммоль/л (130-152 ммоль/л)
Загальний аналіз сечі:
Колір солом'яно-жовтий
Питома вага 0,018 г/см3 (0,018-0,02 г/см3)
Лейкоцити поодинокі в полі зору
Білок -
Цукор -
Гіалінові циліндри -
Результати рентгенографічного дослідження:
На рентгенограмі органів грудної порожнини в передній прямій проекції відмічається збільшення І дуги правого контура серця (аорти) і ІV дуги лівого контура (лівий шлуночок), "талія" серця підкреслена - аортальна конфігурація серця. В ІІ проекції (лівій косій) задній контур тіні серця (лівий шлуночок) накладається на тінь хребтового стовпа. Заключення: гіпертрофія лівого шлуночка, розширення аорти.
Результати електрокардіографічного дослідження:
Ритм синусовий, ЧСС - 96 за хвилину, вольтаж збережений, електрична вісь серця відхилена вліво ( - -16о); ознаки гіпертрофії лівого шлуночка: збільшена амплітуда R в відведеннях I, II, V5, V6, aVL, RI RII RIII, збільшена амплітуда S у відведеннях II, III, VI, VII, aVF. Збільшена амплітуда і тривалість комплекса QRS. Зубець Т сплощений у відведеннях І, V5, V6, aVL, сегмент ST дещо знижений відносно ізолінії.
Результати фонокардіографічного дослідження:
На фонокардіограмі І тон слідує за зубцем Q, ІІ тон - за зубцем Т синхронно записаної електрокардіограми. Амплітуда І тону зареєстрованого над верхівкою серця перевищує амплітуду ІІ тона в 1,2 рази (в нормі 1,5-2 рази), інтервал Q-І тон становить 0,06 с. Амплітуда ІІ тону над аортою перевищує амплітуду ІІ тону над легеневим стовбуром приблизно в 1,5 рази.
Результати ехокардіографічного дослідження.
На ехокардіограмі наявні ознаки зниження швидкості раннього діастолічного призакриття передньої стулки мітрального клапана, потовщення стінок лівого шлуночка і збільшення його розміру.
Консультація окуліста.
На очному дні відмічається звуження просвіту артеріол сітківки з помірним потовщенням їх стінок; вени сітківки розширені.
5. Щоденник (Decursus morbi)
Стан хворої Призначення
05.04.2000р.
Стан хворої задовільний. Сон неспокійний. Наявний головний біль та головокружіння; шум у вухах. Відмічається непостійний колючий біль в серці. Температура 36,7о, пульс 88/хв, АТ 185/100 мм рт.ст. Дихання везикулярне. Апетит збережений.
1. Режим палатний.
2. Харчування: обмеження в харчовому раціоні вмісту солі NaСl і об'єму рідини до 1 л (дієта №10)
Rp.:
10.04.2000р.
1. Стан хворої покращився. Сон хороший. Головні болі зменшились, головокружіння і шум у вухах відсутні. Біль в ділянці серця зменшився. Температура 36,5о, пульс 84/хв, АТ 170/85 мм рт.ст. Дихання везикулярне. Апетит збережений.
.
1. Режим палатний.
2. Харчування: дієта із зниженим вмістом NaCl, обмеженням поступлення рідини в організм (№ 10).
Rp.:
6. Заключний діагноз (Diagnosis terminalis)
Скарги хворої на періодичні тривалі головні болі, головокружіння, що супроводжуються шумом у вухах, слабість вказують на порушення мікроциркуляції в головному мозку, що пов'язано з збільшенням системного АТ і внаслідок цього компенсаторним звуженням судин головного мозку, що веде до гіпоксії і збудження больових рецепторів тканини мозку (за Кушаковським). Спазм артеріол, що викликається нейрогенними факторами (викид адреналіну і активація симпатичної системи при стресі), відбувається в усіх органах, в т.ч. і в нирках, що веде до активації ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, затримки Na і води в організмі, збільшення ОЦК, що приводить до вторинного рефлекторного звуження артеріол з метою зменшення надмірної перфузії органів, затримка Na в міоцитах судин, збільшення чутливості останніх до пресорних факторів - все це веде в кінцевому результаті до склерозування і гіалінозу резистивних судин, стабільного збільшення периферичного опору, що спричинює гіпоксію і ішемію органів, порушенню їх функції, виникненню больової імпульсації (в т.ч. з серця). Збільшений приплив крові до серця зумовлює необхідність збільшення маси (гіпертрофії) міокарда для забезпечення адекватного викидання крові в судинне русло під чассистоли, при цьому УО крові збільшується, виникає спочатку компенсаторна гіпертрофія, яка вподальшому може вести до невідповідності між активністю роботи серця і кровопостачанням міокарду, ішемічної хвороби серця і серцевої недостатності (за Сумароковим і Моісеєвим). Гіпертрофія лівого шлуночка виявлена у хворої шляхом об'єктивного обстеження (пальпація, перкусія, аускультація) і підтверджена інструментальними методами діагностики (електро-, фоно-, рентгенокардіографія). При системному підвищені АТ і компенсаторному звуженні артеріол можливе завихрення току крові, пошкодження ендотеліальної вистилки судин, що полегшує проникнення в них ліпопротеїдів низької густини і веде в кінцевому результаті до розвитку атеросклерозу, що в свою чергу загрожує тромбоемболіями, аневризмами, розривами стінок судин, крововиливами (особливо небезпечні крововиливи в головний мозок). Атеросклероз коронарних судин веде до розвитку ІХС і інфаркту міокарда. Гіпоксія органів і тканин зумовлює рефлекторне пришвидшення і поглиблення дихання, що виражається задишкою.
На основі приведених скарг і анамнезу захворювання хворої, даних об'єктивного та інструментального обстежень можна виставити діагноз гіпертонічна хвороба (morbus hypertonicus) в ІІ стадії (згідно класифікації, що базується на рівні і стійкості АТ - стабільне підвищення діастолічного АТ не більше 115 мм рт.ст.)
7. Принципи терапії і профілактики.
1. Режим: рекомендується правильна організація праці і відпочинку з метою зменшення стресових впливів, насамперед психоемоційних; достатній сон; необхідне обмеження фізичного навантаження. Регулярні фізичні вправи

 
 

Цікаве

Загрузка...