WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гіпертонічна хвороба в ІІ стадії - Реферат

Історія хвороби: гіпертонічна хвороба в ІІ стадії - Реферат

ключицями, під пахвою, вище лопаток, в міжлопатковому просторі, нижче лопаток відмічається ясний легеневий звук. Над простором Траубе - тимпаніт.
При топографічній перкусії легень (percussio topographica) висота стояння верхівок правої і лівої легень над ключицями - 2 см. Ширина полів Креніга справа - 6 см, зліва - 5 см. Нижня межа легень:
Топографічні лінії Справа Зліва
Пригрудинна V міжребер'я -
Середньоключична VI ребро -
Передня пахвова VII ребро VII ребро
Середня пахвова VIII ребро VIII ребро
Задня пахвова IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Прихребцева остистий відросток XI грудного хребця остистий відросток XI грудного хребця
Активна екскурсія легень по задній пахвовій лінії справа - 6 см, зліва - 6,5 см.
Аускультація легень (auscultatio pulmonum). При порівняльній аускультації легень над і під ключицями, під пахвами, вище лопаток і під лопатками вислуховується везикулярне дихання. В верхній ділянці міжлопаткового простору відмічається бронхіальне дихання. Хрипи, крепітація, шум тертя плеври відсутні. Бронхофонія однакова на симетричних ділянках грудної стінки, помірна.
2.3. Серцево-судинна система (Systema cardiovascularia)
Пульс однаковий на правій і лівій променевих артеріях, ритмічний, напружений, твердий (pulsus durus), повний (pulsus plenus), величина пульсових хвиль однакова, пульс рівномірний (pulsus aequalis), нормальний по формі, швидкий. Частота пульсу 96 уд/хв. Дефіцит пульсу не відмічається.
При огляді і пальпації серцевої ділянки (inspectio et palpatio regionis praecordii). Серцевий горб відсутній. Верхівковий поштовх відмічається в шостому міжребер ї при вертикальному положенні хворого, зміщений вліво, до 1 см назовні від лівої середньоключичної лінії, високий, підсилений, резистентний, площа його близько 3 см - розлитий. Пульсація в ділянці серця і великих шийних судин, в епігастральній ділянці відсутня. Пульсація печінки не відмічається. Тремтіння грудної клітки немає.
Перкуторно (percussio cordis) межа відносної серцевої тупості справа знаходиться на 1 см назовні від правого краю грудини; зверху - на 3 лівому ребрі; зліва - в шостому міжребер ї на 1 см назовні від лівої середньоключичної лінії. Розміри поперечника серця становлять 15,5 см (в нормі - 11-13 см). Межі абсолютної серцевої тупості: справа - по лівому краю грудини, зліва - на лівій середньоключичній лінії, зверху - на ІV лівому ребрі.
Аускультація серця (auscultatio cordis). Ритм серцевої діяльності правильний. Частота серцевих скорочень - 96 за хвилину. І тон, що вислуховується над верхівкою - ослаблений, зниженої гучності. Вислуховується акцент ІІ тона над аортою в другому міжребер ї справа від грудини. Розщеплення і роздвоєння тонів не відмічається. Додаткових тонів немає. Шуми під час серцевого циклу і шум тертя перикарду не вислуховуються.
Тиск в плечовій артерії становить 190/110 мм рт.ст. Максимальний тиск - 190 мм рт.ст., мінімальний - 110 мм рт.ст., пульсовий тиск - 80 мм рт.ст. Від проведення ортостатичної проби хвора відмовилась.
Органи травлення (Systema digestorium)
Огляд ротової порожнини. Язик рожевого кольору, вологий, сосочки помірно виражені; налету, виразок, тріщин немає. Зубна формула:
8 7 6 5 4 3 2 1
1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1
1 2 3 4 5 6 7 8
відсутність зуба
Ясна рожеві, без виразок, не кровоточать, гнійних виділень немає. М яке і тверде піднебіння рожевого кольору, нальоту, геморагій, виразок немає. Зів звичайних розмірів. Мигдалики не виступають за межі піднебінно-язикових дужок.
Конфігурація живота звичайна. Підшкірні вени не розширені. Видима перистальтика не відмічається. Пупок нормальний. Гіперпігментації шкіри живота немає. Рубці, висипання відсутні. Передня черевна стінка приймає участь в акті дихання.
Поверхнева орієнтовна пальпація (Palpatio abdominis superficialis). Напруження м язів черевної стінки відсутнє. Зон болючості і гіперестезій не виявлено. Очеревинний симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Розходження прямих м язів живота, кил, пухлин не спостерігається.
Глибока ковзна методична (топографічна) пальпація за Образцовим і Стражеско (Palpatio abdominis profunda). Сигмовидна кишка знаходиться в лівій здухвинній ділянці округлої форми, твердої консистенції, рухома, безболюча, шириною близько 1,5 см, урчання відсутнє. Сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці шириною приблизно 2,5 см, еластична, рухома, безболюча, урчить під рукою. Червоподібний відросток не пальпується. Кінцевий відділ здухвинної кишки еластичний, безболючий. Висхідний відділ ободової кишки знаходиться в правій бічній ділянці живота еластичний, розміром близько 2,5 см, безболючий, рухомий. Поперечна ободова кишка знаходиться приблизно на 3 см вище від пупка, являє собою поперечно розміщений помірно щільний утвір товщиною 2 см. Нисхідна ободова кишка пальпується в лівій бічній ділянці живота еластична, шириною 2 см, безболюча, рухома. Нижня межа шлунка перкуторно-аускультативно знаходиться приблизно на 5 см вище від пупка, пальпується велика кривизна шлунка і воротар, не болючі.
Перкуторно в межах проекції кишківника відмічається чередування відділів, що дають тимпанічний звук різної інтенсивності, з відділами, що дають притуплений звук внаслідок розподілу в кишківнику рідини, газів і харчових мас. Вільна рідина в черевній порожнині не визначається.
Пальпаторно край печінки гострий, м який, нечутливий. Перкуторно верхня межа печінки по правій середньоключичній лінії знаходиться на рівні четвертого ребра, нижня межа не виступає на рівні правої середньоключичної лінії з-під краю реберної дуги. Розміри печінки за Курловим становлять: по правій серединноключичній лінії - 8 см, по серединній лінії - 7 см, по краю лівої реберної дуги - 6 см. Жовчний міхур не пальпується, Симптоми Курвуазьє, Ортнера, Менделя, "френікус"-симптом негативні. Підшлункова залоза при пальпації не болюча. Селезінка пальпаторно не визначається.
Сечовидільна система (Systema uropoeticum)
При огляді поперекової ділянки гіперемія шкіри не відмічається. Вибухання ділянки нирок немає. Розміри нирок при пальпації 10-11 см, знаходяться в поперековому відділі, нерухомі, не болючі. Симптом Пастернацького від ємний. Сечовий міхур пальпується в надлобковій ділянці у вигляді утвору еластичної консистенції, округлої форми, не болючий.
Ендокринна система (Systema endocrinica)
Пальпується перешийокщитовидної залози м'якої консистенції, зміщується при ковтанні разом із щитовидним та персневидним хрящами, не болючий. Вторинні статеві ознаки розвинені нормально.
Нервова система і органи чуття
Розумовий розвиток добрий, інтелект збережений, пам ять на минулі і сучасні події збережена. Орієнтація в часі, просторі, своїй особі не порушена. Контакт легкий. Поведінка хворого при обстеженні адекватна. Сон неспокійний. Координація рухів, рівновага в нормі. В позі Ромберга хвора стійка. Нюх, смак, слух збережені. Зір дещо знижений. Дермографізм червоний, з'являється через 45 сек, зникає через 2,5 хв.
3. Попередній діагноз (Diagnosis praeliminaris)
На основі скарг хворої (періодичні головні болі, що тривають декілька днів; головокружіння, що супроводжує головні болі; шум у вухах; болі в проекції верхівки серця (cardialgia), що носять колючий характер і виникають при фізичному або емоційному перевантаженні, серцебиття (palpitatio cordis); полегшення стану після прийняття заспокійливих і антигіпертензивних засобів), анамнезу захворювання

 
 

Цікаве

Загрузка...